Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mért van az hogy minden kutya...

Szabikaa kérdése:

Mért van az hogy minden kutya utálja vagy nem tűri el a kutyámat csak a PITBULL ÉS STAFFORDOK?

Figyelt kérdés
Van egy amerikai staffordshier terrierem és minden kutya megmorogja pl. egy német juhász meg is támadta pedig csak 3hónapos a kutyusom . Létezik hogy a fajta miatt nem csípik? Én azt hallottam hogy a német juhász nem szereti a rotit a pitbullt és a staffordokat ez létezik?
2011. jan. 7. 13:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Azért ennyire nem olyan vészes a helyzet, mint gondolod.

Nem a fajták utálják egymást, hanem dominancia harc folyik mindig. A nagyobb német juhász azért morogja meg a kiskutyádat, mert ő nagyon dominánsan viselkedik.

Ez a tipikus "Nehogy már ez a kis stöpszli ugráltasson engem".

Csak a hülye emberek miatt utálják a pitbullt, és nem a fajták utálják egymást. Ez emeletes baromság!

Szerintem az is oka lehet, mert az összes kutya amivel összetalálkoztál, azoknak már volt dolga a hülye emberek hülyén nevelt agresszív pitbull kutyájával.

2011. jan. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Én ilyenről még nem hallottam.

Bár mi is azt tapasztaltuk, hogy a németjuhászokkal és azok keverékével lehet a legkevésbé játszani.

A miénk stafford keverék, minden kutyához menne oda játszani, szeretik is, de a németjuhászok valahogy nem akarnak vele barátkozni.

2011. jan. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

azok a kutyák túl sok szennyet hallanak a médiában a staffikről... bocsánat... hogy laikusok is értsék: a vérengző pitbullról


Hasznos választ nem hiszem hogy tudok adni, szerintem ez nem fajtafüggő, ilyet még nem is hallottam. Viszont nekünk is volt egy olyan szukánk, akit minden kutya utált, függetlenül attól, hogy egy fajtába tartoztak :) Köztük is ugyanúgy megvan a hierarchia, hát neki ez jutott.


A te kutyusoddal kapcsolatban szerintem téves a megfigyelésed, mikor a német juhász megtámadta, nem lehet, hogy épp csak azért, mert a tiéd behatolt a territóriumába?


ja, és bocsi az első megjegyzésemért, csak én is staffiket tartok és gyűlölöm, hogy hozzánemértők negatív képet alkotnak a fajtáról.. Mi több: nem elég, hogy a staffiket pitbullozzák, de sokszor már a "pitbullt" a "vad kutya" szinonimájaként használják. De ez már egy másik témakör :)

2011. jan. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Én nem hiszem, hogy úton út félen talizni lehetne agresszív staffokkal, azért ilyen rossz helyzet még nincs Mo-n. :)


Lehet, hogy a kiskutyád olyan jeleket küld a nagyok felé, amit nem tolerálnak. :)

Sokszor van, hogy a nagy rendreutasítja a kicsit, ha az túl "bunkó" magatartást viseltet vele. :)

És lehet, hogy ő ilyen magatartást küld szét a "világnak". :)


Egyébként az sem fajta függő, hogy melyik fajta mit szeret és mit nem. :)

Hanem gazdi.


Ha a gazdi azt szeretné, hogy a kutyája más kutyákkal is játszon, akkor eleve úgy neveli. :)


Én pl. az a gazdi vagyok, aki nem szereti, ha a kutyája az utcán más kutyákkal is spanol (van neki otthon még három haverja, meg a kutyasuliba is vannak), ezért külön örülök, ha nem engedi magához közel az utcán/réten sétáltatott kutyákat.

2011. jan. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Én ismerek egy stafford kölyköt, az én kutyám (westie) imád vele játszani, de csak mert a világon mindent eltűr bárkitől. A többi kutya nem szívesen játszik vele, mivel 4 hónapos létére olyan agresszívan és dominánsan játszik mint egy kifejlett kan. Ezek szerint minden stafford ilyen, ilyen a vérmérséklete, emiatt nem szereti sok kutya.
2011. jan. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Hááát, itt a környéken van 1 staffi (kan) mostanában volt 1éves és Ő az első pillanattól kezdve játszott mindekivel (akivel engedték, ill. aki akart játszani) és még most is úgyanugy játszik kicsivel-naggyal egyformán...

Bár azért ha van tűzelő szuka akkor az jobban érdekli :-)

(viszont verekedni még olyankor is csak akkor kezdene ha a másik kan a kezdeményező és még akkor is el lehet hívni).

2011. jan. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Na tessék..! :) És akkor ezeket a kutyákat kiáltják ki gyilkosoknak.. mi? :D

Pedig tényleg nagyon embereszerető fajta, egy játékos kis ördög. :)


Szerintem németjuhász és rottweiler többször harap meg embert mint egy staff.. :)


Egy németjuhász gazdi

2011. jan. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nem a kutyák utálják.

Jobban szocializált. Éppen a fajta rossz híre miatt a gazája -jelen esetben te- több gondot fordít a staffi nevelésére, amit egy másik fajta kutya gazdája talán nem tart annyira fontosnak.

2011. jan. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Mindegyikben van igazság. Dominancia, szocializáltság kérdése is.

Az én kutyámat, 6 hós, azért nem csípik ált. mert túlságosan játékos. Minden kutyával játszani akar, és ezt nem mindegyik értékeli.

2011. jan. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Az én foximnak három staffi barátja is van. Viszont a házunkban lakik egy nem szocializált pitbull, tőle a stafikat is féltik a gazdik, meg én is féltem a foximat. Sajnálom azt a kutyát, mert kicsinek még nem volt agresszív, nem rajta múlt, hogy a kutyák réme lett, akit a gazdája is alig tud megfékezni. Van több németjuhász is a környéken de még nem hallottam, hogy nem jönnének ki a staffikkal. Azt viszont észrevettük, hogy a felnőttek közülük nem szívesen jönnek játszani. Egyébként lehet, hogy a kutyák a gazdáik félelmét, illetve szorongását veszik át, amikor ok nélkül is megmorogják a harci ebeknek kikiáltott békés jószágokat is.
2011. jan. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!