Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mért ragaszkodik az emberek...

Mért ragaszkodik az emberek nagy többsége a fajtatiszta kutyákhoz? Mért nem tudják elképzelni, hogy egy keverék kutyát is lehet úgy szeretni mint az épp "divatos" fajtatiszta kutyákat?

Figyelt kérdés
Sokszor felmerül bennem a kérdés mikor sétáltatom a befogadott "korcsaimat" (ahogy sok fajtatiszta kutyás nevezi őket), hogy ők tényleg magát A Kutyát szeretik-e, vagy főként egy új divatnak hódolnak a cuki ruhácskákba öltöztetett kutyájukkal (akinek nem inge...). Mér van az, hogy képesek fizetni egy felnőtt divatos fajtatiszta kutyáért, de egy menhelyi felnőtt kutya szóba sem jöhet?
2009. jan. 30. 10:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%

Ők általában nem az állatokat és a természetet kedvelik, hanem önmagukat.

A véleményem sarkított, de nem-nem-nem szabad általánosítani!!!

2009. jan. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
71%
Mert ők ilyen kutyát szeretnének és kész, miért baj az? Nem mindenki divatból választ fajtatiszta kutyát, van aki egyszerűen csak kedveli azt a fajtát. Vannak bőven olyanok akik nem engedhetik meg a méregdrága kutyát, azok menhelyes kutyákat fognak választani. Más részt pedig sokan szívesebben választanak kölyköt mint felnőttet, mert azokat ők nevelhetik, látják felnőni.
2009. jan. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
60%

Igen, sajnos ezek az emberek nem igazi állatszeretők. Ők az emberekkel is ilyenek, aki menő, pénzes stb., azokkal barátkoznak, aki csak egy átlag ember, azokat semmibe nézik.

Nekem van fajtatiszta kutyám, imádom a küllemét, jellemét stb. . .De keverék kutyáim is vannak, ők meg egyszerűen csodálatosak.

Engem pl. nagyon felhábotít mikor vki hírdetésekben rinyál, hogy fajtatiszta xy kutyát szertne ingyen vagy jelképes összegért, mert a gyerek így, gyerek úgy, meg csórók vagyunk stb dumák . . .

Az ilyen ember miért nem tud elmenni egy menhelyre és megmenteni egy életet?

Szerintem minden kutya egy egyéniség és szeretere méltó lény fajtától függetlenűl.

2009. jan. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

"Ma megmentettem egy embert".

A pillantásunk találkozott, amikor az én folyosómon sétált és benézett a kennelekbe.Azonnal éreztem,hogy gondterhelt és szomorú és,hogy segítenem kell neki.Elkezdtem csóválni a farkam,de nem túl gyorsan,nehogy megijesszem.Amikor megállt nálam,úgy álltam,hogy ne lássa hátul a kis balesetet,ami aznap történt velem.Nem akartam,hogy tudja,hogy ma még nem sétáltattak.A gondozóknak itt rengeteg dolguk van és nem akartam, hogy rosszat gondoljon róluk.Amikor elolvasta az ajtón a leírásomat és a múltamat, reméltem,hogy az nem szomorítja el öt nagyon.Én már csak előre tudok nézni és szeretnék valakit szeretni és valakinek sokat jelenteni.Leguggolt hozzám és gyengéden cuppogott.Én hozzányomtam a vállamat és a fejemet a rácsokhoz, hogy megnyugtassam.Az ujjai elkezdték simogatni a nyakamat,sürgősen társaságra volt szüksége.Egy könnycsepp gördült végig az arcán és én felemeltem a lábamat,hogy biztosítsam arról,hogy minden rendbe fog jönni.

Röviddel ezután kinyílt a kennel ajtaja és olyan ragyogó mosoly töltötte be az arcát,hogy én rögtön a karjai közé ugrottam.

Megígértem neki,hogy nálam biztonságban lesz.Megígértem neki,hogy mindig kísérni fogom.Megígértem neki,hogy mindent meg fogok tenni,hogy a mosoly az arcáról és a szeme csillogása soha ne tűnjön el.Óriási szerencsém volt,hogy pont az én folyosómon sétált.És hányan vannak még odakint,akik ezeken a folyosókon még nem jártak.Mennyien vannak,akiket még meg kell menteni.

Nekem sikerült legalább egyet megmenteni közülük.

Ma megmentettem egy embert!"

2009. jan. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Pontosítanám a kérdésemet. Nem azzal van problémám, hogy valaki fajtatiszta kutyát szeretne. Hanem mikor nem néz utána annak, hogy az adott fajtának mik az igényei, hogy illik-e hozzá az a kutya. Hanem úgy kezd keresgélni, hogy olcsón (estleg ingyen)szeretne valami kis bichont, esetleg yorkit, csivavát stb. Mér gondolják, hogy ők több szeretetet tudnak adni a gazdinak mint keverék társaik?
2009. jan. 30. 11:20
 6/22 anonim ***** válasza:
82%

Több furcsa hozzászólás is volt itt, tévhit, és butaság, hogy aki fajtatiszta kutyát akar, az nem szereti az álatokat, meg "felvág".


A kutyák tenyésztése, és kinemesítése mindíg egy adott feladatra munkára irányult,(még a "társasági" kutyáké is) így a fajtatiszta állatok jelleme, tulajdonságai általában nagyon is adottak,behatároltak, ezáltal jó eséllyel választ magának az ember alkatához, igényeihez megfelelő állatot.

Nem éri "meglepetés" .Persze ehhez valóban az kell, hogy tisztában legyen az adott fajta igényeivel, jellemével.

2009. jan. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
85%

utolsónak, de szubjektív véleményem lesz. Nagy vonalakban igazad van. De itt többen is arra gondolnak, hogy rengeteg alapfokon kutyához nem értő egyedül a küllem, a trend alapján dönt, gondolj a pici, családi kutyusokra.

Egy keverék némi hozzáértéssel (ami a fajtatisztákhoz is nyilván kell) tanítható, nevelhető szinte ugyanúgy. Lehet most ellenvéleményeket írni a fajták Vs. keverékek idegrendszerét, alkatát taglalva, de hangsúlyozom: azokra gondolok, akiket ez érdekel a legkevésbé, az annál inkább, hogy a szomszéd nagyarcnak is pl shar-pei van otthon, akkor nekem is az kell.

Vagy az egyik itteni legostobább és legprovokatívabb kérdező, aki nem győz haragudni a tesója spánieljére, mert nem őrzi a házat...

2009. jan. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Másrészt: állatszerető az, akit nem csak a saját kutyája érdekel...

Pont.

2009. jan. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
51%

Menhellyel semmi bajom nincs, a keverékekkel sem, egyedül a felnőtt kutyával van.

Még kölyökként is előfordul, hogy egy traumát nehéz még gondos nevelés során is kigyógyítani, a felnőttnél meg ez adott esetben lehetetlen.


Másrészt, meg lehet, hogy ez egy tévhit, de én még mindig abban hiszek, hogy a kutya igazi gazdája az első, a többi sosem fog akkora hatást gyakorolni rá...

Mondom lehet, hogy ez egy tévhit, de én még hiszek benne...

2009. jan. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet általánosítani, vannak kutyák, akik az első gazdájukat keresik életük végéig és vannak, akik nagyon sok szeretettel, türelemmel feloldhatóak. Olyan elvétve akad, hogy egy felnőtt kutya nem változik. Szereteten és okos kutyaértésen sokkal több múlik, mint az öröklött-szerzett lelki defekteken. Sztereotípiáknak itt sincs értelmük. Hinni abban kell, ami nem bizonyítható, tapasztalható, minden más ténykérdés. Azaz nem hit kérdése.
2009. jan. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!