Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a neve annak a nyakörvnek...

Mi a neve annak a nyakörvnek ami nem engedi hogy kiszökjenek a kutyák?

Figyelt kérdés
Áram van benne, vagy nem is tudom hogy működik. Mennyibe kerül egy ilyen? Leírnátok hogy hogy működik? Nagyon megköszönném :)
2011. jan. 16. 17:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
Úristen!! Nehogy vegyél olyan nyakörvet! Inkább nagyobbítsd vagy javítsd meg a kerítést. Anno, még a póráz két végén-ben láttam ilyen cuccot. Amikor levették a kutyáról nem mert a kerítés 20 méteres közelébe menni. Gondolj bele milyen lenne neked ha be szeretnél menni egy olyan helyiségbe ahova nem szabad és amikor ott vagy a közelében a nyakadon(nagyon érzékeny terület) jól megráz az áram. Ezzel akár egy kutyát teljesen tönkre is tehetsz lelkileg. Úgyhogy inkább javíts kerítést vagy neveld meg a kutyát.
2011. jan. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Bányai Károly ***** válasza:
Láthatatlan kerítésnek hívják. [link] is az Ebőrző láthatatlan kutyakerítés?
2011. jan. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Szia!

Az a helyzet hogy képzett kutyáról van szó. Kutyaiskolába járunk, minden. De a minap elszökött, mert kilazult a kapunk. Ez volt a második eset, az első már vagy 3 éve volt amikor kicsi volt még. A kutya meg van nevelve, de nincs más ötletem. Hallottam erről a nyakörvről már,hogy bevált. Szeretném elkerülni hogy esetleg ismét elszökjön. Mert lehet máskor nem lesz ilyen szerencsém hogy előkerül.

A kérdésem még mindig áll.... Mi a neve, mennyibe kerül stb.. :)

2011. jan. 16. 17:30
 4/13 anonim ***** válasza:

Ha mindenáron ezt szeretnél, itt a link..de sztem kicsit drága :)


[link]

2011. jan. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
53%
Egyébként szerintem sem humánus módszer..bocsi az offért.
2011. jan. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
35%
Kínzó Eszköz!
2011. jan. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat!

2. válaszoló, köszönöm a linket nagyon hasznos! :)

3. v:

Valóban elég drága, még átgondolom mi tévő legyek. :)

Azt hittem hogy olcsóbb lesz. köszönöm a linket :)

2011. jan. 16. 17:34
 8/13 Bányai Károly ***** válasza:
Sziszone! Ezeknél a nyakörveknél folyamatosan figyelni kell a kutyát, és a gazda adja az impulzust. Amit a kérdező keres, az a láthatatlan kerítés. A föld alá telepítenek egy zsinórt, amit ha átlép a kutya, a nyakörv először hanggal jelez, hogy vissza kéne menni, aztán kisebb áramütést ad, amíg vissza nem megy a kutya. Nem kínzás, nagyon gyorsan megtanulja, hogy nem szabad kimenni, és nem is próbálja, ergo nincs büntetés sem.
2011. jan. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%
Persze, értem, én azért a nyakörvet linkeltem neki, mert a kérdésben nyakörv szerepel...elnézést.
2011. jan. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 MME ***** válasza:
75%

Azt megkérdezhetem, hogy milyen fajta a kutyád? Bár ez sokszor vérmérsékleten is múlik, nem csak fajtán, de ne vegyél mérget rá, hogy beválik.

Én egy németjuhászt ismerek, ahol drága pénzért beépíttették a láthatatlan kerítést, és semmit sem hatott, nem nagyon érdekelte... Az szinte biztos, hogy egy argentin dog magasról tesz az elektromos nyakörvve és a láthatatlan kerítésre is (fajtamentősök tudnának mesélni), ebből valószínűsíthető, hogy a magasabb fájdalomküszöbbel megáldott fajták, ha annyira mehetnékjük van, akkor szökni fognak, elektronika ide vagy oda. Én legalábbis nem fektetnék bele pénzt. De azt sem tudni, hogy melyik kutyánál lesznek káros pszichológiai következményei annak, hogy ezentúl a tereptárgyakat, vagy a kinti látványt, az ott zajló eseményeket (ember, kutya) negatív élménnyel kapcsolja össze, én ezt semmiképp sem kockáztatnám.

2011. jan. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!