Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha a kutyám a...

Mit tegyek ha a kutyám a család több tagját (engem is) többszőr is megmorogta? Kivéve apámat és a nagymamámat!

Figyelt kérdés
A kutya németjuhász 2 éves és fiú.de csak akkor morog ha ő fekszik és valaki meg akarja simogatni vagy ha megszidják őt!De amúgy a többi kutyától nagyon fél.
2011. jan. 5. 17:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

wawa


Hát ez elég szarul hangzik.

Szóval nem lehet megsimogatni, csak ha áll?


Az én egyik kutyám is csinálja azt, hogyha kikap valami hülyeségért akkor vicsorog. Nála ez konkrétan a félelemből táplálkozik. Be van szarva.


Írd le pontosan a szitut, mert azért ez elég fura...

Nem lehet, hogy valakit véd a családból?

2011. jan. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ezen nem tudunk segíteni. El kell vele járni egy normális kutyaiskolába, el kell érned azt és a többi család tagjának is, hogy a kutya álljon a rangsor legalján, így nem lesz probléma. Vegyél könyveket, amik erről írnak, Jan Fennel: Kutyapszichológia könyve talán sokat tud segíteni.

A német juhászkutyákat alapból könnyű tanítani, a gazdája a mindene. Legyen egy ember, aki eteti, játszik vele, viszi sétálni, eljár vele a kutyaiskolába. El kell érni, hogy egy olyan ember legyen a falkavezér, aki alkalmas rá: és itt egy felnőttre gondolok. Nem tinédzserre, nem kisiskolásra. Ez egy felnőtt dolga.

2011. jan. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

wawa


Hát igen. szóval ismerni kéne a szitut pontosan, de alapból egy kutya nem moroghat senkire a családból.


Én, ha az enyém hisztizik, mert le akarom küldeni a kanapéról /neki meg el van szállva az agya/, akkor leordítom a fejét és kitessékelem a szobából. Mit képzel.

Gazdával ilyet nem csinálhat.


Nagyon sok módon el tudod érni, hogy ne érezze főnöknek magát. Csak pár szabály pl:

Csak akkor csinálhat valami, ha te megengeded

Csak utánad mehet be a lakásba

Csak akkor kezdhet enni, ha azt mondod "tied" /mi azt mondjuk "jó étvágyat" :-D

Csak akkor veheti el pl a játékok a kezedből, ha megengeded neki


Ezek nem szadizások...egyszerűen megtanulj a helyét a falkában.


Ha következetesen betartatod a szabályokat, akkor nagyon gyorsan leszoktatod a dologról. Napok alatt jó kutya lesz belőle :-)

2011. jan. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Azt hiszi magáról, ő a falkavezér, így bármit megtehet. Helyre kéne tenni ezt az elméletet a fejében, kezdeti lépések:


[link]


Amúgy ajánlom a kutyaiskolát is.

2011. jan. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Igazából nem agreszív kutya de van néhány agresszivitásra utaló jele.Pl: látszólag minden ok nélkül pár helyzetben(amikor pihen v fekszik vagy szidást kap stb...) morog a szemembe néz és felemeli a farkát.Ez kb 1-2 percig tart utána mintha kicserélték volna pedig soha sem bántottunk és foglalkozunk is vele eleget.És kertben is tartjuk.


Köszönöm a válaszokat.


Ha valaki tudna egy jó kutyaiskolát a Bp 3. ker. környékén ami normális árilag is azt megköszönném!

2011. jan. 5. 19:09
 6/14 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés ill. válasz engem is érdekelne.

Nálunk a szitu hasonló. Ha szídást kap akkor morog. De nem minden esetben. Csak nálunk a kutya elfordítja a fejét, áll a tolla, és behúzza fülét farkát.

Volt olyan is, hogy ez miatt ráraktam a kosarat, és ledöngöltem a földbe, de akkor is csak morgott.

Akkor ezt most agresszióból tette vagy azé mert majd összesza....ta magát?

2011. jan. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A német juhász ún. 'EGYEMBERES' kutya.


Az,hogy más kutyáktól fél,azt jelenti,feléjük alávetettséget és tiszteletet mutat.Ugyanígy nagymamád és édesapád felé.

Ajánlatos a KÖVETKEZETES nevelése,tiszteletre tanítása és SZAKÉRTŐ bevonása a nevelésbe ill. annak véleménye a továbbiakban.

Ne neten keresztül összeollózva próbálj kutyát "nevelni",szaktanácsot kérni.Főleg NE egy ilyen fajtánál.


További jó kutyázást és kitartást!!!

2011. jan. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
attól h ledöngölöd a kutyád a földbe, még nem lesz engedelmesebb. én is morognék.
2011. jan. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

17:17-nek.

Ha egyemberes a nj. akkor a rendőrség a határőrség hogyan tudja használni a kutyákat?

A határőrségnél és régen a katonaságnál évente változott a gazdája...


Nem kötekedésből kérdezem, csak kíváncsiságból.

2011. jan. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

21:52-nek.


De nem az engedelmességével van a baj. Kiválóan engedelmeskedik munkavizsgája is van. Hanem ha szídást kap, akkor morgással válaszol.

Bár az is igaz, hogy ha kérdezem tőle, hogy: éhes vagy? akkor ugatással válaszol. De akkor másképp ugat mint amikor őriz.

2011. jan. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!