Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Más kutyája is állandóan...

Más kutyája is állandóan szimatol séta közben? Vagy csak a fajta jellege miatt van? Az enyém egy drótszőrű vizsla, szóval vadászkutya ami a vérét illeti.

Figyelt kérdés
Bár nem aként él.
2011. jan. 11. 14:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A kutyák 90%-ban a szaglásuk alapján alapján tájékozódnak.

Szerintem minden kutya szimatol séta alatt, az enyém is olyan, mint a porszívó:) (yorki)

2011. jan. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Minden kutya szimatol ,csak valamelyik többet. Nyilván a vadászkutya többet, mert a vadászösztön benne van :) Nekem egy keerék kutyám van és le nem tudja venni az orrát a földről séta közben..:)
2011. jan. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
lényegtelen, hogy nem aszerint él. A legtöbb kutya szimatol, de a vadászkutyák és a vérebek erre vannak kitenyésztve. Ez a génjeikbe van kódolva.
2011. jan. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%
Igen mint az embernél az újságolvasás vagy a netezés. Mint amit most is csinálunk. A kutyák a szagok alapján informálódnak mindenről.
2011. jan. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A kutya számára a szimatolás kb olyan,mint nekünk a tv nézés/újság olvasás.Az információ nagy részét ez alapján veszi fel,pl egy másik kutya több napos(!)vizelete alapján meg tudja állapítani,hogy az előző kutya milyen nemű,tüzel-e,milyen korú,sőt,hogy milyen,,kedve"volt.Mivel a látásuk rosszabb,mint nekünk,elsősorban szaglásával és hallásával ismerkedik a világgal.Mindegy kutya szimatol,csivavától a német dogig.
2011. jan. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Valamelyik kutyás műsorban hallottam, hogy az nem jó, ha a kutya séta közben folyton szimatol. Ezek szerint persze csakis ezt teszi. Miért mit is kéne tennie? Kirakatot nézegessen?
2011. jan. 11. 15:12
 7/7 anonim ***** válasza:

Az ideális séta (szerintem) úgy néz ki, hogy a kutya szabadon megy a gazdi pár méteres körzetében, figyelnek egymásra és ha szól a gazdi akkor mindig teljesíti a parancsot.

Tehát nem rohangál eszetlenül össze-vissza (főként nem az úttesten keresztül), nem vágtat oda boldog-boldogtalanhoz (csak ha a gazdi megengedte), de nem is szorosan a gazda lába mellett (vagy flexin) sétál: nem néz sehova, nem szimatol, nem pisil-kakil hiszen akkor a gazdinak meg kellene állnia vagy bemenni a fűre (hiszen ott jobb szagok vannak)...

2011. jan. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!