Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tanácsolnátok ebben az...

Mit tanácsolnátok ebben az esetben?

Figyelt kérdés

A kutyám 7 hónapos, és eddig viszonylag jól haladtunk. Jól elsajátította az alapvető parancsokat, amit tanítottam neki. (hozzám, ül, fekszik) Ezenkívül egy rosszcsont, de a parancsokat többynire végrehajtja.

Történt, hogy miután lefektettem, és elaludt, drága édesapám viccesnek találta, hogy elkezdi rúgdosni a lábait. A kutya ezt egy darabig békésen tűrte. Én barom állat nem avatkoztam közbe, amit azóta rettenetesen bánok, de már nem tudom visszacsinálni. Aztán egyszercsak begurult, és elkezdte ugatni fatert, meg harapdálta a cipőjét. Ezt meg is érdemelte az öreg, csakhogy azóta a kutya ezt mindenkivelé csinálja!!!!!

Velem is! Nagyon idegesítő! A páromat is elkapja, harapdálja a cipőjét, morog rá, és ugat és akárhogyan próbáljuk rávenni, nem hajlandó abbahgyani. Csak akkor, ha odacsapok neki, amit nem tartok éppen a legjobb megoldásnak! Annyira haragszom apámra, hogy betudnék húzni egyet neki. Amit eddig keserves munkával felépítettem, azt most ő mindet tönkretette. Mintha kevésbé is tisztelne, mint eddig, amit megtudok érteni, amiért nem cavatkoztam közbe. Van valakinek ötlete, hogyan szoktassam le erről? (morgás, cipőelkapás, ugatás, tiszteletlen magatartás, ugyanis ez eddig nem volt gond!)


2011. jan. 11. 09:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem nem apukád a hibás, egyszerűen csak kezd felnőni, és próbálkozik nálatok. :)


Nálam hasonló a helyzet, 6 hónapos a németjuhászom és tegnap próbálkozott "szexizni"...engem... De ugye én nem hagytam neki, le is löktem magamról.


Pedig előtte vele sem volt gond, de mivel mindenki tudja, hogy ez a dominancia jele, ezért látom, hogy kezd keménykedni. :)


Ne ess kétségbe, csak ugyanúgy "törd" le a szarvát és legyél te a főnök ahogy eddig. :)


Ilyenek a kölykök! :)

2011. jan. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

Nekem volt nagytestű kutyám, ott tényleg létkérdés volt, hogy én legyek a főnök.

Kutyás rendőr mondta, hogy fogjam meg a nyakát, szorítsam a földhöz, és addig ne engedjem el, amíg nem adja meg magát (odamutatja a hasát).

Ezt kétszer-háromszor el kellett játszani vele, de akkor is "én voltam az erősebb" a kutya szemében, mikor 20 kilóval volt nehezebb nálam. (Én voltam 50, a kutya 70 kg!)

2011. jan. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Azt én is szoktam, de nagyon kitartó!
2011. jan. 11. 10:00
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem gáz.. csináld!


Nézz mélyen a szemébe, és addig ne vedd el a tekinteted, amíg ő előbb el nem néz valamerre, vagy elfordítja a fejét.


Ugyanis a domináns kutya általában támad, de ha elfordítja a fejét/elnéz másfelé, akkor te vagy a falka vezér.

2011. jan. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. jan. 11. 12:35
 6/11 anonim ***** válasza:
alapvetően ha a te kutyádról van szó neked kell megfelelően reagálni nem kenheted másra a felelősséget... a kutya a te viselkedésed alapján értékeli a helyzeteket és dönt...bármilyen erős érzelmi reakcióval csak bizonytalanná teszed a kutyát vagy éppen megerősíted adott cselekedetében...ha nem vagy ilyen feszült és haragos akkor gyorsan orvosolható minden...
2011. jan. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Aligha tudom érzelmek nélkül lereagálni, hogy harapja a lábamat a cipővel együtt, és még morog is rám! Eddig még csak akkor sikerült elérnem, hogy abbahagyja, ha odacsaptam neki! Nem akarom megverni, ezért, ha olyan könnyű, mint ahogyan állítod, mond el légyszí, hogyan érjem el, hogy ne tegye ezt! A sima tiltás nem működik!A leszorítás meg csak akkor, ha eltudom kapni, mert ilyenkor elkezd futni előlem, mint a nyúl. Valószínű, hogy ő ezt az egészet játéknak veszi, de ez egy igen hülye játék!
2011. jan. 11. 12:56
 8/11 rucijja ***** válasza:

Nem biztos ,hogy keménykedni akar, mert amikor megakarod fogni elszalad.Annyi kérdésem lenne, hogy mozgatog-e eleget a kutyát és hogy játszol-e vele eleget?

Megmondom miért kérdezem:Nekem most 5 hónapos a németjuhászom, járunk kutyasuliba,nem is az első munkakutyám(ezt csak azért írom le,hogy lásd,nem a levegőbe beszélek).Ő is csinálja ezt a cipő, meg nadrág harapdálást, de csak akkor ,ha nem mozgatom le eléggé, sőt ha fut is,viszont nem labdázok, vagy engedelemesezek vele, vagyis agyilag nem fárad le ,akkor szokott bepróbálkozni ezzel.(persze nálunk azonnal abbahagyja,ha szólok neki,de ez annak az eredménye ,hogy tanítva van.)

Másik ilyen eset:Papáméknak volt egy foxijuk,udvarban volt tartva.Amint valaki kimnet az udvarra,azonnal elkapta a gatyáját ,cipőjét és harapta, közben morgott.Amikor megakartuk fogni ,akkor elszaladt.Sehogy nem tudták leszoktatni.Aztán papám lebénult az egyik lábára, mivel a család féltette,hogy a kuty megharapja az egészséges lábát és akkor elesik ,nagyobb baja lehet,ezért elajándékozták.Egy vadász vitte el, megtanította,hogy kell "vadászni", vitte magával az erdőre,rengeteget mozgott a kutya.A harapdálás ,teljesen megszűnt, azonnal.Valószínűleg, azért csinálta, mert teli volt energiával és unatkozott.

Próbálj vele ,többet játszani ,labdázni, vidd el kutyasuliba(ha tudod).Száz szónak is egy a vége:fáraszd el agyilag és fizikailag is!

2011. jan. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Lehet "azt hiszi" hogy a "cipő gonosz" ha tényleg amiatt csinálja mert kicsit megrugdosták... és haragszik az összes cipőre esetleg lábra... Lehet valahogy be kellene bizonyitani hogy a cipő nem gonosz? ... lábbal próbálni simogatni vagy cipöre tenni jutalomfalatot vagy egyszerüen akkor jutalmazni ha békénhagyja a cipöt... (?)
2011. jan. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Foglalkozok vele, amennyit csak tudok. pl. Ha otthon vagyok, egy szabadnapomon egész délután sétálunk az erdőben, de ha dolgozom akkor is elviszem sétálni munka után, de akkor csak egy órácskára. Ilyenkor viszont anyós sétál vele napközben. Néha úgy érzem neki kéne ez a napi min. 10 km, de erre nincs időm mindig. Különben meg ami érdekes, hogy sokszor séta közben is rájön ez a harapdálósdi, és csak úgy menet közben elkapja a bokámat, és morog. Talán csak játszani szeretne. Ha belegondolok, amikor találkozik egy két kutyacimbivel, akkor velük ugyanígy próbál játszani.

Néha már nem igen tudom hogyan játszak vele, mert a labdázás közben is folyton azt érzem, ez dominanciaharc nála. Viszont mivel még kölyök, igényelné a játékot.

2011. jan. 12. 08:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!