Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám köhög mit adjak neki?

A kutyám köhög mit adjak neki?

Figyelt kérdés
Az állatorvos azt mondta elkapott valami baktériumot vagy virust.Adott be injekciót a köhögése nem akar csillapulni.Az orvos szerint még két hétig fog köhögni kb.A köhögéstöl hány is.Mézet adtam neki meg gyereknek való köhögéscsillapitót nem nagyon használt.
2011. jan. 13. 22:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
3%

LOL

ne adj neki apró csontokat, mert megakad a torkán.

valamint szőrcsomótól is köhöghet.

2011. jan. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Próbálkozhatsz ezekkel:


[link]



A másik verzió:


Dr. Theiss lándzsás útifű szirup



Esetleg egy kutyának való általános immunerősítőt is adhatsz pl. béres csepp kutyáknak vagy Immunovet.

2011. jan. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
ACC-t adj neki,attól megszűnik a köhögése.
2011. jan. 14. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Manócska'90 válasza:
0%

Hát mi forralt bort itattunk a kutyával, mikor megfázott - állatorvosi tanácsra. Tökre ízlett neki, persze "becsicsentett" tőle, aludt egy jót és meg is gyógyult. 2 napig naponta kétszer kapott két decit.


Olyan kis cuki volt "részegen". :D (Egyébként német juhászról van szó.)

2011. jan. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nehogy adj neki bármilyen emberi gyógyszert (se ACC-t, se Robitusint, se gyereknek való, SEMMILYET)! A legtöbb humán készítmény az állatokra teljesen más, sokszor halálos hatással van.

Azt add neki amit az orvos mondott, felírt. Ha pár napon belül nem javul, vidd el egy másik dokihoz. Hátha az előző nem volt elég alapos/felkészült/korrekt.

A másik - de azt azért illene tudni - h nem mindegy h vírus vagy baktérium okozta fertőzése van....így a kezelése sem mindegy!

2011. jan. 14. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha azt mondta a doki, hogy még két hétig köhögni fog, akkor lehet, hogy tényleg meg kéne mutatni egy másik orvosnak, mert nálunk a kennel köhögés még amikor súlyos volt is 4-5 nap alatt elmúlt. Kapott 3 szurit, és viszlát.


Amit nekem orvos javasolt, hogy ne adjak neki szárazat, csak beáztatva, és semmi olyasmit, ami sértheti a torkát. Ha nem allergiás a kamillára, akkor a vizet érdemes kamillateára cserélni. Nekem javasolták még a

2011. jan. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha azt mondta a doki, hogy még két hétig köhögni fog, akkor lehet, hogy tényleg meg kéne mutatni egy másik orvosnak, mert nálunk a kennel köhögés még amikor súlyos volt is 4-5 nap alatt elmúlt. Kapott 3 szurit, és viszlát.


Amit nekem orvos javasolt, hogy ne adjak neki szárazat, csak beáztatva, és semmi olyasmit, ami sértheti a torkát. Ha nem allergiás a kamillára, akkor a vizet érdemes kamillateára cserélni. Nekem javasolták még a B-vitamint, mint természetes nyálkahártya regenerálót, és C-vitamint immunerősítőnek, de ezt egyesek vitatják, merthogy a kutya szervezete termel C-vitamint.

Echinaceat én is szoktam adni neki, és humán gyógyszerek közül nekem az állatorvos az Ambroxol gyerekeknek való változatát javasolta köptetőnek.


De kapott rendes gyógyszert is? Antibiotikumot és gyulladáscsökkentőt? Kell még visszamenned? Vagy egyetlen injekcióval elintézte az egészet?

2011. jan. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Eddig 2 injekciót kapott.A köhögése nem kennelköhögés ,hurutos és nyálkásat hány utána.Mostanra ugyan kevesebbszer köhög ,Az ACC t is ajánlotta az orvos,valamint nem volt kifogása az emlitett modszereim ellen sem.
2011. jan. 14. 10:21
 9/13 anonim ***** válasza:

ez bizony kennelköhögés ...irány egy másik orvos sem alkohol(egyszrűen képtelen feldolgozni, lebontani a szervezeük súlyos idegrendszeri probléma lehet a következménye...a részeg kutya nem vicces!) sem az emberi gyógyszerek nagy része nem adható a kutyáknak

természetes antibiotikumok pl. lapacho fakéreg főzet adható és nem teszi tönkre a gyomrát -mint a doktor által beadott antibiotikum injekció

2011. jan. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
a doki azért mondta, hogy még 2 hétig fog még köhögni mert a kennelöhögés kezelés nélkül is elúlik 2 hét alatt-már csak ezért is mennék másikhoz!
2011. jan. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!