Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaptam egy 2 hónapos kan...

Kaptam egy 2 hónapos kan Cairn Terriert (kicsit magasabb lesz mint egy tacskó, szóval nem nagytestű kutya). A házlakók ellenségesen fogadták, feljelentéssel fenyegetőznek. Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Igazából azzal van bajuk, hogy 20 éve itt laknak,meg öregek, a lényeg pedig hogy saját lakásuk van, nekünk ez önkormányzati és ezt a kezdetektől éreztetik, mintha leprások lennénk. Persze akkor nem voltam s*ar ember, mikor az egyik házlakót órákon keresztül próbáltam kisegíteni a lakásból, mivel bent ragadt betegen magánkívül ....

Szóval épp hogy meglátták ma a kiskutyát rögtön feljelentlek, mert itt nem lehet kutya(panellakás második emelet)...... ja és az előző kutyámmal is feljelentettek ok nélkül se morgás se harapás semmi, csak az nagytestű vizsla volt és alapból elutasították, pedig kérvénnyel jártam körbe, tiszta hülyeséget beszélt a házlakó most is, pl hogy egyszer eláztattam a fürdőjét..., kérdem hogy jön ez ide a kutyához? Válasz : ez is te voltál.(egyébként a mosógépcsövet elfelejtettem a kádba rakni azért volt.)Szóval teljesen egyértelmű hogy nem a kutya ellen vannak, hanem egyszerűen csak kinézés, lenézés. Mit lehet az ilyen "emberekkel" kezdeni? A-terv: próbálkozok még normálisan beszélni velük, mint ahogy ma is ész érvekkel(falnak beszéltem) B-terv: Ha tali velük, akkor köszönök és egyben viszontlátás. C-terv: visszafenyegetni


2011. jan. 17. 15:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Maradj meg a B tervnél. Nem tettél semmi törvénybe ütközőt, gondolom a házszabály nem tiltja a kutya tartást, sem a helyi rendelet. Ha leállsz velük vitatkozni, az csak olaj a tűzre. Mégis mit tudnak amúgy tenni? Köszönj, amúgy meg nézd levegőnek őket és soha nem mutasd ki, hogy bánt, amit csinálnak veled. Így előbb-utóbb megunják. A kutyádat viszont már most tanítsd meg, hogy ne egyen fel a földről semmit... És vigyázz, hogy ne tégy olyat, amibe bele tudnak kötni.

Nagyon rossz ez a helyzet, az anyukámat is 20 éven keresztül fúrták a házukban, csak az működött, ha nem foglalkozott velük, de még úgy is fúrták valamennyire, de ha foglalkozott velük, akkor meg még inkább. :( Kitartást!

2011. jan. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Feljelentettek, gratulálok nekik.

Egyszerűen nézz át rajtuk, nem jó dolog nyílt háborúba kezdeni, mikor az egész ház ellened van :/

2011. jan. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Keresd meg a házirendet. Emeld ki a kutyatartásra vonatkozó részt benne és tedd ki az ajtódra. Általában engedélyezve van minimum egy kutya tartása.
2011. jan. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kezdek megnyugodni, hogy nem az én eszem ment el. Jöhetnek még ötletek!
2011. jan. 17. 17:21
 5/5 A kérdező kommentje:

Most a felettünk lakó talált meg magának a kutyával(rosszindulatú öregasszony)hülyeséggel fenyeget, hogy szólni fog a házban lakó bácsinak. Kérdem : Akkor mi lesz? Azt mondja : majd az intézkedik. Szóltam neki nézze meg a házirendet, benne van hogy tartható kutya. Csak úgy rámondtam hogy benne van, nem tudom..


De ezt a tanácsot kaptam egy baráttól:

"innentől a közös képviselőd tud többet mondani a belső szabályokról

*hogyha nincs semmi extra korlátozás

*és a fenyegetések tovább folytatódnak

*akkor pedig higgadtan és nyugodtan küzöld személyesen a höbörgőkkel hogy mivel a törvény miatt minden jogod megvan tartani a kutyat es teged ebben korlatozni akarnak igy fontolgatod hogy polgari peres uton szerzel érvényt a jogaidnak

*és találkozunk a birosagon ha ez igy megy tovabb

*na erre jol beszarnak

de mondom beszélj vele mert hogyha a lakóépület működésére vonatkozó szabályokban előírtakat szeged meg a kutyatartással vagy ahogy tartod mondom ezt deritsd ki akkor meg ellened lehet szabálysértési eljárást kezdeményezni"



A törvényi háttér:

engedi a kutyát, de a házlakók leszabályozhatják sajnos, ahogy nézegetem a neten:


Az állattartás helyi szabályozásáról a 42/2004. (XII.14.) Kormányrendelet 3. §–a rendelkezik. Ez szabályozza a macskák és az ebek tartását.


A rendelet 3. paragrafusának (1) bekezdésének b) pontja szerint: többlakásos épület esetén az épületben lakásonként legfeljebb 1 kutya, s lakásonként 2 macska tartható a lakóépület működésére vonatkozó szabályokban (alapító okirat, házirend stb.) előírt felté

*telekkel

Csaba üzenete (20:38):

*Az ebek fajtájára, azok méretére nem vonatkozik külön előírás vagy korlátozás.


Elsősorban a lakóépület közössége tudja ellenőrzése alatt tartani saját működésének szabályai szerint az állatok tartását.


Nem volt rövid, elnézést érte :))

2011. jan. 17. 21:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!