Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül általában egy...

Mennyibe kerül általában egy nagy testű ( dobermann) szuka kutya ivartalanítása?

Figyelt kérdés
Mennyi idő alatt gyógyul fel?
2011. jan. 14. 19:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Az én kutyám 23 kg, és ő lett volna teljesen áron 25ezer.

Gondolom a dobi jópár kilóval nehezebb, úgyhogy egy 30-35ezer körüli összegre számolhatsz, bár ezt állatorvosa válogatja.


A felépülési idő pedig pikk-pakk. Az enyém műtét után két nappal már majd kibújt a bőréből. Varratszedés, pedig a műtétet követő 10. napon.

2011. jan. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Huh, hát ez elég szép összeg. Nagyon gondolkodom megműttessük-e vagy sem. Kölyköket nem szeretnénk. Az előző két dobinknak sem voltak soha kölykeik, de a második emlődaganatban pusztult el 9.5 évesen. Itt sok helyen azt olvastam, hogy a műtét csökkenti az emlődaganat kifejlődésének esélyét. Igaz ez? Van itt állatorvos?

Mennyiben változik a személyisége a kutyusnak a műtét következtében? Megjegyzem ez az első tüzelése.

2011. jan. 14. 20:14
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem vagyok állatorvos, de válaszolok, ha nem baj.:)

Ivartalanítással csökkenthető az emlődaganat kialakulásának az esélye, ez tény.

Amikor a szukád először tüzelt, akkor a termelődő hormonok hatására kezdtek el kifejlődni az emlőmirigyei. Amikor egy kutyában túlzott mértékben emelkedik a hormonszint, akkor ez túlzott mértékű növekedésre készteti az emlőmirigyeket, általában ez okozza a daganatot.

Mivel az ivartalanítás után nincsen hormontermelés, így nincs esélye a daganatnak.

A viselkedés tekintetében, pedig az én kutyám ugyanolyan maradt mint műtét előtt is volt.

Nem lustább, nem játékosabb, tehát én semmi változást nem tapasztaltam, azt kivéve, hogy nem nyűgös mint máskor tüzelés előtt.

2011. jan. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindkettőtök válaszát!
2011. jan. 14. 20:30
 5/8 anonim ***** válasza:
53%

én azt mondom neked, hogy ekkora összeg túl sok arra a minimális emlőrák kockázatra, plussz szerintem évente 2-szer ki lehet bírni, hogy el van zárva arra a pár napra a kutyus ameddig tüzel, ha pedig nincs kan a közelébe teljesen értelmetlen az ára, főleg ilyen húzós árak mellett

amúgy ha lejössz ide ebbe a kisvárosba, ahol én lakok itt az állatorvos 5-10 ezer forintért ki fogja ivartalanítani a kutyádat, szerintem még benzintől eltekintve is megérné, de te tudod, én mégis azt javaslom, hogy hagyd az ivartalanítást

2011. jan. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Feltétlenül ivartalaníttassátok a kutyát, ha azt akarod, hogy hosszú, boldog élete legyen. Az idősebb ivaros szukák nagy százalékát sújtja az emlődaganat és a gennyes méhgyulladás. Mindkettő halálos kimenetelű is lehet és drága a kezelésük.

Ezt a műtéti költséget csak egyszer kell kifizetni, szerintem ennyit bőven megér a kutya egészsége. Vidéken ez az ár valamivel alacsonyabb. Szoktak lenni úgynevezett ivartalanítási akciók, aminek keretében ennek az összegnek kb feléért ivartalanítják a kutyákat.

2011. jan. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem annyira minimális az az emlőrák- kockázat! Plusz a többi ivarszervet érintő problémát is elkerülitek így. Mi 9 éves korában ivartalanítattuk a tacsi keverék kutyusunkat. Gennyes méhgyulladása volt, amiből kívülről nem látszott semmi! Lehet, hogy mire jelentkeztek volna tünetek, már túl késő lett volna. Nekem ez elég meggyőző tapasztalat volt, mindenképp a műtét mellett vagyok, még ha spórolni is kell rá egy ideig.

2-3 nap alatt helyre szoktak állni, de nagyon futkosniuk nem szabad a varratszedésig.

2011. jan. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Ez állatorvosonként változó. Tüzelés után érdemes 3 hónapot várni, mert akkorra a hormonok teljesen normalizálódnak. Közvetlenül tüzelés előtt nem ajánlatos az ivartalanítás.

Mi most karácsony előtt ivartalaníttattuk 12 kg-s szuka kutyánkat az 20000 ft volt. A te kutyusodé szerintem 25-30 körül lesz. De lehet érdeklődni több állatorvosnál, illetve tavasszal a zöld zebra (?) szokott hirdetni akciós ivartalanítást.

2011. jan. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!