Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám megtanítani a...

Hogyan tudnám megtanítani a kiskutyámnak?

Figyelt kérdés

Most vettem egy 9 hetes beagle kislány kiskutyát és ajándékba szeretném majd adni. De előtte megszeretném rá tanítani hogy ne pisiljen be. Ezt hogyan tudom neki megtanítani hogy kikéreckedjen ha dolga van? Ti hogyan értétek el a tiéteknél? Előre is köszönöm a segítséget.

19/F


2011. jan. 11. 23:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Amikor látod rajta, hogy már szimatolgat meg pisilésre készül akkor fogod és kiviszed az udvarra és amikor ott elvégezte a dolgát jutifalat. Ezt minden alkalommal és egy idő utána megszokja és jelez, hogy ki akar menni. Amúgy miért vetted meg, ha most el akarod ajándékozni? Miért akarok elajándékozni?
2011. jan. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
gondolom valakijének vette ajándékba...
2011. jan. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Élőlényt ajándékba adni -- nagyon nagy hiba.

A kutya kötődik ahhoz, aki magához veszi. Ha neked szót is fog fogadni, a környezetváltozás megviseli.

Te hányszor tudnál új családot megszokni és alkalmazkodni...?

Akinek adod, ha nem tudja nevelni, akkor nem való neki kutya!

2011. jan. 12. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Húha, itt elég komoly tévúton jársz! Teljesen szobatiszta fél éves kora után lesz egy kutya, gondolom nem akarod addig magadnál tartani. De ha már szobatiszta is, egy lakhelyváltás akkor is megviseli, és simán lehet, hogy elfelejt szobatiszta lenni. Kutyát ajándékozni többek között emiatt is, hatalmas felelőtlenség. Most adsz valakinek ajándékba egy ugató, beszaró, harapó rágó naponta sokszor sétálni menő, időnként beteg és orvosra szoruló felelősséget 15 évre. Hát én ennek biztos, hogy nem örülnék.


Egyébként pedig nem is tudod egyelőre szobatisztaságra nevelni, mert gondolom még nem tart ott az oltási programja, hogy levihetnéd.


Kicsit gondold át, hogy most mit csinálsz, mert szerintem hatalmas hülyeséget...

2011. jan. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, igen ajándékba vettem volna nem magamnak de nem jött össze de azért köszi a válaszokat.
2011. jan. 21. 23:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!