Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le az ásásról?

Hogyan szoktassam le az ásásról?

Figyelt kérdés
Nagyszüleimnél van egy német juhász keverék és felássa a kertet. Ezért a nagyszüleim kikötik és én ezt nem szeretném mert az elő kutyájuk is ki volt kötve és elég agresszív volt. Szóval ha nem ásna akkor el lenne engedve segítsetek létszi.(1-2 éves kutyáról van szó)
2011. jan. 5. 16:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Mennyit mozog a kutya szabadon? Sétára gondolok, labdázásra, más kutyákkal játék. Ilyenkor általában megoldódik a probléma, ha valamivel lefoglalják a kutyát és jól lefárasztják. Nem tudom, hogy tudják-e, de az új állatvédelmi törvény értelmében a lánc nem lehet rövidebb, mint 2 méter és a kutya nem lehet egész nap kikötve!
2011. jan. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
47%
betonozzátok le az egész kertet. ha azt is felássa akkor ki kell kötözni.
2011. jan. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát a papám nagy ritkán kiviszi sétálni de csak rövid pórázon, és utánna elengedi de panaszkodott hogy nem jön vissza. Estére elengedik ha kemény a föld és nem tud ásni,de amúgy semmi mozgás nem azok a nagy kutyások. Most hogy van a kutya igyekszem többször elmenni és olyankor mindig kiviszem sétálni van nagy 10méteres póráza is csak nem hajlandó vele kivinni a papám. Most hétvégén ott alszom egy napot és sokszor elmegyek majd vele sétálni elengedem az udvaron, vettem neki egy labda játékot is meg rágós csontot jutalomfalatokat, meg új pórázt mert a régi elég szakadt. Jaj amúgy kóbor kutyáról van szó úgy fogadták be kb. 2hónapja már herélt kan és már tudta az ül parancsot magától.
2011. jan. 5. 16:29
 4/10 A kérdező kommentje:
Más kutyákkal nincs kontaktusa, a lánc kb. 4méteres, van egy bódéja is de a hely ahol kivan kötve mindenhol beton.
2011. jan. 5. 16:31
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ma 16.18-nak:::Tilos kutyát tartósan 10 négyzetméternél kisebb területen, tartósan 4 méternél rövidebb eszközzel kikötve tartani. Tilos továbbá gerinces állatot kör alapú kalitkában, illetve gömb alakú akváriumban tartani. Amennyiben kutyát futólánccal – vagy ahhoz hasonló elven működő szerkezettel – kikötve tartanak, a feszített és futó részek hosszának összege nem lehet kevesebb 5 méternél, valamint a futó rész nem lehet rövidebb 3 méternél – tartalmazza a kedvtelésbõl tartott állatok tartásáról és forgalmazásáról szóló, július 1-jén életbe lépő Kormányrendelet.



Bocs,csak a pontosság kedvéért másoltam ide a rendelkezést és nem hogy kijavitsalak!

2011. jan. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi én értelek,de nem hiszem hogy a nagyszüleimet nagyon érdekli a rendelet, amúgy nem tudom lehet nálunk is így van mert szlovákiaiak vagyunk.
2011. jan. 5. 16:36
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Dehát ilyenkor miért baj ha ás?Azért ás mert unatkozik és ezzel foglalja le magát.Olyan részére kell tenni az udvarnak az ólját ahol nem tesz kárt.A mi rotink olyan mély lyukat csinált hogy csak a feje látszott ki!

Azt szokták mondani hogy vagy kutya vagy kert.Hát néha tud fölfordulás csinálni egy kutya,de azzal nem csinál kárt!

2011. jan. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Akkor valószínűleg nálatok nincs ilyen törvény, vagy máshogy van megfogalmazva. Köszi hogy bemásoltad 3. :)

Kár, hogy nem viszik sétálni, szüksége lenne rá :( Napi 1 sétára minimum! Nem csak pórázasra. Menj el vele futni, ha ott vagy! Roller, bicikli, görkori, ilyesmi! Ha látják a nagyszüleid, hogy nem rongál, mikor fáradt, talán kiviszik többet sétálni.

2011. jan. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kell sokat sétáltatni,emberek között is.
2011. jan. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
13%

Minek a nagyszüleidnek kutya?

Ma már hatásos riasztók vannak. Ha meg a kutya meg van kötve, úgysem tud mást, mint ugatni, a riasztó is megtesz annyit.

A német juhász munkakutya, kell neki elfoglaltság. Fiatal kutya, nem idős embereknek való.

Kár, hogy nem lehet embereket eltiltani állattartástól...

2011. jan. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!