Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehetne kezdeni a vizslake...

Mit lehetne kezdeni a vizslakeverék kutyával?

Figyelt kérdés
Szóval, van egy kutyánk, ami a vizsla jegyeit hordozza magán, de állandóan zabál, és úgy, mintha éhen akarna halni. Ezzel a nagy mohósággal nem lehetne kezdeni valamit?
2011. jan. 14. 11:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is vizslakeverékem van. A szülei fajtatiszták, de apa drótos magyar vizsla, anya meg óriás snaci. A gyomrát a mutterjától örökölte. Én naponta 2-szer, 3-szor etetem. Próbálok olyan dolgokat adni neki, amik laktatóak, meg nem hízlalnak nagyon.7 hónapos kan az enyém, ivartalanított. Sokat mozgatom, amennyi csak az erőmből telik. Ő fáradhatatlan.
2011. jan. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%
Ja, és ő is nagyon mohón eszik. Fél perc alatt eltűnteti az adagját. Erről nem tudom leszoktatni. Neked milyen vizslakeverék?
2011. jan. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Ezt nem tudom, mert hozzánk drótos vizslaként került, be tuti van benne valami, puli, vagy nem tudom, mi. Kisebb, is, mint a vizsla, meg egész nap pörög. És nem mellesleg a másik két tiszta vizsla kajáját is fölzabálja.
2011. jan. 14. 12:07
 4/16 anonim ***** válasza:

érdekes, hogy ez tünik a legnagyobb gondodnak amikor szerintem sok másik dologra érdemesebb lenne fókuszálni, mert ez csak egy felületes tünet...

pl. a kutya fizikai és szellemi igényeinek kielégítése elengedhetettlen, a séta vándorlás, felfedezés biztosítása napi szinten, szabályok határok kijelölése, (a kutya képzése és a tanultak használata napi szinten) csak a nyugodt viselkedés jutalmazása , pl. az étel jelenti a legnagyobb jutalmat-tehát az etetés kontrolálása elengedhetettlen-egyik kutya nem járhat rá a másikéra, még a maradékra sem de pláne nem eheti el a másik elől!

Megoldás lehet pl. 2x 1óra séta minden nap (főleg rövidpórázas lábmelleti-reggel és este), a mielőbbi alapengedelmességi képzés, és etetéskor a folyamat maximális felügyelete:mindig a legnyugodtabb kutya kap enni először, aki nem nyugodt az addig nem is kap amíg meg nem nyugszik (pl. lehet előfeltétele az ételnek a nyugodt ülés és a szemkontaktus felvétele)-ezzel erősíted a családban-falkában a nyugalom, az engedelmesség, elfogadás, béke példaértékét aminek megteremtésére egyébként ösztönösen vágynak is a kutyák...

2011. jan. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nekem nem vizslám van, mégis zabál. Nincs ezzel semmi baj. Kiméred a kajáját, felzabálja, aztán el van intézve. Ez egy teljesen normális ösztön, amit még a farkasoktól örököltek. "Most van kaja, most kell megenni annyit, amennyi belém fér, mert ki tudja, mikor lesz megint!" Azután előfordul ha tényleg sokat és mohón zabáltak, hogy a farkashoz hasonlóan később félrevonulnak és egy nyugisabb helyen kihányják majd szépen megrágva ismét megeszik. Az is érthető, ha meg akarja enni a másik kutya kajáját, hiszen amit egy falkatag meghagyott, az szabad préda, megeheti egy másik. (Ez a gesztus evés alapja is.) Erre neked kell figyelned, és amit meghagy a másik, azt el kell venned. Ha meg kaja közben pofátlankodik oda a másik kutyához és az nem teszi helyre, akkor neked kell letiltanod! Te vagy a vezér, te mondod meg ki, mikor, miből, mennyit eszik! Nálunk ha vendég kutyák vannak, akkor sincs gond, megvárja a saját kajáját és azt eszi, nem a másikét. Sőt, a macska a kajájához se nyúl hozzá, pedig nagyon szereti. Van, hogy lefekszik a macska tányérja mellé és 2 centiről nézi, ahogy a macska ropogtat. Elég lenne annyit mondanom, hogy "egyél", és két nyalással el is takarítaná a macskakaját, de engedély nélkül nem. Ez csak rajtad múlik.
2011. jan. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nem felületes dolog, mással kapcsolatban már tettem fel kérdést, de jelenleg ez a legfontosabb, hogy miért eszik úgy, mintha az élete múlna rajta. Lassan már gurul.
2011. jan. 14. 12:47
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Az egészséges kutya mindig éhesnek látszik. Ezt lehet kihasználni pl a jutalmazásos tanításnál is. Nem annyit adok a kutyának enni, amennyit ő megenne, hanem figyelem a testalkatát és ahhoz igazítom a napi mennyiséget.
2011. jan. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%
Ja, hogy már gurul? Hát azért, mert annyit adsz neki. Mivel a kutya nem magának szerzi meg az élelmet, ezért magától nem is tud elhízni, csak ha a gazdi túleteti. Mérd ki a napi adagját és ne kapjon többet, akármilyen szépen is néz rád!
2011. jan. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Ki van mérve a napi adag a három kutyának, a másik kettő keveset eszik, ez meg azokét is felzabálja. Nem lehet úgy, hogy én most kirakom eléjük, és a másik eszik, amikor kedve támad, mert Zabagép (nevezzük így) mindent eltakarít.
2011. jan. 14. 13:49
 10/16 anonim ***** válasza:
De érted mit mondok, amit a többi nem eszik meg, azt vedd el onnan, ne hagyd, hogy a zabagép eltakarítsa! Nem kell kint hagyni az ételt, mint ahogy mások sem hagyják kint, akik több kutyát tartanak együtt.
2011. jan. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!