Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány hónapos korától tudom...

Hány hónapos korától tudom tanítani a német juhász kiskutyát? Tippek, ötletek esetleg források?

Figyelt kérdés
2hónapos egészséges hím német juhász kiskutya! Még nem hallgat a nevére (gyilkos a neve)! HÁny hónapos korától tanítsam? Hogyan taníthatom meg trükkökre, meg h halgasson a szavamra meg fegyelemre? Tudnátok forrást, tanácsot írni nekem? Előre is köszönöm!
2011. jan. 10. 17:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Pozitív megerősítéses módszerrel mostantól nyugodtan. Neve, gyere, ül, marad, hagyd, ereszd, nem. Ezek a legfontosabbak.


Nevelésről: scribd.com/doc/8027039/Jan-Fennel-Kutyapszichologia

Tanításról: *****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. jan. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%

Lényeg, hogy a kutyust ne keverd meg.Először mindig egy dologra tanítsd.Neked is tanulnod kell vele együtt.

Kezd a pórázhoz szoktatással, és ha lakásban van elsősorban a szobatisztaságra.Aztán jöhet az ültetés tanítása, de ne sokáig taníts neki egy feladatot mert elunja.Naponta kb 3-szor ültesd jutifalattal.Későbbiekben már többször is.

A fektetésnél ugyanúgy.Sokat játssz vele mert ezt igénylik főképpen, hiszen kölyök.

2011. jan. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi, érdekelne még hogy pl aztmondom neki h támadj akkor megtámad valakit(persze nem emberi életre, hanem így fenyegető hatást kiváltani) meg hogy a kutya felfigyeljen , pl mondom neki hogy nézz körül akkor a kapuhoz megy és körlnéz? Ehhez van forrás?
2011. jan. 10. 17:35
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Védőösztönös viselkedés 1,5 két éves korba alakul ki, akkor majd megy a kapuhoz körülnézni. Örző védő képzésre akkor lehet vinni, ha teljesen kézbentartható, valamilyen alap engedelmes vizsgával rendelkezik. Eleinte csak a zsákmányösztönre szabad alapozni, 1,5 két éves kora után lehet terhelni a védőösztönt.
2011. jan. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kicsit sokat akarsz egy aligkutyától.

Ha pedig ilyen "támad" késztetésed van, időben menj iskolába vele és ott TÉGED fognak megtanítani a helyes kutyatartásra.

2011. jan. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Utolsó, nem értem a válaszodat h engem tanítanak meg a rendes kutyatartásra, hát figyelj te honnan gondolod h én rosszul tartom? Csupán érdekel hogy milyen módszerek, tanácsok vannak ezesetben!
2011. jan. 10. 17:45
 7/7 zsuzsabazsa ***** válasza:
Egy két hónapos kutyát nem szoktak támadásra ösztönözni. Úgysem érti mit akarsz tőle. Ez épp olyan mintha egy ember csecsemőtől kívánnál végrehajthatatlan dolgokat. Ne feledd ő még kicsi. Neki még a világot kell megismernie. Az embereket, a többi kutyákat a többi állat fajtát meg azt a közeget ahol él.Ez nem tartás hanem nevelés. Az ismeretlen megismerése. Ezekkel foglalkozz most.
2011. jan. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!