Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan csináljam? Vagy egyálta...

Hogyan csináljam? Vagy egyáltalán csináljam még?

Figyelt kérdés

10 hetes kutyusom jutifalatért cserébe kitűnően hajtja végre az ül,fekszik és hozzám parancsot!Viszont ha nem kap érte semmit,akkor csak ritkán ül vagy fekszik le!Hogyan tanítsam meg neki,hogy falat nélkül is üljön és feküdjön?


Érdemes már mást is tanítanom neki?pölö marad,pórázon sétálás +ilyenek?Ezekre mikor térjek rá?


2011. jan. 11. 17:27
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
Mit vársz egy pici babától? Majd ingyen dolgozik neked? Nem?
2011. jan. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlás a tudás alapja. Még nagyon sokáig kell neki a megerősítés. A kutya nem gép, hogy betáplálom az adatokat, aztán holnap kijön az eredmény.
2011. jan. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
:D na ja okés...de akkor később hogyan tanítsam majd meg rá
2011. jan. 11. 17:36
 4/10 rucijja ***** válasza:
35%
Most azonnal hagyd abba.10 hetes könyörgöm....Nem akarok bunkó lenni, de még nagyon kicsi.Vidd emberek közé,kutyák közé, ha városban laktok ,akkor sétálj vele autók mellett.Szocializáld.Majd még játssz vele rengeteget,labda, rongy,szeresse meg a játékot.Építsd fel a kapcsolatotokat.Később, ha már nagyobb lesz, képes lesz több ideig koncentrálni ,semleges lesz a zavaró körölmények iránt ,akkor nekiállhatsz tanítani.Majd akkor fogja megcsinálni jutalom nélkül, ha úgy tanítod ,hogy élvezze.Röviden :ül, megcsinálja, jutalomfalat, ha már százszor megcsinálta, az agya pozitív élményként raktározza el.Fokozatosan egyre kevesebbszer kell neki falatot adni, de mindíg dícséred.Ugyanígy a fekszik és társai...Keress fel egy kutyasulit, ha van rá lehetőséged.(nem mindegy ,hogy a kutya kényszerből tanulja meg a dolgokat, vagy mert élvezi:)
2011. jan. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Kutyák és más állatok közé addig ne vidd ameddig nincs meg minden oltása!! Egyébként még tényleg nagyon fiatal, majd ha egy picit nagyobb lesz akkor próbáld "leszoktatni" a kajáról. Pl. leülteted, kaja. leülteted nincs kaja, aztán kaja és megint kaja utána nincs kaja. és ezt így csökkenteni :) És utána jó nagy dicséret meg simogatás. Sok sikert
2011. jan. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 MME ***** válasza:
63%

Váltakozó megerősítésen túl vagytok már? Anélkül nem kellene teljesen megvonni tőle a falatot.

Egy ötlet lenne a klikker, mert idővel a hang magában foglalja magát a jutalmat is, tehát már azért fog dolgozni, hogy meghallja a klikkelő hangot :)

A tanítás menetrendje körülbelül ez:

jutalommal rávezeted arra, hogy milyen helyzetet vegyen fel, amihez hozzákötöd a hang és esetleg a kézjelet is. Ha van az utóbbi is, úgy sokkal könnyebb, az ilyen nonverbális jelzésre előbb reagál, mint a parancsra. Ezt abból kell kialakítani, ahogy a kézfejed tartod, miközben a kívánt testtartásba vezeted a kutyát. Később persze elhagyható, de én hangsúlyozásra, ha nagyon engedetlen, továbbra is használni szoktam.

Ha jutalomra jól bevésődött, tehát már nem kell azzal vezetni, és ha eldugom magam mögé, ugyanúgy megcsinálja, akkor jön az, hogy továbbra is látja, érzi nálam a falatot, de nem minden egyes alkalommal kapja meg, hanem ül-fekszik-juti, fekszik-ül-juti, fekszik-ül-fekszik-juti, stb., minden parancsszót belekomponálhatsz. Ha ez még nem megy, akkor halaszd egy kicsit későbbre, de el fogsz jutni idáig. 10 hetesen nagyon fiatal, úgyhogy csak az legyen a lényeg, hogy előbb fejezd be, mint ahogy megunná, és csak sikerélménye legyen. Ha valami nem megy, térj vissza valamihez, ami igen. Aztán, ha már sok mindent megtesz egy darab jutalomfalatért, akkor lehet úgy kérni tőle valamit, hogy egyáltalán nincs nálad.

2011. jan. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 MME ***** válasza:
63%

A többinél találd meg az arany középutat.

Vagyis akkor érdemes, amikor már megértette az addig tanult parancsszavakat, és képes veled kb. 15 percen át dolgozni (ebben benne van a feloldás is, tehát néhányszor leül, lefekszik, majd elengeded, behívod, megint parancsszvak, aztán egy kis tombolás vagy dögönyözés, és megint ültetés, fektetés), illetve nem kell vezetned, (csak akkor kell odaadnod a jutifalatot, amikor már megtette), hanem reagál hangra/kézre. És még azelőtt, hogy beleunna az eddig tanultakba. Előbb teljesítsen elfogadhatóan, aztán már jöhet is az új, nehogy belefásuljon a dologba.

2011. jan. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Természetesen játszom vele rengeteget,mivel terrier ezért őt jól le kell fárasztani!Ez meg is van,de szerintem ha napi 7-8 percet tanulok vele,abból nem lehet baj!Emberek közé még nem akarom vinni,kutyák közé még nem is vihetem...kutyasuli 7 hónapos kortól van,ovis is 4 hónapostól!Tehát nem értem mi a probléma!Autók mellet hogyan sétáltassam?Még nem is tud pórázon sétálni...épp ez volt a kérdés!

A kapcsolatunk pedig fel van építve köszi! :)

2011. jan. 12. 18:16
 9/10 rucijja ***** válasza:

Remélem, nem bántásnak vagy kritikának vetted, csak írtad hogy 10 hetes, én pedig arra következtettem, hogy akkor nem rég óta van nálad.Amit írtam arra csak azzal akartam célozni, hogy nehogy hirtelen várj tőle túl sokat.Egy ilyen picúr kutyus, még hamarabb elfárad, mint egy 6 hónapos mondjuk.

Az én kutyám most lesz 5 hónapos, kb 3 hete kezdtem neki tanítani azt hogy ülj, meg a lábhozt.Már régóta viszem a suliba, de ott is csak labdáztunk, meg kicsit rongyoztunk vele, most kezdtünk komolyabban engedelmesezni.Az előző kutyám is viszgás kutyus volt (igaz mentőkutya volt nem munka),de vele se kezdtük túl korán az engedelmest.

Csak saját tapasztalatomból merítettem, nem megbántani akartalak.Gondolom azért tetted fel a kérdést, mert nem voltál biztos benne ,hogy helyesen csinálod amit csinálsz.Én pedig leírtam a saját tapasztalatomat,ami működött nálam és eredményt is hozott.:)Azért remélem nemm haragudtál meg,még ha nem is aszerint fogod neveni a kutyusod amit én tanácsoltam.:)Szia

2011. jan. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem bántódtam meg...ugyan már :)

Nekem is volt már kutyusom a mostani előtt és vele más volt minden!Nyilván a fajtája és a személyisége miatt is,vele tökre más volt,ő nem hajlott a tanulásra csak 4 hónap körül,a mostani viszont egyből mindent végrehajt!Nagyon akar tanulni,már alig várja a tanulási időt:D

2011. jan. 13. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!