Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó ha így tanítom a kutyámat?

Jó ha így tanítom a kutyámat?

Figyelt kérdés
A kiskutyámnak a gyere ide parancsot tanítom.És úgy csinálom,hogy mondom neki hogy gyere ide és mutatom neki a jutalomfalatot aztán hozzám fut és oda adom neki. Így jól csinálom,vagy nem lesz hatása jutalomfalat nélkül?
2011. jan. 12. 19:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is így tanítottam:) de azért sokat kell gyakorolni, mert egy jó ideig kajánál jobban szófogad
2011. jan. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem jól csinálod, én is így kezdtem és mostmár nagyon közel állunk ahoz, hogy teljesen behívható legyen. 10-ből 9,5szer már odajön :) Csak az a baj, hogy mi még csak az udvaron gyakoroltuk :S De amúgy jó úton haladsz, ha pedig nem akar odajönni fordulj neki háttal, kezdj el futni és mondd közbe, hogy gyere ide, ha odament jutifalat! :) Meg amikor játszotok és nem figyel bújj el, ha elkezd keresni és megtalál nagy dicséret meg jutalomfalat. Ezzel erősíted benne azt, hogy neki kell figyelni arra, hogy soha ne tévesszen szem elől! :) Sok sikert!
2011. jan. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Jól csinálod, máshogy nem is nagyon lehetne motiválni a kutyuskát. Max még labdával.

Fontos h gyakorold kutyák között is!

Még annyi tanácsot adnék, h ha leviszed a futtatóra és találkozik más kutyákkal, akkor először hagyd h kijátssza magát és amikor rád figyel akkor szólj oda neki. Ne próbáld a játék hevében behívni mert úgysem fog odamenni.

Nyugodtan hagyjad h kiélje magát.

2011. jan. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 zsuzsabazsa ***** válasza:
Lényeges még az ne mondogasd egyfolytában, hogy gyere ide, gyere ide.kevésszer mond és mikor odajön dicsérd meg és adj neki jutit.
2011. jan. 13. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!