Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg megőrült a kutyám?

Tényleg megőrült a kutyám?

Figyelt kérdés
6 éves erdélyi kopó, és ha találkozik egy kutyával, annyira megtámadja, hogy mire sikerül elrángatni onnan, a másik kutya már sántítva rohan el! Mit csináljak?
2011. jan. 8. 13:11
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Neveletlen lehet, és kissé aszociális.
2011. jan. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Antiszociális. Fokozatos szoktatással behozható a lemaradása. Az első, hogy megtanítod egy egyezményes jelre, amit hallva (látva) azonnal hozzád megy. Általában síppal szokták ezt csinálni. Tehát behívhatóvá kell tenni a kutyát. Utána lehet összeereszteni más kutyákkal pórázon, a békés ismerkedést hagyni, de a vaduláskor behívni, elvonni a figyelmét. Hamarosan rájön, hogy ha normálisan viselkedik, lehet ismerkedni, ha nem, véget vetsz a játéknak.

A csudálatos kutyadoki is így csinálta, meg nekem is ez vált be menhelyről elhozott kutyusomnál :)

2011. jan. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Eleve szájkosarat teszel rá, ha nem bírod az akaratod alatt tartani. Idáig mit próbáltál tenni ez ellen?
2011. jan. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát, ha látom, hogy jön egy kutya akkor vagy elmegyek inkább más irányba, vagy pedig nem engedem oda hozzá, legfeljebb pár másodpercre, hogy ne legyen ideje megharapni...
2011. jan. 9. 08:25
 5/6 anonim ***** válasza:
De miért engeded oda ha tudod h úgyis megharapná ?
2011. jan. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Elnézést, rosszul írtam...úgy értem, h nem engedem oda, hanem a másik jön a miénkhez, és eltart valamennyi ideig amíg elrángatom, mert nagyon erős...:(
2011. jan. 10. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!