Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy Labradorom, hogy...

Van egy Labradorom, hogy tudnám ránevelni, hogy sétánál szépen a lábam mellett jöjjön? Mert mindent szótfogad, csak nem képes a lábam melett jönni. Sok mindent próbáltam, de igazán semmi se jött be nagyon.

Figyelt kérdés
2011. jan. 7. 22:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Miket próbáltál? pórázszabály?
2011. jan. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
azt,hogy ha megelőz akkor megfordulunk,hogy odatartok vmit a lábam vonalábe, ezért nem tud előrrébb menni,sőt már fujtónyakörvet is.
2011. jan. 7. 22:44
 3/3 anonim ***** válasza:

A tanítás módszere az ami nem mindegy. Az én kutyim három hónapos volt amikor elkezdtem vele az alapokat. Pont azért, hogy később amikor már erős és nehezebb akkor ne legyen probléma a húzás.


Sima szíj nyakörv volt akkor rajta. Kiképző mutatott egy trükköt.

Vezette a kiskutyát a pórázon, a kicsi előre ment. Szólt neki, hogy Xy. lábhoz! Kutya csak hátra biggyesztette a fülét, és tovább húzott. Megint szólt neki, hogy Xy. lábhoz! és röktön rántott egy nagyot a pórázon, úgy hogy a kiskutyi a lábához került. Ekkor megdicsérte.

Ezt még kétszer eljátszották, harmadjára amikor megint előre ment, szólt a fickó neki, és abban a pillanatban visszaigazodott a lábához, és a póráz megint laza volt.


Neked én a haltit ajánlanám. Ha húz akkor szólj neki majd ránts a pórázon. A rántás ne legyen nagyon erőteljes, mert másképpen hat mint egy folytó. Viszont legyen éles határozott. Majd dicsérd meg. Ha ezt gyakoroljátok akkor megtanulja a rendet.

2011. jan. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!