Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak hogy a nagykutyá...

Mit csináljak hogy a nagykutyám elfogadja a kicsit?

Figyelt kérdés
Nemrég kaptam egy8 hetes lány boxert és amikor összeengedtem a naggyal először játszottak,de másodjára már a nagy kicsit oda akart kapni neki mert már gondolom elege volt belőle mert a kicsi egyfolytába ugatja meg incselkedik vele és már meg nem merem összeengedni őket mert félek hogy komolyabb baj lesz és a nagy nem fog rám hallgatni.Kivittem őket az utcára is,de ott is ez volt, h a nagy nem nagyon akart vele játszani és kicsit felé kapott.Tudom h csak ő taníthatja meg h mi az elég de félek nagyon h bántani fogja nem csak nevelni és ha rövidesen nem fogadja el akkor a kicsinek mennie kell!:(
2011. jan. 14. 11:43
 1/7 anonim ***** válasza:

szerintem túldramatizálod picit :)

egy-egy odakapás nem a világ. figyeld őket, ha együtt vannak, ha tényleg durvul (nem csupán odakap, hanem komolyabban nekiugrik), akkor lépj közbe.

2011. jan. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Te azért vagy ott, hogy figyelj rájuk. Egyébként pedig jól tudod, ha a kicsi a határokat feszegeti a nagy büntetni fog.

Ez pedig nem egyenlő azzal, hogy kitekeri a kölyök nyakát.

Pontosan így nem fogja elfogadni, ha nem engeded őket össze.

2011. jan. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
34%

Én komolyan nem értem az ilyet, minek még egy kutya, ha még az első viselkedését sem tudod kontrollálni, és nem is ismered a reakcióit, nem bízol benne? Nem azzal az egy meglévővel kellene inkább foglalkozni?


Egyébként meg ne aggódj, mert folyamatosan egyre rosszabb lesz a helyzet ezzel amit csinálsz. A nagy tök jogosan azt gondolja, hogy ti magasabbra tettétek a rangsorban a kicsit, hisz ő bent lehet veletek, a nagynak meg kint kell lennie a falkából kizárva. Ezért aztán szeretné tisztázni a kicsivel a rangsor kérdést.


Te nyilván nem vagy vezetője a kutyádnak, hiszen akkor azt hoznál be a falkába akit akarsz, a kutya nem kívánna ebbe beleszólni. De így most szeretné megmutatni, hogy ő az erősebb.


Ne aggódj, amíg ennyire kölyök, nem fogja bántani, legalábbis ha valaha hagytátok kutyákkal találkozni, és ismeri a kutyaviselkedés alapvető normáit, akkor azt is tudja, hogy a kölykök védett pozícióban vannak kb. fél éves korukig.


Ezek a kutyabunyók általában teátrálisak, nagyobb a füstjük, mint a lángjuk. Túlzó mozdulatok, nagy hangok, nem akar senki a tettlegességig eljutni, csak csapkod a fogával, és erőt fitogtat. A kicsinek meg kellene tanulnia megadni magát, kezelni a nagy ilyen jellegű megnyilvánulásait. Azzal, hogy ott stresszels csak még tovább rontod a helyzetet. Hagyd őket békén ismerkedni.


Az, hogy most még ki is dobnád a kicsit végképp felháborító. Inkább hívjatok ki házhoz egy szakembert, aki elmagyarázza mit hogyan kell csinálni. Vagy csak új kutyára tellett, a problémák megoldására már nem futja?

2011. jan. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!Főleg csakkittinek a kioktatást!Nem tudom minek írsz ha nem tudsz normálisan válaszolni?!Igen lehet h kicsit túldramatizálom, csak féltem, ennyi!

Amúgy nem az hogy nem bízok benne meg tudom h hallgat rám!Jártam vele kutyaiskolába is csak pusztán annyi h még életébe nem találkozott kölyök kutyával és én sem tudom hogy reagál.

A másik h egy szóval nem mondtam h a nagyot kizárjuk és csak a kicsi van bent, ő is ugyan úgy bejöhet annyi h napközbe kint van.

"Te nyilván nem vagy vezetője a kutyádnak, hiszen akkor azt hoznál be a falkába akit akarsz, a kutya nem kívánna ebbe beleszólni. De így most szeretné megmutatni, hogy ő az erősebb."->és én nem is ezt mondtam h meg akarja mutatni!Nem rontott rá meg ilyenek...kicsit félreértelmezted,de ezek szerint minden kutya szívesen fogad be egy másikat és nem kell vmennyi időnek eltelnie amíg megszokja.

2011. jan. 14. 12:16
 5/7 anonim ***** válasza:

Nézd. A legrosszabb ami történhet, hogy lesz egy kis bibi, és le kell fertőtlenítened Betadine-nal. De már tök rég tetted fel az első kérdést ezzel kapcsolatban, és azóta is rontasz csak a helyzeten ezzel, hogy nem engeded össze őket.


Szépen engedd őket össze. A nagy majd felrajzolja a határokat, a kicsi meg szépen rájön, hogy be kell tartani. Ennyi. Nem fogja megölni, de még csak komolyan megsebesíteni sem.


Ha nagyon félsz, akkor vegyél magadhoz egy vödör vizet, meg egy flakont tele kavicsokkal, és ha gáz van, vágd oda valamelyiket. De inkább csak nézegesd őket. Nem lesz semmi baj.


És igen, ahol a helyén van a kutya-gazda viszony, ott a gazda azt visz haza akit csak akar.

2011. jan. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ez máris jobb köszi!Én csak azért tartok ettől az egésztől ennyire mert a boxerek csak "egy gazdások" és a nagy csak hozzám ragaszkodik és úgy néz ki h a kicsi is mivel én foglalkozok vele a legtöbbet és próbálok mind a kettővel ugyan annyit foglalkozni h ne legyen irigy egyik se
2011. jan. 14. 12:41
 7/7 anonim ***** válasza:
Olvasd el ezt: [link]
2011. jan. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!