Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szuka kutya tüzelésének...

A szuka kutya tüzelésének hányadik napján érdemes fedeztetni?

Figyelt kérdés
2011. jan. 6. 20:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
a tüzelés 13-14. napján. :)
2011. jan. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De ez lehet változó is? Vagy csak akkor érdemes fedeztetni amikor a szuka kutya is akarja? Az én kutyám pl.: 8-10 napon akarta hogy fedeztessem,de 11-14. napon már nem engedte hogy rámenjen a fedező kan.
2011. jan. 6. 21:09
 3/11 anonim ***** válasza:
55%
miért szaporítasz? hagyd ezt a hozzáértőkre.
2011. jan. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ne gyere már ezzel a lejárt szöveggel hogy "ne szaporíts". Inkább ne válaszolj a kérdésemre. Én tenyésztő szeretnék lenni,valahogy el kell kezdeni gyakorolnom.
2011. jan. 6. 21:22
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Pl. úgy kezdj el gyakorolni, hogy ezeket a szukád tenyésztőjével beszéld meg. Ja és előbb az elmélet, aztán a gyakorlat! A suliban is így van! Autót szerelni is csak azután szabad, hogy az alap dolgokat papíron megtanultad. Ez nem a gyakorlat teszi a mestert dolog, ugyanis életekkel játszol! Szaporodásbiológiai ismeretek nélkül bele se vágj!

Ezeket még én is tudom, pedig eszem ágában sincs tenyészteni.

2011. jan. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát akkor ha hagyja magát, mehet a kan. :) De inkább pár napig még legyen a kannál, vagy vigyétek még vissza, amíg engedi a kant magára, hogy biztos legyen a dolog.
2011. jan. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
21:24 vagyok.. Csakkittivel egyébként egyet értek.
2011. jan. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Sajnos a kutyám tenyésztője külföldön van kutyakiállításon és nemtudok vele beszélni,elfoglalt mostanság.
2011. jan. 6. 21:48
 9/11 anonim ***** válasza:

A szukáknál évente kétszer, tavasszal, és ősszel az ösztrogénok szintje megnő. Ez az ivarzás. 12-16 napig tart. (18-20 is lehet)

Első szakasz: 8-10nap, előivarzás, péra megduzzad. A hüvelyből véres barnás váladék csepeg. Ez a petesejtek kilökődése miatt van. A vérzés 10-11 nap után megszűnik.

A hüvelyben áttetsző nyálka jelenik meg. Ebben az időszakban a szuka tűri a kan fedezését. két lehetőség van: megtermékenyül, vagy nem.


A szuka megtermékenyül:A petesejtek a méhszarvakba beágyazódnak és fejlődésnek indulnak. A petefészek nyugalmi állapotba kerül. A tüszők helyén kialakul a sárgatest. Ez termeli a progeszteront, ami segít megtartani a terhességet, és hogy ne legyen rátermékenyülés.

Viselkedése megváltozik, nyugodt kiegyensúlyozott lesz. Az étvágya nő.


Ezt csak azért írtam le neked, hogy képben legyél kicsit jobban. De ennek az egész dolognak bármelyik ezzel foglalkozó oldalon utána tudtál volna nézni! (lehet szakszerűbben, mint ahogy én kútfőből leírtam)


Nekem kicsit furcsa, hogy a teljesség igénye nélkül érdekel téged ez, de kérdeztél, én válaszoltam!

2011. jan. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
55%

Az számomra a furcsa, hogy egyre többen jönnek ilyennel, hogy én tenyészteni szeretnék, de valahol el kell kezdeni.


Ez szégyen,és nem is értem a logikáját. Mit akarsz gyakorolni? Ehhez nem gyakorlás kell, hanem tudás. Az egész hercehurca oroszlánrészét a kutyád fogja megcsinálni, akkor te mit akarsz gyakorolni?

2011. jan. 7. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!