Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan lehet tudni, hogy a...

Honnan lehet tudni, hogy a kutyám már megtanult egy vezényszavat?

Figyelt kérdés
Dr. Bruce Fogle könyve alapján tanítom a kutyámat. Jelenleg az alapoknál tartunk - éppen az "Ül" parancsot próbálom megtanítani neki. Úgy tanítom, hogy közel hívom magamhoz a kutyát majd elhúzom a feje felett a jutalomfalatot. Ekkor szépen le is ül, hogy ne veszítse szem elől. Ekkor mondom ki, hogy "ül" és odaadom neki a jutalmát, megdicsérem. Csak azt nem tudom, hogy ezt mennyi ideig kell vele gyakorolni, mikor mondhatom neki, hogy "Ül", anélkül, hogy összezavarodna?
2011. jan. 7. 18:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Hogyha már jutalom nélkül leül akármikor akkor már sztem megtanulta
2011. jan. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Csak szép fokozatosan! Először is ne a mutatós kezedben legyen a falat, hanem a másikban. Mutass ugyanúgy a kezeddel, mintha lenne benne, csak aztán ne onnan kapja meg. Ha így már jól meg, akkor próbál egyre kisebb, árnyaltabb mozdulatokkal mutatni, míg már le se kell hajolnod, stb. De mindig jutalmazd.


Ha már otthon parancsra is jól megy, akkor elkezdheted OTTHON kaja nélkül gyakorolni, de a kutya számára legyen kiszámíthatatlan, hogy mikor van kaja, és mikor nincs.


Ha erősebb ingerkörnyezetben (kint gyakoroltok) akkor mindig legyen kaja, akkor is ha otthon már jól megy! Idegen környezeteben, erős ingerkörnyezetben csökkentsd az elvárásokat.

Akkor tudja a parancsot, ha már vadidegen helyen, erős ingerkörnyetetben is megcsinálja. Ilyenkor lehet elkezdeni teljesen kivonni a jutalmazást.

2011. jan. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Először leül, utána mondod neki a parancsszót, ezután persze nem csinál semmit, mert már ül, és akkor dicséred meg?

Hát ez eléggé érdekes módszer, én biztos nem próbálkoznék ezzel.

A parancsszó UTÁN kell leülnie... Mindenesetre próbáld ki, attól nem zavarodik össze (ennél jobban). Hívod, kimondod a parancsszót határozottan, ha többszörre sem reagál, akkor még gyakorold vele, de ha nagyon nem megy, inkább dobd ki azt a könyvet, és keress kutyaiskolát.

2011. jan. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ezt Fogle nevezetű pasast már láttam a TVben is szerepelni. Ha ekkora "sztár" lett, hogy már nálunk is őt mutatják a TVben, gondolom már párszor bevállt a módszere. Tehát várom azoknak a válaszadóknak a válaszait, akik már sikerrel kipróbálták a módszert. Ugyanakkor olyanok is írhatnak, akiknek más módszer vállt be. Őket kérem, hogy írják le hogy Ők hogyan tanították a kutyájukat. Ami azt illeti magam szeretném betanítani a kutyámat. (Cirkuszba nem akarom vinni, nekem elég ha az alapokat tudja. De azt jól.)
2011. jan. 8. 09:25
 5/5 anonim ***** válasza:

Én ezzel a módszerrel tanítottam meg:

Magamhoz hívtam, elővettem a jutifalit, és addig mondogattam neki, hogy ÜL!, amíg leült, akkor odaadtam neki a falatot és megdicsértem. Előbb-utóbb mindig leülnek... de segíthet ha a falatot az orrától a tarkójáig hátraviszed, akkor is le szoktak ülni.

2011. jan. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!