Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1 vagy 2 border collie?

1 vagy 2 border collie?

Figyelt kérdés

Imádom a border colliet, mozgással nem lenne gond napi 3 órát intenzíven mozognék velük, hétvégén nagy kirándulások erdőben meg mindenhol, frizbiznék velük, egy kis akadálypálya, reggeli futás, heti 3x együtt lovaglás, kutyasuli, sok trükköt tanulnánk...

De nem tudom eldönteni, hogy 2-t vagy csak 1-t vegyek igazság szerint 2-t szeretnék, de nem tudom szeretném meghallgatni más 2kutyás gazdikat is, ha esetleg vlkinek van 2 border collieja?


2011. jan. 10. 18:47
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

szerintem jobb lenne nekik (nekünk két kutyusunk van igaz nem border ) mert egymással is sokat játszanak

de szerintem (!!)ne egyszerre vegyél várj hat hónapot mert egy kutyát sokkal könnyebb magadhoz szoktatni mintha kettő egyszerre de csak szerintem

vagy ha még is ragaszkódsz hozzá hogy egyidősek legyenek akkor testvér párt :D

de tudod hogy két kutya dupla annyi kaja dupla annyi fésülés és dupla annyi odafigyelés lovaglás közben két kutyát kell nézned a szemed sarkából de az a jó hogy nem dupla séta :D

2011. jan. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
koszi a választ, nem egyszerre vennem őket hanem csak fel év 1ev után.
2011. jan. 10. 18:59
 3/8 anonim ***** válasza:

szerintem felesleges most ezen agyalnod. felelős döntés volna, ha tényleg kivárnád azt a fél-egy évet a második kiskutyával, addig pedig tanulod az elsővel, hogyan is kell nevelni.

lehet, hogy lefoglal majd ő egyedül annyira, hogy ne is akarj még egyet - legalábbis még egy pár évig :) ha viszont úgy érzed, kezedben a gyeplő, akkor fél év múlva kezdhetsz keresni egy másik szimpatikus almot.

2011. jan. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem második kutyát akkor érdemes és illdomos venni, amikor az első viselkedése már kifogástalan. Azaz ha 100%-ig meg tudsz benne bízni, tudod, hogy semmi rosszat nem csinál akkor sem, ha hátat fordítasz neki, és az új kutyával foglalkozol. Egyébként két kutya (pláne ha border) kétszer annyi meló. Ugyanis ha jól akarod csinálni, nagyjából ugyanannyit kell foglalkozni mindkettővel külön-külön is.
2011. jan. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

igazadvan csakkitti átgondoltam és megfogadom a tanácsod csak akkor veszem meg egy kutyat ha az elsovel monden rendben volt es csak akkor ha már 100%os az elso

koszi :)

2011. jan. 10. 21:09
 6/8 anonim ***** válasza:

Kijavítanám csakitti-t: 2 border collie, nem kétszeres munka, hanem háromszoros. Lovagolni nem hinném, hogy a border collie szeretne XD Viszont én javasolnék neked egy másik fajtát, nem tudom hogyan állsz vele: Jack Russel Terrier vagy egy Fox Terrier. Ők jobban belepasszolnának abba, amit felvázoltál. A foxi biztosan szívesen ellovagol veled a hátsó tatyóban ;)

Azt biztosan látom, hogy nagyon aktív életet képzelsz magad köré. Viszont tedd fel azt a kérdést: Ha veled történik valami - ami miatt hosszú időre kénytelen lennél ágyban maradni - ki tudná ugyanezt végigcsinálni helyetted? A kutya akkor is ott lesz, és ugyanúgy le kell mozgatni.

2011. jan. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
mindenképp bordert szeretnék ha netalántán beteg lennék vagy valami akkor a bátyám biztosan elvállalná addig a kutyát, neki is van pára kutyája és beszokta fogadni a kóbor kutyákat is,minden nap nagy,hosszú sétákra megy velük és ha megkérem biztos törődne vele amíg kell.
2011. jan. 11. 15:30
 8/8 anonim válasza:
Nekünk is párban vannak és nagyon zépek együtt. Egyedül is zsép de párban még is mr meg tudnak egymással komázni is:D
2011. ápr. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!