Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a módja, hogy összeismertes...

Mi a módja, hogy összeismertessünk 2+1 kutyát?

Figyelt kérdés

Nekünk 2 amstaff kutyánk van, egy 1,5éves szuka, és egy 1éves kan. Egy régi ismerősünknek akivel nagyon rég találkoztunk van egy 2 éves kan amstaffja szintén. Szeretnénk összejárni, kutyázás miatt. Szerintetek mi a legjobb megoldás, hogy ne legyen "baj" első találkozásra a kutyák között?


A mi kutyáinkkal járunk minden nap 10-15 kutya közé, de már kiskoruk óta, így nem volt gond a falkába beilleszkedéssel.


Köszönöm előre is a válaszokat.


2011. jan. 14. 10:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Semleges területen legyen az első találka, és ne feszüljön a póráz. Legyetek résen, figyeljétek őket, fül, farok. Talán érdemes lenne külön-külön, mert a szuka miatt a kanokkal elsőre lehet összezördülés.
2011. jan. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Gondolom itt a kanokkal lenne a "probléma".. már ha lenne. :)


Ha alapjáraton is jártok kutyások közé, akkor a tieiddel tuti nem lesz gond. :)


De.. csak hogy a kérdésre is válaszoljak. :D Pórázon engedjétek oda egymáshoz a fiúkat, had ismerkedjenek egymással, aztán ha ez viszonylag normálisan zajlott, akkor engedjétek el őket, had futkossanak. :)

Ha nincsenek pórázon, akkor nem olyan kötözködősek, valamiért a póráz egy plusz engeria a gazditól, ami miatt agresszívabbak is a blökik. :)

2011. jan. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%

ha alapvetően mindegyik kutya barátsággal közeledik a többi (idegen) kutya felé, akkor nem aggódnék.

ha nagyon aggódtok, akkor érdemes pórázon ismerkedni. nem úgy, hogy szembeállítjátok őket egymással! hanem séta. szemkontaktus főleg dominánsabb kutyáknál könnyen szít verekedést, úgyhogy csak séta előre, először tisztes távolságból a másik kutyától, aztán egyre közelebb. ha már pórázon elvannak egymással, akkor utána engedném el őket.

első találkozáskor talán labdát nem kéne még elővenni, azon is könnyű összeveszni, inkább csak kóboroljatok valamerre.


mi legalábbis így csináltuk anno, mikor domináns nagytestű kanomat egy erősen kutyázós másik kannal szoktattuk össze. először volt köztünk jó 15-20m, aztán tágasabb utcán helyet cseréltünk, ő elől én hátul, és mikor már egyik kutya sem stírölte a másikat, óvatosan közelítettünk. a másik kutya miatt aggódtunk inkább, korábban semmilyen kutya közeledését nem viselte el, de így egy idő után simán elvoltak egymás mellett, még a póráz is lekerült - csak a figyelmünk nem lankadt egy pillanatra sem.

2011. jan. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi hasznos válaszokat. A kanunkat ismerem, hiába rajta van még a tojáshéj a seggén már most "puposkodni" akar a többi kan felett.

De a másik kan viselkedését nem ismerem egyáltalán. Meg ugye az is befolyásolja a dolgot, hogy ott lenne egy szuka aki végülis a mi "kanunké".

Gondoltam arra, hogy szájkosárral kéne kezdeni, de a mieinken még sose volt, nincs is nekik, de venni tudunk. Csak ahhoz is hozzászoktatni...


Az a baj izgulok kicsit, és ez "pórázon keresztűl átfog menni" a kutyáinkon a részemről. És ez nem szerencsés semmilyen esetre sem...

2011. jan. 14. 10:51
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha nagyon izgulsz, kezd szájkosárral. :) De akkor ne izgulj, mikor ismerkedés van,mert átragad a blökire. :)
2011. jan. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

az is egy tényező, hogy esetleg a szájkosár miatt lesz a kutya is feszültebb.

akkor ahhoz tényleg korábban kell hozzászoktatni.


de lényeg: nyugalom, magabiztosság :)

2011. jan. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Te ismered a kanodat,gondolom a másik gazda is ismeri az övét!

Érdeklőd meg hogy az a kutya hogy viszonyul a többi kutyához!

Ha egyik kutya se "kutyás"akkor nem lehet baj.

2011. jan. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is azt tanácsolom, akár pórázon akára szabadon találkoznak, amígy nincs meg az összhanga a két kutya között, addig semmiképp se álljatok meg egyhelyben, hanem sétáljatok! A statikus helyzetekből szokott legkönnyebben konfliktus kialakulni.
2011. jan. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom...Én nagyon kiváncsi vagyok,hogy a két kan(domináns tipusú fajta a staff)hogy fog kijönni egymással a szuka jelenlétében.Főleg,hogy az egyik legény együtt is lakik a hölgyel...Még ha a két kan meg is barátkozik egymással szuka nélkül,ha megjelenik a lányi...Nehezen tudom elképzelni,hogy,még ha fiatalabb is a kanod,csak úgy félreállna és ne féltékenykedne...
2011. jan. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!