Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem lehet kutyáknak...

Miért nem lehet kutyáknak tejet adni? Mi bajuk lesz tőle?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy hasmenésük lehet tőle. De nem nagyon értem, hogyha meg száraztápot adok neki folyamatosan attól meg szorulása van. Adhatok neki kb. heti egy alkalommal egy kis adag tejet? Hiszen kölyök korában is anyatejet kapott ugyebár...
2011. jan. 16. 20:45
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Az anyatej és a ma boltokban kapható tejek között ég és föld a különbség. Nem ajánlatos a kutyáknak a hasmenés miatt a tejet adni, de hetente 1x adhatsz neki, semmi baja nem lesz tőle. De jobban jársz, ha már a szorulás elkerülése végett valami tejterméket adsz, ami nem tej, pl. joghurt, kefír, tejföl, ilyenek. A tápjára pedig önthetsz egy kis húslevest, azt az enyémek nagyon szeretik, és nincs a száraztáptól szorulásuk :)
2011. jan. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
27%

a mi kutyánknak nem lett baja a tejtől



cukrot nem szabad nekik adni, mert megvakulhatnak tőle

2011. jan. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

A tehéntej cukorját nem tudják lebontani.

Se csoki se cukor.

És sokszor jó ha rostosat is esznek.

2011. jan. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%
A benne lévő tejcukor miatt nem jó nekik tejet adni. Persze ha nagy ritkán adsz neki semmi baja nem lesz tőle. Én is inkább egyéb tejtermékeket ajánlanék: natúr joghurt, kefír. Ezzel is meglocsolhatod a száraz tápot, így puhább lesz, talán könnyebben emészti és nem lesz szorulása. Az én kutyáimnak, akik szintén szárazat esznek nincs szorulásuk. Lehet a tápminőséggel van a baj? A prémium, szuperprémium táp nagy részét a szervezet felhasználja, a végtermék mennyisége sokkal kevesebb.
2011. jan. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem hinném, hogy a táp minőségével lenne a gond, mert Royal Canint kapott régebben, most meg Acanát.

De a natur joghurtos tanácsokat mindenképp megfogadom. Csokit eddig se kapott, ezután sem fog. :)

2011. jan. 16. 21:06
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
Az én kutyám,mióta falun lakunk,majdnem minden nap iszik egy pohárnyi mennyiségű friss,házi tehéntejet.Imádja,és még nem volt gondja tóle.
2011. jan. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
86%

Az én kutyám nagyon bánatos lenne ha nem kapna tejet... :-)

Mindig figyel amikor előveszem a szekrényből és nézi a dobozt utána a tálját, aztán megint a dobozt... :D

Az előző kutyámnak pedig egy (hátsó inszallag szakadás) műtét után mondták, hogy ha magához tér akkor minnél több vízet igyon, hát Ő nem ivott csak nézett rám szomorúan... egészen addig amig egy jó nagy tál tejet öntöttem Neki azért még fel is kelt(!). :-)


Ha szereti és nincs hasmenése töle akkor nyugodtan ihat.


Viszont mérgezés gyanúja esetén általában érdemes nagyobb adag tejet fogyasztani embernek/ állatnak.

2011. jan. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
67%
kölyökként a gyomra megtudta emészteni az anyatejet, de később 3 hónapos kora után nem !
2011. jan. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A miénk laktózérzékeny (tejcukor), így jobb napokon laktózmentes tejet szoktunk neki adni.
2011. jan. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!