Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A pitbull, vagy a cane corso...

A pitbull, vagy a cane corso a "keményebb" kutya?

Figyelt kérdés
Cane corsot akartunk a párommal, de azt mondják a kutyatenyésztők, hogy még a gazdijának is neki fordul. Előtte pitbullunk volt, de vele semmi bajunk sem volt.Válaszokat előre is köszönöm.
2011. jan. 17. 11:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én tartom magam ahhoz, hogy ha egy kutya jól van nevelve és foglalkoznak vele (tehát jó körülmények között van tartva és le tudja vezetni az energiáit stb.) akkor az a gazdáját nem támadja meg.


De mit jelent neked a keményebb? Mit akarsz, milyen legyen? Mármint miért legyen kemény vagy mégis... ?

2011. jan. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Azt mondta az a bizonyos tenyésztő, hogy mihelyt vicsorít a kutya, azonnal tüntessem el a háztól. Ezt úgy értette, hogy ne akarjak cane corsot, mert nekem fordul, brutál kutya és ha jól nevelem is szétszed mindenkit a környezetemben, agresszív stb. Nekünk pit bull kutyánk volt, de az ég világon semmi baj sem volt vele, ezeket a fajtákat "keményebbnek" tartottam. Ez a kifejezés nálam azt takarja, hogy hamarabb indulatra gerjed, a miénk majd letépte a láncot annyira nem tűrte az idegeneket, bárkit szétszedett volna. De a cane corso még egy pitbullnál is durvább lehet ezek szerint?Remélem, érted mire gondolok,mert nem éppen írtam le összeszedetten a gondolataimat:)
2011. jan. 17. 12:07
 3/13 anonim ***** válasza:

Te egy nagy mozgás igényű kutyát láncon tartottál??????


2 amstaff gazdája

2011. jan. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem! A kutyánk el volt eresztve az udvarban, mivel soha egy kutyát sem tartanék láncon. DE! Ha jött valaki, muszáj volt láncra tennem. Nem értem, ez mért kelt felháborodást.
2011. jan. 17. 12:11
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert sokan nem akkor rakják láncra amikor jön valaki. De tegyük hozzá, ez elég .... hangzik. Ha valaki jön hozzánk van kenneljük ahova ilyenkor betudjuk őket zárni, DE nem szoktuk. Aki jön hozzánk megismertetjük velük, csak mert ha nem vagyunk ott úgy se engedik be a kutyák.

Ezt a cane corso-s storyt egy olyan tenyésztő mondta, aki ilyen fajtájú kutyákat tenyészt? Vagy egy szaporító mondta? (Sokan a szaporítót is tenyésztőnek hívják)

Ezt a keménységet még mindíg nem értem. Akkor kemény egy kutya ha képes neki menni a gazdájának?


Véleményem szerint minden nevelés kérdése!!! " amstaffom van, egy kan és egy szuka, a szuka előbb volt nálunk, később jött a kan. A szuka kajálásnál mindíg morgott a picire, ha 1 méterres távolságon belül volt. Jártunk kutyaoviba, mondta az oktató, hogy sose fogjuk tudni együtt etetni őket. Na mi ebbe nem törődtünk bele.

Már azóta egymás mellett esznek, morgás és minden ilyen nélkül, ha az egyik odamegy, a másik tányérjához, annyit csinál a tányér"tulajdonos", hogy arrébb tolja a fejével.


Ha egy kutya neki megy a gazdájának, vagy nagyon elb@szta a nevelésést, VAGY idegrendszerileg selejt a kutya. Persze ha tenyésztőtől veszed, ahol jó minőségi kutyák vannak, ez szinte kizárja ezt.

2011. jan. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Ezt nem egy cane corso tenyésztő mondta. Lehet, rosszul csináljuk, de a láncot előnyösebbnek tartottuk. Minden 2. nap sétálni megyünk, bírja a megkötést. 2 naponta talán 1 órára ha láncon van.

Kicsit megijedtem, hogy talán mégsem való nekünk egy cane corso. A pit bull-al is csak a párom miatt barátkoztam meg, de 1 évig féltem tőle. Én úgy gondolom, hogy múlik a vérvonalon és a neveltetésben is,a párom szüleinél malino-németjuhász keverék kutya volt, aki előszőr csak a kerítést kezdte szétszedni, majd nekifordult a párom anyukájának. Sajnos mindenki mindenfélét mond, azthiszem lemondok erről a fajta kutyusról.

2011. jan. 17. 12:45
 7/13 anonim ***** válasza:

Ugye írtam, hogy nekünk 2 amstaffunk van, ezt a fajtát pit bullból tenyésztették ki. A lényeg, hogy ilyen fajta, úgymond "harcikutyát" csak TENYÉSZTŐTŐL szabad venni, és igenis rászánni azt a 100ezer körüli összeget.

Nálunk ez a kutya téma úgy kezdődőtt, hogy én yorkit akartam, Párom meg amstaffot, aztán mondtam legyen amstaff, mert minek legyen 2 külön kutya meg kettő. De azzal a feltétellel mentem bele, hogy ha lesznek gyerekeink csak szájkosár lehet rajta ha a gyerek kint lesz. Na azóta megváltozott a véleményem erről a fajtáról teljesen.

A lényeg hogy kemény kéz kell hozzájuk, következetesnek kell lenned, ha nem engedsz meg neki valamit akkor legközelebb se fogod, se te se a párod. Mindíg éreztetni kell velük, hogy TE/TI vagytok a falkavezérek, persze ezt nem veréssel!!!

Nagyon szeretetteljes állatok, csak a média ragasztotta rájuk ezt a "harcikutya" titullust.

Aki egyszer vesz ilyen fajtájú kutyát nem akar majd másikat, persze megint csak mondom ha megfelelően van nevelve. Sokat kell őket mozgatni stb. A falkavezérség minden "részét" tudni kell, és alkalmazni.


Párod anyukájára talán azért támadhatott, mert a kutya volt a falkavezér. Ezért ha valami nem úgy volt ahogy azt ő akarta akkor vége...


Én pl. a nagy husos csontot kitudom venni a szájukból. Vagy annyit mondok ereszd, és elengedi.

Na ezt megcsináltam anyu vizslájával. Nekem jött a 20kg os vizsla, leakartam nyomni a földre a nyakánál fogva, de rákapott a kezemre. Azóta ha megyek hozzájuk úgy csinálok, mintha a kutya ott se lenne. Jönne "udvarolni", de nem foglalkozok vele. Éreztetem vele, hogy mit csinált.


Szóval, ha a fenti nevelést tudod alkalmazni akkor semmi gond nem lehet.


Ja azóta 2en vannak, mint írtam, most gondolkozunk a 3.on, de amennyire szeretnénk, nem érezzük úgy hogy tudnánk 3 kutyára megfelelő foglalkozást fordítani. 23/N


Ja és semmi gond nincs a cane corso-val, ha a fentiek szerint csinálod!

2011. jan. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szukában gondolkodjatok. Ők simulékonyabbak.
2011. jan. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Általában...De nekem corso szukám van és nagyon domináns. Simán felülmúl néhány kant.
2011. jan. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az én cc kanom meg egy nagy mamlasz. Az is igaz, hogy én tenyésztőtől vettem, fizikailag is egészséges és egyáltalán nem ideggyenge. Aki azt mondja, hogy neki megy a saját gazdájának az egy barom, és kutyák közelébe sem engedném az illetőt...
2011. jan. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!