Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyus nyomonkövetése gps-sel...

Kutyus nyomonkövetése gps-sel lehetséges?

Figyelt kérdés
Van a telefonomon GPS és érdekelne nincs e valami kütyü amivel láthatom a kutyusomat a telefonomon hogy merre szaladgál? :D sokszor viszem sétálni és van hogy messzire elkóborol (vidéken lakom,monor mellett) nagy erdős terület van és kíváncsi vagyok merre szaladgál az én drágaságom :) jó lenne ha tudnátok mondani,esetleg valami kis elektronikus eszköz ami nyakába akasztva jelet bocsát ki és az én gps-em láthatja,köszi a segítséget :)
2011. jan. 16. 16:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát ha van olyan chip-je ami gps-es akkor lehetséges de nem tudom,hogy azt fogja a telefonos gps mert lehet,hogy csak egy külön eszközzel amibe belehet írni a chip kódját és kimutatja a térképen hol van ez a chip. De nem vagyok ebbe biztos.
2011. jan. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sok filmet néztél. Az olcsóbb készülékek arra képesek, hogy a kordinátákat kérésre, pl sms-ben elküldjék a kiválasztott telefonra. Ilyet már akár 20k-tól is lehet kapni. De a folyamatos nyomkövetés egy jóval magasabb árkategória, elég érdekes ráaggatni a kutyára egy több százezres cuccot, ami bármikor elhagyhat.
2011. jan. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kicsit rendbe kellene tenni a fogalmakat. A GPS egy globális helyzetmeghatározó rendszer. A GPS vevő a saját helyzetét tudja meghatározni, te a saját GPS vevőddel nem tudod meghatározni egy másik GPS vevő helyzetét. A GPS-es nyomkövetők úgy működnek, hogy miután a nyomkövetőbe épített GPS vevő meghatározta a saját helyzetét, szétsugározza azt a vakvilágba. Ha ezt érzékeli egy másik vevőberendezés, akkor az a felfogott jelet továbbítja egy központba, ahol már el tudják helyezni a térképen. A GPS követős autók is így sugározzák a helyzetüket, amit az utak mentén elhelyezett vevőállomások érzékelnek. Tehát a GPS egyirányú, csak a saját helyzetét tudja meghatározni.

Amit te keresel, az ez:

[link]

De ez csak 1 mérföldes (kb. 1,6 km) körzetben működik.

2011. jan. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!