Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha erdőbe viszem a kutyáimat...

Ha erdőbe viszem a kutyáimat sétálni?

Figyelt kérdés

Milyen távolságra mehetnek tőlem -póráz nélkül, nyakörvvel a nyakukban-, hogy a vadász ne lőhesse le? És..megbüntetnek, vagy lelőhetik-e a kutyát, ha vadat üldöznek?

Csak kíváncsi vagyok. A kutyáim nem mennek messze tőlem, bár fajtájuk szerint vadász kutyák, nem bántják a vadat sem. Egyikük képes lenne üldözőbe venni, de fegyelmezhető. Csak már hallottam, h lövöldöznek, és láttam a vadászokat is, és érdekelne?!


2011. jan. 16. 16:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Erdőben csak pórázon. Ez a szabály. Némelyik vadásznak nevezett egyed simán kilövi mellőled a kutyát. Volt már rá példa.
2011. jan. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, láttam én is a híreket. :) Azért érdekelne az elvileg...

Köszi.

2011. jan. 16. 17:06
 3/11 anonim ***** válasza:
Tudtommal 200méter, vagy a gazda hatónkörén kívül ettől kevesebb. De ahogy az első írta, gyakorlatban köhögés nélkül kilövik ha "nem véded a testeddel".
2011. jan. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha erdőbe viszed a kutyáidat, számíthatsz rá, hogy bármikor kilőhetik, mert a vadász nem tudhatja, hogy ottvagy egy pár méterre. Ha meg a vadat is kergeti, nézhetik kóbor vagy vad kutyának.
2011. jan. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

:) Már miért ne tudhatná? Ha nem akarja, akkor nem tudja. Ha látja a kutyát, tőle egy pár méterre látnia kell engem is. Mielőtt kilő egy kutyát, meg kell néznie, hogy nincs-e gazdája a közelben.

Azt gondoltam, ha a vadat üldözi, akkor simán lőhet.

2011. jan. 16. 20:46
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem lőheti le "csak úgy". És egyáltalán nem tilos szabadon sétáltatni. Viszont nem üldözhet vadat és nem kerülhet a gazdája "hatókörén kívülre".

Ezt a Mátrában fényképeztem:

[link]


Persze az más kérdés, hogy mennyire tartják ezt be. Mi nemrég kutyasétáltatás közben találkoztunk éppen vadászó vadászokkal. Megkérdezték, hogy merre és meddig megyünk, mert akkor ők másfele indulnak, hogy ne zavarjuk egymást. Ettől függetlenül jobb óvatosnak lenni, erdőben én általában nem engedem beláthatatlan területen 20-30 méternél előrébb a kutyát, Szűkebb helyeken, és kanyargós ösvényeken meg inkább magam mögé utasítom, mert nem szeretnék izgalmas pillanatokat okozni az esetlegesen szembejövő túrázóknak.

2011. jan. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

lakott területen kívül, ha a vadász úgy itéli meg,hogy a kutyád veszélyes a vadállományra ( elég,ha megrémiszti a vadat , még csak üldöznie sem kell )lelőheti !!!!

javaslom, fényvisszaverő narancsszínű mellény,esetleg nyakörv felrakását a kutyára ( a vadászok is ezt teszik a kutyáikra )így jelezvén ,hogy ????

2011. jan. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A mellény mindenképpen jó ötlet, olyat a kóbor kutyák ritkán hordanak. Innentől már csak a vadász jóindulatán múlik a dolog. De szerintem a 200 méter sem véletlenül van, bármi is történik, a vadász sem lövöldözhet abba az irányba, amerre emberek is vannak. Ha a kutya túl közel van az emberekhez és úgy próbálják meg kilőni, abból nagyobb baj is lehet.
2011. jan. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

De lelőheti, mert honnan láthatná egy erdős területen, felteszem egy magaslesről, hogy merre a gazdi?

Tudod mit kérdező? Kérdezz meg egy vadászt!

2011. jan. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Honnan látná, hogy merre a gazdi? Épp ez az, ha nem lát tisztán, akkor nem lövöldözhet a vakvilágba, mert lehet, hogy a kutya mögötti bokorban ott a gazdi, és azt nyírja ki. Azért a vadászokra is vonatkoznak szabályok, méghozzá elég komolyak.
2011. jan. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!