Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámnak kívül tágasabb és...

A kutyámnak kívül tágasabb és izgalmasabb. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már, minden létező irományt elolvastam a szökéssel kapcsolatban, de kérdésemre nem találtam a választ. Ugyanis az van, hogy az én kutyám "csak" időnként szökik. Van amikor több hónapig eszébe sem jut, aztán van olyan, hogy egy hétig minden nap megszökik. Tudom, csináltassam meg a kerítést, de erre most sajnos nincsen keret, talán majd nyáron ..., foglalkozzak többet vele, ennél többet nem tudok, sokkal hamarabb kidőlünk mint ő.

Ő egy 1,5 éves nagytestű kan és szó szerint átmegy a drótkerítésen. Általában olyankor szökik, mikor alszunk, pl. ma reggel is 7 órakor már kint sétált. Soha nem megy messzire, mindig vissza jön, de félek, hogy egyszer baja esik. Ő nem bánt senkit, nagyon jámbor, barátságos, kutyák bohóca.

Szerintetek mi erre a magyarázat?


2011. jan. 14. 09:55
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
67%

ha kerítést megcsináltatni nincs pénz, akkor rakjátok a kutyát házba, kennelbe, urambocsá láncra... (két séta közt értem ezt természetesen, illetve amíg felügyelet nélkül van otthon)

de hogy random kénye-kedve szerint kimenjen az utcára, azt ne hagyd!

tök mindegy, hogy barátságos-e, autó elütheti, nagymami frászt kaphat tőle (feljelenthet kutyával való veszélyeztetés miatt!), másik kóbor kutya megverheti, mérget ehet fel, hadd ne soroljam...

2011. jan. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

Általában reggel és késő este szökik, mikor még-már alszunk.

Teraszra szoktam bezárni néha, de nincs szívem minden alkalommal bezárni, a láncról meg ne is beszéljünk, nem bírja, pedig jó hosszú futólánc van neki letéve és mondom, hogy csak időközönként szökik. Most is 4 hónapig nyugi volt, aztán ma reggel már nem volt sehol.

2011. jan. 14. 10:10
 3/32 anonim ***** válasza:
61%

Ez így van, az hogy nincs rá pénzetek nem mentség. Milyen a kerítés? Alatt mászik ki? vagy átugrik? vagy lyuk van rajta? valamit tegyetek oda, deszka, csirkeháló, tégla, ilyeneket összelehet olcsón is guberálni.

Én az hogy jámbor nem jelent semmit... az emberek megijedhetnek, bánthatják, megmérgezhetik, feljelenthetnek, elütheti autó vagy az autós rántja el a kormányt hogy kikerülje és komoly balesetet okozhat. És speciel az én kutyámat egy jámbor ártatlan labrador tépte szét tehát nekem senki nem mondja hogy "az én kutyám soha nem bánt senkit", ezek állatok, ösztönlények, előfordul hogy valaki valamiért nem szimpatikus neki

2011. jan. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 Vilcsianyuja ***** válasza:
54%
ha csak időszakonként csavarog, akkor szerintem tüzelési időszakokban teheti, aztán lehet, hogy nem tudja, mit kezdjen a vágyaival, mert ha tudná, ilyenkor akár napokra is eltűnne... kasztráláson nem gondolkoztál? mondjuk én is hasonló helyzetben vagyok, de én nem tudom rászánni magam, ráadásul az én kutyám napi szintű csavargó, szerintem rajta már nem segítene :(
2011. jan. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
65%
Kedves utolsó, a kutyád napi szinten csavarog? felelős kutyatartásról hallottál már?
2011. jan. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
53%

hát akkor végy erőt magadon és a kutyád és a környezeted érdekében, bizony zárd fel a teraszra! ha reggel elengeded egy körre, aztán délután is lemozgatod, elviszed sétálni, akkor simán ki kell, hogy bírja.

és a herélés is egy nagyon hasznos ötlet!

2011. jan. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 Vilcsianyuja ***** válasza:
40%
Kedves válaszoló, igen, napi szinten. Annyira durván, hogy nagydolgát se végzi a kerítésen belül, pedig nagyon nagy, füves kertünk van. Ha a te értelmezésedben lennék felelős kutyatartó, akkor a kutyám már elpusztult volna, fellógatta volna magát a láncra, vagy egysszerűen a depresszióba halt volna bele, netán a sz@r szorult volna belé. bocs a megfogalmazásért. minden nap visszük sétálni. a drótkerítést kirágja, egyéb kerítésen átmászik. négyszer hoztam haza a helyi sintértől, de már ő is megismeri és el se viszi, tudja, hogy nem kóbor kutya. szerinted altattassam el, mert felelős kutyatartóként nem tudok vele bánni? ha ő már nem lesz, akkor csakis kis-közepes testű szuka kutyát vállalok, nagyobb kerítésrekonstrukciók után. de most már ez van, és ha nem is tökéletes gazdaként, de próbáljuk úgy megoldani a helyzetet, hogy mindenkinek a lehető legkevesebb kára essék.
2011. jan. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

A legvastagabb drótkerítés van, erős, nem lyukas sehol. Nem szökik át, hanem szó szerint alul kitöri, nagyon nagy ereje van. Utána toldozzuk-foldozzuk, de mindig talál újabb szűz helyet ahol kitörheti, mint egy buldózer.


Ivartalanítással kapcsolatban: Suprelorin implantátum van beadva neki, aki nem tudja mi az, az kíméljen meg az okoskodástól, köszönöm!


Igazából én a pszihológia részére voltam,vagyok kíváncsi, nem a megoldásokra. 40 évesen tudom milyen megoldási lehetőségek vannak ilyen esetekben!


Vilcsianyuja: nem törődj az okoskodó "észtosztókkal", van itt abból bőven elég!

2011. jan. 14. 10:42
 9/32 anonim ***** válasza:
35%

hát baromi jó dolga van annak a kutyának, akit már személyesen ismer a helyi sintér...


kutyát az tartson, aki képes a kertjén BELÜL tartani! ha nem megy, akkor javaslom az aranyhalat.


egyébként alternatív megoldásként villanypásztor? láthatatlan kerítés?


nem értem az embereket, komolyan mondom, baromi nagy állatszeretet hagyni, hogy állandóan kint lófráljon... megölne az aggodalom, ha csak egy fél órára is eltűnne a kutyám, hogy mi történhet vele, mások meg elintézik egy vállrándítással, hihetetlen...

2011. jan. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 Vilcsianyuja ***** válasza:
44%
köszönöm, igyekszem nem törődni, csak "árnyaltam" a helyzetet :) nem lehet, hogy a te nagytestű kutyádnak kicsi a dózis? persze, biztos van valami táblázat létezik erre, de mások a táblázatok és mások a kutyák... azért szerintem mégis csak holmi tüzelési időszakok lehetnek a háttérben. esetleg kérdezd meg az állatorvosodat! egyébként tudod, mit javasolt nekem a sintér (nem sintér, hanem kutyamenhelyet vezet, és amúgy kutyakiképző is, de a faluban mellesleg ő látja el a sintérfeladatokat is), mikor először megtaláltam nála a kutyámat? hogy a megoldás az lenne, hogy egy szukát vegyünk mellé, az ő saját kutyájánál is ez volt a megoldás. sajnos én ezt nem merem meglépni, mert attól félek, annyira a vérében van a szökdösés, hogy nem maradna meg a "csajánál", hanem őt is rászoktatná a csavargásra. és ugyebár még nincs betonkerítésünk... ja amúgy hiába csináltatjuk meg a kerítést a saját oldalunkon (én tényleg betonkerítésben gondolkozom), a szomszéd kerítése ugyanolyan "minőségi" drót...
2011. jan. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!