Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha kutya van a házban akkor...

Ha kutya van a házban akkor le kell mondani a szőrmentes életről? Vagy ha nem akkor hogy kell csinálni?

Figyelt kérdés
Régóta van kutyám de csak most kezdtem el bent tartani. És katasztrófa. Tele van minden szőrrel. Mennyit kéne takarítanom és hogyan hogy ez ne legyen? Vagy muszáj elviselnem? Vagy a kutyámmal szőrével lehet baj? Porszívózok és utána felmosok de hiába szívom fel, ottmarad, utána meg csak tologatja a felmosó.... A szőnyegről már rég lemondtam mert két perc alatt koromfekete lesz (kutya olyan színü) és nem is lehet kiszedni teljesen... :( Amúgy a macskával is ez van csak az ő szőre nem látszik a földön viszont amihez hozzáér az mind csupa fehér szőr...
2011. jan. 9. 09:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

az első mondatból arra következtetek, hogy az őszt, a tél elejét még kint töltötte.

nos, ez esetben úgy engedted be a kutyádat, hogy nagykabát volt rajta... :) azt most igyekszik ledobni, hisz bent meleg van, nincs rá szüksége. sajnos normál esetben is dobják a szőrüket, de az esetetekben meg mééég jobban.

amit tehetsz: furminátor! (furminator.hu) drága, de megéri. igény szerint hetente, vagy 2-3 hetente végigfésülöd vele a kutyát, és alig fog utána hullani.

2011. jan. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Elsőnek igaza van és a furminator tényleg jó! (de nem a kínaikban kaphatóak!!)

Én mondjuk sokkal gyakrabban használom, naponta, 2 naponta áthúzom vele a rotimat... azóta nem fekete a szőnyeg :-)

2011. jan. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Nem töltötte kint. Úgy értettem hogy a tizenx évhez képest most kezdtem el bent tartani. :D

Amúgy gondolkoztam abban a kefében csak ő egy kiállítási kutya (meg amúgyis azért vettem mert ez tetszik) és nem tudom hogy nem rontaná el a szőrét ugyanis neki csigás és nem akarom hogy egyenes legyen.

Szóval ki mennyit és hogy takarít?

2011. jan. 9. 09:55
 4/19 A kérdező kommentje:
Ja és a lakásunk elég hideg :S És ezt szó szerint vegyétek szóval nincs bent olyan meleg...
2011. jan. 9. 09:56
 5/19 anonim ***** válasza:
Meg a legjobb porszivok is csak 70-80%-ot szippantanak fel. Az olcsobbak jo ha 40%-ot. Kutya bent, soha nem leszel szor nelkul es kutyaszag mentesen.
2011. jan. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Nekem a nimfapapagájom képes mindent beteríteni tollal és fehér tollporral. Pedig ő csak egy kis papagáj :)


Hát igen, az állatok lakásban tartásánál ez az ár :)

2011. jan. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Ha ez van akkor ez van. Ha az a normális hogy nem lehet megszabadulni a szőrtől akkor elfogadom csak azért kérdezem mert nem tudom mi a normális. Más kutyások lakása olyan tisztának tünik. És a kutya ágya is... Bezzeg az övé...
2011. jan. 9. 10:03
 8/19 anonim ***** válasza:
Nálunk kint lakik a macska, be se engedjük a házba, mégis tiszta szőr bent minden, mert ugye ha kimegyek játszani vele, szőrös lesz a kezem és a ruhám (ölbe bújós macska), és hiába mosok kezet utána, attól még behordom a szőrt.
2011. jan. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
És te hogy szeded ki?
2011. jan. 9. 10:09
 10/19 anonim ***** válasza:
sajnos ez kutyafüggő is hogy hullik a szőre... pl nekem yorkim van és egyáltalán nem hullik a szőre:I ugyhogy vele semmi gond nincs:)
2011. jan. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!