Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Örökbefogadási papírt át kell...

Örökbefogadási papírt át kell íratni, ha elajándékozom a kutyát?

Figyelt kérdés
Menhelyről hoztam el két éve a kutyust,és kisbaba érkezése miatt,szeretném elajándékozni.A menhelyről még jönnek majd a kutyához?Kell szólni nekik,hogy odaadtuk valakinek?
2011. jan. 12. 12:00
1 2
 1/14 kisnita ***** válasza:
100%
Szerintem kell szólni nekik.
2011. jan. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%

A menhelynek írtál alá szerződést?

Mert ha igen akkor abban benne van hogy a kutya tovább nem adható, így ha kiderül akár feljelentést is tehetnek szerződés szegésért. Szólj a menhelynek hogy már nem tartasz igényt a kutyára és majd ők elmondják mi a következő lépés. És csak gratulálni tudok, te is jó felelős ember lehetsz egy gyerek miatt lepasszolod a kutyát, gondolom olyan vérszomjas hogy félsz megeszi a babát. Gondoltál volna erre mielőtt örökbefogadod, szerencsétlen kutya kitudja hány helyet járt már meg, téged is biztos megszokott megszeretett 2 év alatt és most te hopp kidobod őt.

2011. jan. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Legjobb tudtommal nem adhatod át harmadik félnek az örökbefogadott kutyát. Minden menhely elvárja, hogy visszaadd a kutyát, ha már nem akarod tartani. Csatlakozom az előttem szólóhoz !
2011. jan. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan biztos, hogy nem ajándékozhatod el. És ne is haragudj, de gyerekszületés miatt megválni a kutyától... Nem fűznék hozzá semmit, de kicsit sem korrekt dolog.


Kell szólni a menhelynek, és majd ők keresnek neki talán már végre végleges gazdit, aki talán nem csak játszadozni akar az életével...

2011. jan. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. jan. 12. 12:33
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha már tudod, hogy kinek szeretnéd elajándékozni, akkor is mindenképpen kell értesítened a menhelyet! Ha ők lelkiismeretesek, akkor kimennek az új helyre, mármint az új gazdijelölthöz, és vele is aláíratják az örökbefogadási szerződést, a másik eset, hogy visszaveszik a kutyust. De nem valószínű, hogy visszaveszik szerintem, mert így is mindenhol kevés a férőhely!

Viszont, a másik oldala, hogy kötelesek is visszavenni!

(az érzelmi vonatkozásról nem beszélek, mert nem kérdezted)

2011. jan. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi már alig várjuk, hogy legyen gyerekünk a kutya mellé. Gyerekkoromban mindig szerettem volna kutyát, de nem lehetett. Az én gyerekem biztos kutyák társaságában fog felnőni!
2011. jan. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
81%
Sok kismama van hogy kiteszi kutyát megválik tőle. Legtöbb terhesnő része ugyanugy kutyázik terhesen is férjével megosztotan megtarták és azokal nővel a gyerek
2011. jan. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Néhány cikk a témában, tessék, olvasgass, ha már a kisherceg kimaradt....


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2011. jan. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha már megvan, hogy kinek adod, akkor szólj a menhelynek hogy adatváltozás történt, ha pedig nem tudod kinek adni akkor vissza kell vinni a menhelyre...
2011. jan. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!