Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermann kölyköt szeretnék...

Dobermann kölyköt szeretnék venni tenyésztőtől, de mindenhol csak 120ezer és e fölött találtam valaki tud olcsóbb megoldást?

Figyelt kérdés
2011. jan. 7. 16:41
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
85%

Én is szeretnék egyet, és sajnos az a helyzet, hogy ennél a fajtánál különösen fontos a jó tenyésztő, idegileg erős kutya!

Nem ajánlatos 40-50 ért venni, mert csak beteges lesz, meg sokat kell majd rákölteni, az orvosi költségek miatt!

2011. jan. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 A kérdező kommentje:

igazából én a 40-50et tartom reális árnak egy ilyen kutyáért, és a 15-30ezerig a tipikus szaporítót

és azt nem veheted kéz pénznek, hogy beteg lesz, és az ellenkezőjét sem

2011. jan. 7. 16:57
 3/56 anonim ***** válasza:
76%

Jahj,de jó:))) Nem sok dobermann rajongóról hallok,olvasok.:)))

Mi májusban vettük a gyönyörűségemet,most 10hónapos szuka.

Nem olcsó dolog az tény,de minőségi ált.ban a 100ezer fölöttibe kerülők.

De ha azt veszem alapul,h egy fajtatiszta törzskönyvezett macska is 90ezer,de inkább jóval e feletti áron kaphatók...pedig csak szobacicák,akik nem őrzik a házat,nem lehet különösebb dolgokra betanítani...bár kiálltításra és tenyészteni,mindkét fajt lehet.

Szóval,ha így nézzük már nem is oly ,,drága" a dobermann a szobacicához képest.

És már bocs,de a 40-50ezer is a tipikus szaporított alom a dobermannoknál!

Legalacsonyabb kölyökkutya ár,ami nem szaporulat,nem génhibás az is min.80ezer.

Ha nem akarsz ennyit rááldozni,akkor néz körül neten az állathirdetésekben.Múltkor valahol láttam,h pl.:

3éves dobermann szuka ingyen elvihető ,picit harapós:DDD

Szóval,ha alacsonyabb árfekvés,akor vannak hátulütői:

-nem kölyök

-rossz minőség

-elcseszett nevelésűek...


Sok sikert!Kívánom,h találj egy szép ebet:)

2011. jan. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
20%

Fajtamentés esetleg,ha nem kiálltásra szánod?

Egyébként szerintem is drága egy kutyáért ennyi.Hiába mondják a tenyésztők,hogy ennyibe kerül nekik,ez nem hiszem,hogy igaz lenne.

Egy szuka ugye többször is ellik életében,tehát már bőven behozza a ráköltött pénzt ilyen kölyökárakkal.

Egy tk+chip maximum 10 ezer ft.

Minőségi táp,ha kölykönként egy zsákot számolunk választásig,egy kölyöknél kb.15 ezer ft,de a legtöbb tenyésztő olcsóbban kapja.Vannak még az oltások,mondjuk 30 ezer/kölyök,sokat is számoltam.

Ez még így is csak 45 ezer ft/kölyök.

2011. jan. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
44%

Tévedsz:

A chip+tk MINIMUM 10ezer



Gondolj bele:

Van egy dobermann szukád ,kb.születik 7kölyök és eladnád 50ezerért/kuty. 35ezer hasznot hoznának.

Azt akk a fedeztetés költsége sincs még kifizetve,persze,ha nincs saját kan dobermannod...

2011. jan. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
8%

A tenyésztők azt híresztelik,nem a haszonért csinálják és nekik minden alom ráfizetéses :)

Nekik állítólag ez egy költséges hobby.

És ha ennyiért nyakukon marad a kiskutya,hol a hasznuk?

2011. jan. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
88%
Elég furcsa értékrendjük van egyeseknek. Egy kutyáért még az 50 ezer is sok, de símán vesznek hitelből 150 ezres LCD tévét a 70 ezres havi jövedelmük terhére... Ez Magyarország... Szerintetek csak a kicsik felnevelését kell megfizetni? Szaktudás, munka nincs mögötte? A pék is csak a liszt és az energia árát kéri el, vagy esetleg a pékség felszerelésébe ölt tízmilliókat is beleszámolja a kenyér árába? Néha nem ártana kicsit gondolkozni is!
2011. jan. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
83%

Költségek kicsit másképp:

Maga a szuka vételára, annak 2 éves koráig orvosi és egyéb ellátása(iskola, tenyésszemle, kiállítások, felszerelések).


Fedeztetési díj,pláne ha mondjuk külföldre kell utazni, akkor még inkább.Ez igen húzós is lehet.


Progiteszt.

Szuka újraoltás, féregtelenítés, ultrahang,orvosi ellátás komplikáció esetén, valamint a szoptatás alatt a szuka még többet eszik ugyebár.


Kölykök két hetenkénti féreghajtása, törzskönyv, chip, oltások, minőségi táp, esetleg egyéb állatorvosi költségek (dobi esetében farokvágatás)


És bocs, ha kihagytam valamit.

2011. jan. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 A kérdező kommentje:

én úgy látom hogy a legtöbb tenyésztő, már amelyiknek szerencséje van az elég nagyot tud szakítani, de javítson ki valaki, ha rosszul látom

tehát vesz egy közönséges ember egy nőstény kölyköt 100ezerért, aztán beoltatja, elviszi szűrésekre, pár kiállításra, esetleg ki is képezi, kötve hiszem hogy ez az egész cakun pakk belekerülne a parasztnak 300ezerbe

persze itt arról a szerencsés esetről beszélek, amikor a tenyésztő nem húzza le a kedves vevőt, és a kölyök majd átmegy az egészségügyi szűréseken és azon a néhány kiállításon megállja a helyét

én itt most a fedeztetési költségektől nem dobok hátast, mivel Magyarországon is vannak kiváló adottságú díjnyertes kanok, kölyökért is fedeznek vagy 20-30ezer forintért

tehát nem értem, hogy miért árulják a kölyköket 100 fölött?

Láttam igazi rottweiler tenyésztőt, aki tényleg szívvel lélekkel csinálta a kutya tenyésztést, és tényleg csak hobbiból, a szülők díjnyertesek, és még a kan is saját tulajdonban van, és mégis a kölyköket 25-30 ezrekért árulják... na ezt hívom én hobbinak, és nem haszonszerzésnek

2011. jan. 7. 19:18
 10/56 anonim ***** válasza:
100%

[link]


És kérlek mutass egy olyan tenyészminőségű kant, amelyik 20ezerért fedez.

Minimum egy kölyök árát szokták elkérni a fedezésért...

2011. jan. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!