Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az már beteges, ha az egyik...

Külföldi kérdése:

Az már beteges, ha az egyik ismerősöm a másfél éves közepesméretű, keverék kutyájával fürdik, együtt alszik, sőt, a kutya még az asztalnál is ebédel és vacsorázik a kistálkájából?

Figyelt kérdés
2011. jan. 7. 23:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Na az már elég beteges és egyáltalán nem higiénikus és nem is egészséges :O Nagyon kemény ismerősöd van:D
2011. jan. 8. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem is beteges, ráadásul meglepne, ha ezt a majomszeretet a kutya egy kiegyensúlyozott egsézséges viselkedéssel jutalmazná. Nem hiszem, hogy ez a kutyának jó, de az is fura, hogy a gazdának jó.
2011. jan. 8. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%

Nálam az még egyáltalán nem gáz, ha egy benti kutya az ágyon alszik. De a kutyával való fürdés és az asztalnál való etetés sok.


Ugyanakkor ha a gazdának így jó, (a kutyának biztosan az) nem látok benne kivetnivalót. Az ő dolguk.

2011. jan. 8. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem hinném hogy a kutya bőrének nagyon jót tesz a minden napos fürdés. A sima víz is szárítja a bőrt.

Szerintem ez már nem normális viselkedés.

2011. jan. 8. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
52%
Az én ismerősöm is a kutyájával fürdik eszik és alszik és ha rákezd az ismerősöm énekelni, hogy la la la la akkor a kutya is vonyít vele vmint a kutya a hintaágyon szokott hintázni a gazdival és még a medencébe is bemászik a gazdihoz. nagyon szeretetre méltó kisállat vagyishát nem olyan kicsi, mert nagyobb a németjuhásznál, amikor nyaralni voltam akkor nem a gazdival hanem velem aludt:) Ez igaz történet ha vki nem hinné el!
2011. jan. 8. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
34%
Én még idegen embert sem engednék az ágyamon aludni, nem hogy egy kutyát.
2011. jan. 8. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem mondom, hogy beteges, de tőlem ez távol áll.


Én alapvetően nem is szeretek állatot a házban tartani. De ha behoznám se fürdenék együtt vele!


Az, hogy az asztalnál eszik még elmegy, mert a álat elmosod, az asztalt jó esetben gyakran áttörlöd fetőtlenítővel stb. Az ágyban is sokaknál alszik kutya, macska bár én azt se tartom jó ötletnek.


A fürdést viszont (nem medencében vagy tóban, bár az is majdnem ugyanaz) nagyon nem helyeslem! Emlékszem régen olvastam, hogy a kutyán kívül milyen élősködők lehetnek, amik fürdetéskor is átmehetnek az ember bőrére és problémát okozhatnak. És ez akármilyen tiszta kutyánál is. Én nem gondolom, hogy jó az, hogy a kutyus, cicus piszkos feneke a vízben van és akkor mi is ott vagyunk meztelenül...


Egyébként engem sokkal jobban irritál, ha valaki a száját nyalatja a kutyájával. Nem egészséges dolog.


Nem zavar, mindenki maga dönti el mit csinál. De én megmondom őszintén ilyen embert nem választanék páromnak.

2011. jan. 8. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 rucijja ***** válasza:
Ez kemény, nagyon kemény.Mindemellett ,a kutyának nincs erre szüksége, hogy jól érezze magát.Azért csinálja ezt ,mert a gazdája így szoktatta.A kutyának mindegy hol eszik, ha földön van a tálja,akkor is éppen olyan jól esik neki a kaja.Az én kutyám is bejöhet napközbe a szobába, sőt még az ágyra is felszokott néha jönni, ha nincs megágyazva.Viszont ,ha leülök a szőnyegre vagy parkettára, akkor lejön ő is,mert nem az érdekli, hol fekszünk,hanem szeret mellettem lenni.Viszon 1 szó és megy is ki a helyére az előszobába,ennek így van a rendje.Plusz, ha megyünk kutyasuliba, előtte kb 2-3 órára bezárom a szállítóboxba,hogy kicsit jobban akarjon dolgozni:)
2011. jan. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!