Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg nem minden kutya...

Tényleg nem minden kutya alkalmas személyvédelemre?

Figyelt kérdés

Örökbe szeretnék majd fogadni egy menhelyi kutyust. Járni fogunk kutyaiskolába, és örző-védőzni is szeretnék vele. De azt hallottam, hogy nem minden kutya alkalmas erre. Ez igaz? A menhelyi kutyus keverék, és majd olyan középtermetű lesz (állítólag). Azt hiszem van benne malinois, és német juhász, de már nem lehet megállapítani pontosan, annyi minden van benne. :)


Nem személyvédelem miatt kéne a kutya, mert amúgy is van már egy örző-védő fajtám, csak érdekelne, hogy vele is tudnék-e majd örző-védőzni.


Köszi előre is a válaszokat!


2011. jan. 9. 11:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ez attól is függ, hogy milyen trauma érte a kutyust előtted.


Valamelyikből ki lehet hozni, valamelyik meg félni fog nagyon.


Nekem is volt egy amstaff keverékem (utcáról fogadtam be kb. fél éves korában), nagyon jó házőrző volt, de őrző-védőzni nem lehetett vele, szó szerint elszaladt világgá...

2011. jan. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A kutyákat eleve bizonyos funkciókra tenyésztették ki. Nem minden fajtában van őrző-védő hajlam. Pl a mentőkutyák (újfoundlandi, leonbergi, bernáthegyi) hiába hatalmasak, mégsem sok őrzővédő hajlammal megáldott. A vadászkutyák (vizslák, spánielek, kopók, vérebek stb) megintcsak nem igazán alkalmasak erre. Ők maximum jó jelző kutyák, mert éberek és minden kis neszre reagálnak. Vannak kimondottan őrzővédő jellegű kutyák, ezek elsősorban a juhászkutyák. Ha ezek közül választasz, vagy olyan keveréket, amelyik felmenői között volt juhászkutya, akkor jó esélyed lesz arra, hogy őrzővédőt faragj belőle.
2011. jan. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A kérdésedre válaszoljak, igaz. Nem minden EGYEDBŐL lehet jó őrző-védő kutyát faragni.Vannak fajták amiket kifejezetten erre szelektáltak, DE MÉG köztük is válogatni kell. Senki ne higgye, hogy bármely munkavérvonalú alomból kiválasztott kiskutyából tökéletes testőrt, jó sport kutyát lehet nevelni. Tisztelendő, hogy örökbe fogadni szeretnél, de én a helyedben nem hoznám el azt a kutyát. Megjegyzem nem láttam soha, nem tudom melyikről van szó. Előzőleg ott a helyszínen tesztelni a kutyát.


Lövésállóság: Két kemény fát (pl.: akác,tölgy) jó erősen összeütünk. Nem szabad megrezdülnie sem!

Apportkészség: Dobjunk el neki egy labdát, és nézzük meg visszahozza-e nekünk.

Nézzük meg mennyire szeret rongyozni!

Megbocsájtás teszt: Hívjuk a kutyust magunkhoz, és okozzunk neki szándékosan fájdalmat pl.: Nyomjuk meg erősen a mancsát ! A kiskutya el fog rohanni, és próbáljuk meg játszani hívni pl.: rongyozni Kisvártatva kb fél percen belül visszajön hozzánk játszani az jó.

Erre azért van szükség, mert olykor nagyon keményen kell a kutyát helyretenni munka közben.


Ha rám hallgatsz őt fogadod örökbe:

[link]

2011. jan. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!