Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki segít kutyát nevelni?...

Valaki segít kutyát nevelni? Mert már nem értem.

Figyelt kérdés
2011. jan. 12. 20:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha megmondod, hogy pontosan mit is szeretnél, talán tudnánk segíteni :)
2011. jan. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
mi se :)
2011. jan. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Van egy félős és domináns kutyám.Szabályokat próbálom betartani,de ez miatt már nem szeret.Családomat igen engem nem.
2011. jan. 12. 20:29
 4/11 A kérdező kommentje:
PL.Amikor hazajövök nem foglalkozok vele,csak ha lenyugszik,de utána hiába hívom már nem jön oda hozzám.Sétálni is csak előttem szeret,mellettem már nem.Ha nem jöhet be elsőnek az ajtón,akkor inkább be sem jön már.Etetésnél is,ha én eszek előtte ő már nem eszik és védi az ételét.
2011. jan. 12. 20:36
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

1. Tanítsd! Ha megtanítottad volna neki a "gyere" parancsszót akkor nem lennének olyan gondok hogy nem jön oda hozzád!

[link]


2. Ne hagyd hogy előtted menjen a pórázon!

[link]


3. Mindig te menj be először az ajtón! Én úgy csinálom hogy először leültetem (persze ehhez tudnia kell az "ül" parancsszót is)mondom neki hogy "Maradj!" (ezt is tudnia kell), be megyek az ajtón, majd be hívom őt is és megdicsérem.


4. Ehhez már csak ennyit írok: [link]

2011. jan. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Előző vok (21:04)

Mennyi idős a kutyusod?

Ja és mi az hogy félős de domináns? Ha egy kutya félős akkor általában nem szokott domináns lenni, hisz ez a két szó majdnem hogy az ellentéte egymásnak. Vagy nem ?

2011. jan. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 MME ***** válasza:

Nem, van olyan, hogy félős, de domináns (amikor úgy kényszerül bele irányítás híján). Az a legrosszabb, ha egy bizonytalan kutya "próbál" irányítani, mert ugye a cselekedetei ebből fakadnak. Mondjuk azt nem tudom, hogy itt is van-e ez.


Nekem úgy tűnik, hogy a bizalom maradt el. Nem elég szabályokat felállítani, hanem kapcsolatot is aktívan kell újra és újra továbbépíteni. Ez ugyanolyan fontos. Érezze, hogy partner vagy, és a jó dolgok is tőled származnak.

Attól még, hogy a család engedékenyebbsége, lazasága miatt őket jobban keresi, nem rossz, amit csinálsz. Ahogy a kisgyerek is jobban "szereti" azt a nagynénit, aki mindig hoz neki csokit, és annyit tévézhet, amennyit akar. Az nem jelenti azt, hogy az a nagynéni teszi vele a legjobbat, csak annyit, hogy attól a nagynénitől is van mit tanulni, mértékkel. :)

2011. jan. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 MME ***** válasza:

És arra is figyelj, hogy a passzivitás ugyanolyan ellenállás lehet, akár a nyílt tiltakozás. A morgás miatt gondoltam arra, hogy "inkább akkor nem is kell, ha nem lehet úgy, ahogy én akarom" magatartás lázadás az irányításod ellen, már csak ezért se hagyd abba, amit csinálsz. Vannak ilyenek :)

Az egyik kutya, amelyiknek engedelmességi feladatokat akartam tanítani, úgy védekezett, hogy elfutott, és a semmit ugatta, csak hogy ne kelljen rám figyelnie :)

Ne hagyd, hogy elbizonytalanítson a viselkedése, ha a bizalmán is dolgozol, akkor ezzel csupán annyit közöl, hogy nem tetszik neki a lefokozás.

Ha nincs meg az érzelmi kötődés köztetek, és úgy csinálja ezt, akkor viszont ez egy békítő viselkedés is lehet tőle. Csak az ételvédés miatt ezt nem tartom valószínűnek.

2011. jan. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egyetértek MME-vel. Ez a kutyus így sztrájkol! Ne hagyd magadat, ne szívd mellre, hogy nem szeret a kutya. Ő megszokta, hogy az irányítás az övé. Erre jön valaki, és megpróbál szembe menni a "hagyományokkal", te sem rajonganál az illetőért a helyében.

Gondolom a családban mindenki elbabusgatja, nem próbálja ledominálni.

Fel kell venni a kesztyűt, de ebben a családnak is részt kell venni, nincs részrehajlás egy másodpercre sem.

Különben feleslegesen töröd magadat! A következő szabályokat hozzad meg:


1, Az etetés csak a te feladatod, mástól nem kaphat ételt! Minden héten egy nap koplaló nap nevelési célzattal, tehát csak az üres tálat kapja meg gesztus evésed után. Itt jön be a család többi tagjának a része: Senkitől nem kaphat ennivalót egy falatot sem!

Etetés során a várakozást is gyakorold. Várd meg míg leteszi a fenekét, addig nincs kaja! Ha letetted, hagyd magára, ne állj előtte egy pillanatig sem.

2,Sétáltatás során nincs hosszú póráz, melletted a helye. Ha megmakacsolja magát (lefekszik stb), nyugodtan húzzad, mint egy szánkót. Nem tudja végtelenségig tartani magát, ha húzod. Remélem jó erőben vagy :)


Az étel bevédésre kérj bátran tanácsot hozzáértő szakembertől, nem biztos, hogy egyedül megbirkózol ezzel.


Arra biztosan számíts, hogy a kutya veled szemben agresszívabb lesz, mert a helyére pályázol.

2011. jan. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 zsuzsabazsa ***** válasza:

Milyen fajta a kutyád?

Hogyan zajlik az étel bevédése?

2011. jan. 13. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!