Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem akar pórázon sétálni. Mit...

Nem akar pórázon sétálni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Próbáltam jutifalattal is csalogatni, de nem jön.Húzni nem akarom,mert az fájhat neki,mit csináljak?
2011. jan. 5. 15:34
 1/5 anonim ***** válasza:

wawa


Mikor mi elhoztuk a kutyánkat az illatos útról, akkor ő sem akart sétálni.

Meg sem moccant.


Szerintem semmiképp nem húzd, nyaggasd...hadd ismerkedjen szép lassan magától...majd rájön, hogy izglamas a séta :-).

Mi jutalom falattal próbálkoztunk. 10 cm-ként egy falatka. Egy óra alatt el is értünk az utca végére /kb 100m/ :-D...de aztán egyre jobban és jobban ment.

De semmit sem erőltess szerintem, hadd ismerkedjen a saját tempójában.

Ha ő picike /hány éves?/ akkor csinálhatod azt, hogy otthon rajtahagyod a pórázt lógni és úgy szokja, hogy rajta van :-).


Mennyi idős? Lakásban él veled?

2011. jan. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Akeela válasza:
Bent könnyebb elkezdeni, mint kint! (nincs annyi inger). Keveset (mindig csak pár percet, de sokszor)járjatok "körbe" a házban, pórázon, mintha csak játék lenne (+ a juti :), utána kint is könnyebben fog menni.
2011. jan. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a kutyád, mennyi ideje van nálatok, milyen fajta?

Kevés infóból nem kapsz megfelelő választ.

2011. jan. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Amikor az utcán gyakoroltok tömd jutalomfalatokkal. Nem kell húzni, csak ülj le tőle egy kis távolságra, és falatokkal a kezedben bíztasd kedves, izgatott,örömteli hangon, hogy jöjjön oda hozzád. Nagyon dícsérd meg ha akár pár lépést is odébb ment, majd megint ülj távol és kezd elölről. Mamám kutyája így tanult meg sétálni.:)
2011. jan. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
milyen idős kutya, mióta van nálad stb.?
2011. jan. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!