Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ez nagyban rontja...

Szerintetek ez nagyban rontja az esélyét annak, hogy örökbeadjanak nekünk kutyát?

Figyelt kérdés

Nincs autónk, csak vész esetére, illetve csak a megyén belül tudunk megszervezni fuvart, hál' isten kórházba még nem kellett buszozni vagy vonatozni, de más esetben nem adják kölcsön a kocsit (ami nem is csoda, mivel a boltba azzal hozzák az élelmiszert, és pénzbírság jár érte), és nem rajonganak az állatokért (anyukám nővérének családjáról van szó).


Ha jelentkeznék egy kutyáért, és megbeszélünk egy találkozót, szerintetek már ki is esek a rostán, hogy tömegközlekedéssel érkezem?

Megkaphatnám a kutyát, ha minden más rendben van, de vonattal hoznám haza?

Ezért nem merek örökbefogadóként jelentkezni sem távolabbi menhelyen, sem fajtamentőknél...


2011. jan. 9. 19:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak annak lehet kutyája, akinek autója van. Az a lényeg, hogy ha valami történik, akkor el tudjátok vinni állatorvoshoz, vagy olyan doki legyen a közelben, aki ki tud menni... emiatt lenne csak jó.
2011. jan. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Minden orvosnak van kocsija, neked nem kell hogy legyen!
2011. jan. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Az van, a helyi dokival nagyon jó a kapcsolatunk (mert a nagymamám mindig rátukmál mindent :)), és szinte ingyen vizsgál, olt, kezel, ír receptet, stb. A kórházba pedig unokabátyám szokott elvinni minket, ha akkora probléma van, hogy az itteni állatorovsunk odaküld minket.


Csak még sose hallottam olyat, hogy valaki vonattal hoz haza kutyát, arra gondoltam, így nem is adnák oda...

2011. jan. 9. 19:31
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez teljesen menhelyfüggő.

Sajnos vagy nem sajnos vannak olyan menhelyesek, akik mindenbe belekötnek, de azért sok olyan is van, akik csak azt nézik, hogy jó helyen, szeretetben lenne-e a kutya.


Ez ne tartson vissza. Menj el bátran!

2011. jan. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor szerintem megpróbálkozunk a kapcsolatfelvétellel :)
2011. jan. 9. 19:40
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem viccelj már:)) Az a fontos, hogy jó ember legyél:) És egy olyan kutyus, amelyik tömegközlekedéssel utazik, általában jobban szocializált, mint akik csak autoval közlekednek.
2011. jan. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én az első kutyámat vonattal és villamossal vittem haza. (igaz nem menhelyről).

És az előzö kutyánknál úgy alakult, hogy ismerkedni kocsival mentünk de haza már busszal hévvel hoztuk.

Miért gondolod, hogy ez olyan megoldhatatlan probléma?

(Nem az autótól leszel jó gazdi!)

2011. jan. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia,nálunk ugyanez volt a helyzet,állatorvos megoldva,mert közel van,de autó híján a menhelyről való elhozás kicsit bonyolultnak tűnt,nem tudtam,hogy érdemes-e egyáltalán érdeklődni.Aztán mégis felhívtam őket,és kiderült,hogy egyébként is hoznának éppen kutyákat errefelé (fajtamentőkhöz azt hiszem),és nem probléma nekik,hogy még egy kutyát betegyenek az autóba.Úgyhogy végül ők hozták el nekünk,és nagyon kedvesek voltak amúgy is,szóval szerintem érdeklődni mindenképp érdemes,drukkolok,hogy neked is szerencsésen történjen a dolog.
2011. jan. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát nagyon csodálkoznék, ha ez kizáró ok lenne egy a menhely részéről, amennyiben egyébként szerető családba kerül egy kutya. Inkább azt tudom elképzelni, hogy a kiválasztott kutyát ők elszállítják a leendő gazdihoz. Legalábbis én ezt tartanám normálisnak, legalább meggyőződnének helyben is a kutya megfelelő elhelyezéséről.
2011. jan. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!