Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német dogot szeretnék. De...

Német dogot szeretnék. De honnan? Nevelési tanácsokat is elfogadnék.

Figyelt kérdés

Honnan lehetne fajta tiszta német dogot venni? Tudom tenyésztőtől, de nem volt még fajta tiszta kutyám, így nem tudom ezeket a telephelyeket merre lehet megtalálni Magyarországon.

Nevelési tanácsokat is szívesen fogadnék német dog ügyben, az első hatalmas testű kutyám lesz. Kisebb ebek már voltak a háznál, tudtam is kezelni őket, de egy ekkora kutyát nem tudom hogyan lehet fegyelmezni.


Ha valakinek volt már német dogja akkor írja meg milyen egy ilyen kutyussal lakni:)


Köszönöm előre is.

20/L


2011. jan. 7. 15:03
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]

Én őket ismerem, nagyon jó kutyáik vannak és jó körülmények között élnek. Látszik, hogy nem csak azért vannak, hogy almok szülessenek, hanem tényleg mert imádják őket! Nézegesd meg az oldalt, hátha érdekel. Több doggal is találkoztam már, mindegyik nagyon kedves, értelmes kutya, de sokat számít a nevelés. Érdemes kutyasuliba járni és időben elkezdeni a nevelését, mert mikor már eléri a felnőttkorát egy ekkora állattal aligha fogsz tudni úgy élni, hogy azt csinálja amit kedve tart :)

2011. jan. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%

A tenyésztők nem telephelyeken vannak. Azok a szaporítók. Elmész egy kiállításra, ismerkedsz, kérdezősködsz, utánajársz, és ha találsz egy szimpatikus tenyésztőt, akkor leegyezteted vele, hogy mikor lesz alom, lefoglalod, stb.


A nevelésére meg én is azt mondom, hogy kutyasuli, meg kutyaovi...

2011. jan. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
hű hát ekkora testnél már egész pici korban el kéne kezdeni tanítgatni, nevelni, és semmiképp se hagyni, hogy ránőjön a fejedre. jó nagy fába vágod a baltádat...sok sikert:)
2011. jan. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

második válaszoló: muszáj kiállításokra menni? Nem lehet más úton elérhetőséget szerezni?


harmadik válaszoló: tudom, egy kissé nehéz eset ez a kutyus..de én teljesen beleszerettem ebbe a fajtába:)

2011. jan. 10. 13:16
 5/7 anonim ***** válasza:
Írd be a keresőbe, hogy német dog kennel. Kihoz pár honlapot, nézegesd őket, és amelyik szimpatikus, vedd fel velük a kapcsolatot.
2011. jan. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nevelési tanácsot kérhetsz a tenyésztőtől.
2011. jan. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Itt vannak a Magyarországi kennelek, tenyésztők listái, honlap is van hozzá, nézegesd meg: [link]


Én is azt tudom ajánlani, hogy menj el egy kiállításra, lehetőleg CACIB-ra, vagy CAC-ra, és akkor ott találsz néhány német dogost szerintem. Ha pl. megtetszik egy kutya, megkérdezheted, melyik kennelből vették, és akkor annál a kennelnél érdeklődhetsz. De van, amikor a kennelből hozzák ki a kiállításra a kutyáikat, akkor lehetőséged is van beszélni a tenyésztővel. Ne sajnáld az időt egy kiállításra kimenni, lehet, hogy egy napod rámegy, de látni fogják rajtad, hogy jó helyre megy a kutya, és érdekel, honnan veszed meg a társadat. Kutyát 15 évre választunk, és ennek a döntésednek súlya van.


Hívd fel a tenyésztőket, beszélj el többel mélyebben a fajta igényeiről, kérdezgess a kutyáiról, eredményekről, ilyenekről. Én azt mondom, látogass meg több kennelt is, hisz így lehetőséged van a legjobb helyről venni kiskutyát.


Nevelési tanácsokat pedig kérhetsz a kutya tenyésztőjéről, ők általában minden kérdésedre lelkesen, nagyon szívesen válaszolnak, segítenek megoldani a problémáidat. Viszont ha jársz vele kutyaoviba, és nagyobb korában pedig kutyaiskolába, egy fegyelmezett, kiegyensúlyozott kutyát kaphatsz :)

2011. jan. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!