Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kanári-szigeteki kutya vagy...

Kanári-szigeteki kutya vagy Amstaff?

Figyelt kérdés
A kérdés adott!Melyiket ajánljátok.Nyarat hogy bírják stb.
2011. jan. 15. 03:13
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
2011. jan. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kettő kanárim van. Egy szuka egy kan.

Amit általánosságba leírnak az nem mindig igaz.

Minden attól függ hogyan neveled.

Lehet egy örjöngő vadállatot is kihozni belőle, de lehet egy nagy mcskát is.


Az enyémek imádják a nyarat, sokkal jobban bírják mint a telet. A szukám pl. pancsi után kefekszik a tűző napra.

Ha megszáradt akkor szokott a hüvösre vonulni.

Ám húsz fok alatt kint már fáznak.

De ez is nevelés kérdése. Én elkapattam őket, nálunk télen a szobában vannak.

Ám ha van egy jól szigetelt ház lengő ajtóval, akkor nem biztos hogy fázik odakint.


A természetük az enyémeknek:


Területen kívül bárki megtudja simizni, kivéve a hajléktalanok, és akik ,, olyan büdik ".

Imádják a gyerekeket, sajátot meg pláne.

Ám területen belül ahogy átlépik a kaput, átváltoznak örjöngő vadállatokká.

Aki az utcán megsimogatta és bújt hozzá a kutya, még az se léphet be ha már területen vannak.

Ha újra kimnnék velük az utcára akkor megint olyan bújós cicák lesznek, mint voltak.

A szukám verekedősebb más kutyákkal szemben mint a kanom, tehát Őt nehezebb kezelni.


Stafit és kanárit szerintem nem érdemes együtt tartani ( nekem volt régen ), mert ha komolyabb összecsapás lenne kettejük között akkor a stafi biztos vesztes.


Ha van még kérdésed írj. :-)


Saját:

[link]

2011. jan. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek a segítséget.A második válaszolótól kérdezném hogy mennyire taníthatóak ezek a kutyák?
2011. jan. 15. 11:56
 4/38 anonim ***** válasza:
50%
én amstaffot választanám egyszerűen azért mert jóval olcsóbb beszerezni és etetni is
2011. jan. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok.


Egy normális tenyésztőnél soha nem olcsóak a kölykök.


Én hét éve 50 000 - é vettem. A papa EU győztes.

Most egy ugyanilyen kölyök ennél a fajtánál 80 000 től kezdődnek.


Nem való mindenki kezébe, mert alőfordul hogy a masziff vér jobban előjön náluk. Kissé makacskodhat, és akkor keményen kell fogni a gyeplőt.

Amint rájön hogy úgy is az van amit Én akarok, akkor borzasztó könnyű tanítani őket. Tudnia kell ki a főnök.

Az én kanomnak Bh1 vizsgája van. Számomra könnyebb volt a tanítása mint a nj. mé. Régen a kanári elött juhim volt.

Persze lehet egyedtől is függ, de nekem alig kellett magyarázni, suliba is csak azért jártam ki hogy kutyák között legyen.

2011. jan. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:
A pénz annyira nem mérvadó.Amúgy láttam már 150-ért is amstaffot.Mert ha stafi akkor csak kék színű jöhet szóba.
2011. jan. 15. 13:39
 7/38 A kérdező kommentje:
És még azt kérdezném hogy a kanári-szigetekinél a fülvágás olyan egyszerű mint a stafinél?
2011. jan. 15. 13:40
 8/38 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem ha olyan piciket akarsz vágatni mint az enyémeknek van akkor igen, egyszerű.

Ha magasabbat akarsz ( a spanyoloknál divat most ) akkor olyan merevítőt kell rá barkácsolni mint a dobiknál van.

Az enyémeknek csak masszírozni kellett hogy szépen álljon, és hogy a seb széle ne legyen ráncos.

Ha nem csálé a kutya füle akkor meg is lehet hagyni.

A lényeg ha vágatod hogy jó dokihoz vidd, mert könnyen el lehet szabni.

2011. jan. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:
és még valami fontos infót tudsz mondani?Egyenlőre csak ismerkedem a fajtával 1-1,5 év mulva szeretnék egy ilyen kutyát.Nagyon szépek a kutyáid grat hozzájuk!
2011. jan. 15. 17:54
 10/38 anonim ***** válasza:
100%

Köszi szépen! :-)


Én is először csak nézelődtem. Akkor még élt a nj-om.

Arra figyelj, hogy vásárlásnál egy normális tenyésztő kizárólag szerződéssel, Tk.-el chippel, és legalább két oltással adja a kölyköt.

2011. jan. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!