Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a bolhák ellen?

Mit csináljak a bolhák ellen?

Figyelt kérdés
a kutyusom,eléggé bolhás szoktam fürdetni,meh használtunk rá ilyen bolhairtampuullát amit a fürdövizébe kellet belerakni,és migis bolhás minden fürdetés után vagy 30 40 bolhát szedtünk ki belőle,vettem neki nyakörvet is és most pár helyen véresre kaparta magát,ma pedig vettem egy ampulla frontinlinet amit a gerincén kell csepegtetni elfog tőle mulni?
2009. jan. 29. 19:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Az állatorvos tud neki olyan injekciót adni ami "megfertőzi" a vérét és az élősködők elpusztulnak. Ahogy emlékszek nem is volt drága ahhoz képest, hogy mennyit költöttünk samponra, nyakörvre, bolhaporra...
2009. jan. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
a cseppek kiírtják teljesen.de egy napig ott ne simogasd,had szívódjon fel.
2009. jan. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én speciel a szórófejes spray-re eszküszöm. Minden héten egyszer befújom, aztán ok. Nálunk az ampullás dolog nem jött be..

2009. jan. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
rendben köszönöm a válaszokat
2009. jan. 29. 20:17
 5/9 anonim ***** válasza:

a spray és az ampulla nagyon jó megelőzésre...viszont mint írta az Ő kutyája már nagyon bolhás.


Erre pedig valami agresszívabb kezelés kell, főleg mert ellephetik az egész lakást is.


Vannak nagyon jó fürdetőszerek, állatpatikában lehet kapni. Azzal kell jó bő vízzel lefürdetni....Ez lemossa az élősködőket és a csípések helyét is kezelik. Utána jöhetnek az ampullás meg fújós megoldások.

2009. jan. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

előző voltam:


Bolhásság esetén az is probléma lehet, hogy a különféle megelőzésre szolgáló szerek irritálhatják a csípések helyét, amitől még jobba vakarózhat és akár elfertőződésre hajlamos sebeket is okozhat magának.


Ezek kezelése sokkal nehezebb mint a megelőzés.

2009. jan. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekünk a nyakra ill. hátra cseppegtethető szerek jöttek be a legjobban. Használtuk már bolhás kutyán is, másnapra nem voltak rajta bolhák.

A kezelés után azon a területen nem szabad aznap simogatni a kuytát, ill. vigyázni kell, hogy pár napig ne érje víz azt a területet.

Ezek a szerek 1-3 hónapig hatnak utána ismételni kell.

Ilyen termékek pl. a Frontline, Advantix, Stronghold . . .

Fontos, hogy a kutya helye is kezelve legyen pl. a fújós vátozattal, mert onnan könnyen újrafetőzödhet.

Mi sosem fürdetünk, nincs bolhánk.

2009. jan. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszi a tanácsokat:)
2009. jan. 30. 17:08
 9/9 A kérdező kommentje:
nem meztelen csupasz kutyát akarok én,amugy már jol van és bolha sincs
2009. jan. 31. 11:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!