Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kit illet a kutya? Gazdája...

Kit illet a kutya? Gazdája költözés miatt, szerződés nélkül, szóbeli megállapodás alapján a 7 éves kutyát az én gondozásomba adta.

Figyelt kérdés
,4 éve én gondozom, azóta a régi gazda anyagilag nem szállt be, nem is volt erről szó. Havonta látta a kutyát, a kapcsolatunk azonban megromlott. Szerinte ezután is köteles vagyok a kutyát 1-2 napra odaadni, ha ő akarja, mert ha nem, akkor vissza kell adnom.
2011. jan. 7. 07:41
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
ez hülyeség.és mikor látogatja akkor el is visszi napokra??vagy nállatok foglalkozik vele?
2011. jan. 7. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Elviszi (illetve én vittem)de kajával együtt. És helyesbítenem kell, a kutya most 7 éves, akkor 3 volt.
2011. jan. 7. 08:00
 3/24 anonim ***** válasza:

Honnan való a kutya? Szerződéssel vették, tenyésztő, menhely? Oltásija, chipje kinek a nevén van?

Természetesen a tied, te gondoztad csak a hülye jogszabályoknak ezek az erkölcsi dolgok nem számítanak.

2011. jan. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

akkor ha viszed is kaját ne vigyél neki oldja meg ő ha azt akarja hogy nálla legyen 1-2 napig.ne legyél butus ne hagyd magad kihasználni.mert ő csak azt teszi veled,és a kutyusnak sem jó ez az ingázás.első voltam

21/N

2011. jan. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

de a magyar jogban a szóbeli szerződés is szerződés...


az én kutyám is szeret látogatóba menni, ott alszik bárkinél szivesen, ettől nem szenvedett lelki törést.


de vissza ne add.

vagy költözz el nyomtalanul :D

kérdezz meg egy ügyvédet.

2011. jan. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
A kutya fajtiszta, de nincs törzskönyve. Nem vették, hanem kapták. A gondom az, hogy köteles vagyok-e "láthatásra" kiadni a kutyát, ha egyébként nem akarok a régi gazdával már találkozni, mert rossz a viszony? Mi van, ha kiviszem láthatásra, és nem adja vissza? A chip a nevemen van, hiszen én gondozom 4 éve.
2011. jan. 7. 08:28
 7/24 anonim ***** válasza:
1 év gondozás után a tiéd, annyi idő után már a talált kutyát sem kell visszaadni
2011. jan. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Felajánlottam, hogy megveszem, legyen hivatalos papír, de azt mondja, ő sosem mondott le a kutyáról, se szóban, sem sehogy. Akkor miért én gondozom évek óta? Ráutaló magatartással mégis lemondott, szerintem.
2011. jan. 7. 08:38
 9/24 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképpen tisztázzátok a helyzetet és állítsd döntés elé. Ha magának akarja a kutyát gondoskodjon róla és visszaadod neki, ha meg nem akkor mondjon le róla végleg. Jó esélyt látok arra, hogy ha végiggondolja lemond róla, hiszen a körülmény ami miatt nálad hagyta nem változott. Ha mégis kell neki lehet még kutyád, így azonban csak kihasznál teljes egészében. Ha állatot akar tartani az nem annyi, hogy amikor úri kedvem úgy tartja odarendelem magamhoz, amúgy meg teszek rá.
2011. jan. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Nem akarok megválni a kutyától, hiszen szeretem. Nem másik kutya kell, hanem ez, aki az életem része 4 éve.
2011. jan. 7. 08:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!