Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám átszoktatni a bal...

Hogy tudnám átszoktatni a bal oldalra a kutyámat?

Figyelt kérdés
Sétáltatásnál a jobb oldalamon ment. Próbáltam, hogy átveszem a bal oldalra, de visszament a jobbra. Azért kérdezem, mert ha viszem kutyasuliba, ott bal oldalon tanítják-vagy mindegy?!
2011. jan. 9. 12:57
 1/3 anonim ***** válasza:

kösd parancshoz (pl lábhoz, hozzám, mellém), és vezesd vissza balra. ha megtette, dicséret. ha megint jobbra kalimpál, akkor megint parancs, és visszavezeted.


egyébként nem hinném, hogy kutyasuliban kötelezően megadják a vezetési oldalt, ha jól tudom vizsgán és versenyen is mindegyik, melyik oldalon megy, annyi a megkötés, hogy végig azon az oldalon haladjon.

2011. jan. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Akkor hagyom a jobbon, mert nekem is kényelmesebb.
2011. jan. 9. 13:26
 3/3 anonim ***** válasza:
Jobb lenne az elfogadott módon ,bal oldalon vezetned. Könnyebb dolgod lesz a suliban. Ha szólítod és megtanítod neki, hogy lábhoz azt jelenti, bal oldalra kell mennie, át fog szokni. Aztán az iskolában úgyis, gondolom jutalommal lesz vezetve, akkor már ott tudod tartani.
2011. jan. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!