Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tennél ilyen szituációban?

Mit tennél ilyen szituációban?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel sétáltunk láttunk egy kölyök shar-peit. Nagyon édes volt tiszta ránc meg minden, viszont gondolom a fiatalságából adódóan, ha vmi nagyobb kutya megugatta (gondolom az ijedtségtől/félelemtől) leült/lefeküdt és nem volt hajlandó továbbmenni. Gazdiként ti mit csinálnátok? felvennétek és továbbvinnétek, vagy elrángatnátok onnan?

Azon gondolkodtam, hogy ha a kutya biztonságban érezné magát a gazdija mellett akkor nem történne ilyen. Vagy ez hülyeség? Mondjuk lehet h még túl fiatal volt.

Osszátok meg a véleményeteket:)


2011. jan. 7. 21:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Biztos azért nem ír ide senki sem, mert senki nem csinálna semmit, illetve nem is szólna bele!


Ha megtenném esetleg, hogy rászólok a gazdikára, hogy ugyan már tanulja meg kezelni, normálisan nevelni a kutyáját, nagyon gyorsan küldene el melegebb éghajlatra, hogy mit szólok én be neki!


Na meg oktatásra senki nem kíváncsi, csak aki kérdez!


Üdv!

2011. jan. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát az én két hónapos kanárim volt hogy a zebra közepén csücsült le. Egyszerüen elfáradt.

Kölyköknél ez gyakran előfordul. De közre játszik az is hogy nem így fejezi ki a póráz és a nyakörv iránti utálatát. Mivel még nem ismeri.

Én mindig is azt mondtam, hogy nem szabad eröltetni semmit se. El kell terelni a figyelmét, motiválni valamivel.

Én a zebra közepéről felkaptam a kölyköt, mert fáradt volt. Ám később ahogy nőtt akkor már nem volt ilyen probléma.

2011. jan. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

ha másik kutyától ijedt meg, nem szabad ölbe venni, mert félős lesz!

az én kutyám is csinált ilyesmit kölyökkorában. akkor helyzetfüggő volt... a villamosról nyilván lekaptam...:)

általában bepánikolt, azért nem jött. amúgy is menhelyi...

ilyenkor letérdelek hozzá és olyan hangnemben beszélek, hogy érezze, hogy semmi baj, közben simogatom... ez Manónál be szokott válni. úgy beszélek hozzá, mint egy kisgyerekhez. utána felállok és játékosan hívom, mintha játszani hívnám... mindig bejön.:)

2011. jan. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

elsőnek: Nem arról van szó, hogy ilyenkor külső szemlélőként néznéd a szitut mit szólnál, mert valóban semmi közöd hozzá, hogy ki mit kezd a kutyájával (véleményed ettől persze lehet), hanem az, hogy ha a te kutyád csinálná ezt mit tennél.

Többieknek köszi a választ!

2011. jan. 8. 12:02
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha nem fáradt a kutyus, hanem a másik miatt dermed le, semmiképpen nem venném fel.

Várnék, míg esetleg a másik kutya odajön és mindkettő ad a kutyaillemnek.

Ha nem engedik oda a másik kutyát, akkor megvárnám, míg elmegy, beszélnék addig a kölyökhöz és amikor megnyugodott (mert nem biztos hogy fél, lehet, hogy csak izgatott) akkor tovább lehet menni.

2011. jan. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Tomka1027 válasza:

Helyzet függő!!!

1:a legfontosabb!!!Tudd,h miért csinálja ezt!!


Ha tényleg megijedt,szerintem a legjobb ,h hagyjuk feloldódni simogatással és nyugtatással!!De ne érzékeltesd vele h nagy baj van!!Dögönyözd meg szeretgesd,éreztesd vele h nincs semmi baj!!!:)Semmi ráncigálás amíg kicsi!!Ha nagy,akkor mintha nem is történt volna semmi,tovább megyünk!!És a kutya érzi rajtunk h No problemo:)És legközelebb ő sem így veszi fel a dolgokat!!


2:Ha elfáradt:)Akkor ölbe,de ne hazáig mert hozzászokik:)

2011. jan. 29. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nagyon veszélyes szituációnak kell lenni ahhoz, hogy fölvegyem a kutyámat. (yorki)

És szerintem a fölkapkodás semelyik kutyára nincs pozitív hatással, mert pont akkor erősíted meg benne azt az érzést, hogy baj van.

Egyébként a kölyökkutyák az esetek nagy részében lefekszenek, ha felnőtt kutyával találkoznak, ez a megadás jele. Ők így kommunikálnak.

Aztán ha felállt a kölyök, és megy tovább, akkor meg kell dícsérni. Nem valószínű, hogy félelmében feküdt le. Ha félnek, akkor ugatnak, morognak, elfutnak, de nem fekszenek le.


Szerintem teljesen természetes reakció volt a shar-pei kölyöktől.

2011. jan. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

tegnap a kutyaparkban bemutattak egy uj kutyust, egy shar pei-t, 4 es fel honapos kislany. nagyon felenk volt, ovatos duhaj, de kozeledett a tobbi kutyahoz. ugye joval nagyobb volt mar most, mint az en 11 honapos mopszom, megis ugymond "meghajolt" elotte. ez normalis. be kell szoknia a kornyezetbe.

az en kutyulim, ha idegen helyre megyunk nagy setara, nem csak a helyi parkba, akkor nem megy 10 meternel messzebb. akkor sem, ha tuzelo szukat erez.

2011. jan. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Ninna ♥ ***** válasza:
Ha az én kutyám ezt tenné, esetleg jutalomfalattal próbálnám újra elindulásra rávenni, én ilyeneken gondolkoznék. Egy shar-peit sem veszünk fel, csak ha nagyon gáz van.
2011. jan. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!