Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vese elégtelenség? (Kérdésed...

Vese elégtelenség? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
A 8 éves Amstaffomról most derült ki hogy nincs rendben a veséje, először hólyag gyulladása volt akkor vett a doki tőle vért és akkor derült ki hogy valami értékei magasabbak a normálisnál.Kapott egy hétre gyógyszert de sajnos nem lett jobb,de szerencsére rosszabb sem.Holnaptól kap 3 napos infúziós kezelést,remélem jobban lesz.Volt már valaki ilyen helyzetben?
2011. jan. 18. 19:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen:(((

1 éve az én kutyusomnál is vese elégtelenséget állapítottak meg, az mondták felnyalt valami fagyállót:(((

Sajnos az én kutyusom nem élte túl, remélem neked jobban összejönnek a dolgok.

Én kértem, hogy az infúzió miatt ne kelljen utaztatnom szegényt, és megmutatták hogyan kell, és otthon cserélhettem neki, csak a vizsgálatra kellett visszamenni.

Remélem minden jól alakul!!!

2011. jan. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom a kreatinin szintje az,ami magasabb volt.

A mi kutyánknak egy kullancs okozta babesia tette tönkre a veséjét( kilenc éves volt akkor),napokig egyáltalán nem evett és nagyon rosszul volt szegény,pedig kapta az infúziót.Végül amikor kiderült,hogy még mindig rosszak a laboreredményei,akkor átálltunk a még nagyobb adag infúzióra(1000 ml-es,ha jól emlékszem) és ezt kapta pár napon keresztül délelőtt és délután is,ez végre segített. Innentől kezdve csak vesediétás tápot kaphatott,illetve főtt csirkehúsos tésztát (szóval csak olyasmit,ami nem sós,és alacsony a fehérjetartalma,hogy ne terhelje a veséjét).Időnként mentünk kontroll vérvételre meg ultrahangra,hogy ellenőrizzék,de mindig rendben voltak az értékei,szóval teljesen jól szinten lehetett tartani a diétával.

2011. jan. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!:)

Első:Sajnálom a kutyusodat!:(

Másodika: Örülök hogy a tied jól van remélem az enyém is meg gyógyul. Nálunk nincs konkrét tünete és oka sem ennek a betegségnek. Úgy vettük észre hogy hólyaggyulladása volt a kutyusomnak és akkor javasolta a doki hogy vegyünk tőle vért,és akkor az mutatta ki!

Most 3 napos ínfúzi kúrára kell járnunk aztán majd meglátjuk,remélem javul a helyzet.Nekünk is javasolta a doki a tápot csak hogy az én kutyám nem hajlandó semmilyen körülmények között megennie. Úgyhogy nagyon oda figyelek az étkezésére azt mondta az orvos hogy csirke vagy pulyka húst egyen és szinte semmi fűszer!

2011. jan. 18. 21:47
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én bullterrierem 17 évesen halt meg veseelégtelenségben,pontosabban át kellett segíteni a túlvilágra.

Viszonylag jól volt egy darabig,halála előtti napokban öregesen játszott a barátaival,de éjjel folyton bepisilt az ágyba.

Elmentünk egy nap vásárolni a párommal,kutya egyedül volt vagy 2-3 óra hosszat.Mire hazaértünk,már csak feküdt maga elé meredve,mintha meg sem ismert volna minket.

Irány taxival az állatorvos,a kocsiban magához tért szegény egy kicsit és kinézett az ablakon,mintha búcsúzott volna a világtól,Ő már biztos tudta,mi következik.

Az orvosnál már megint nem volt magánál,szerencsére nem tudta már,hol van.

Doki szerint olyan volt,mintha be lenne narkózva,a le nem bontott méreganyag megtámadta az agyat,fájdalmai nem voltak,de végül el kellett altatni az én jó kutyámat :(

Ha kezd sokat hányni és sokat pisilni,engedd el inkább méltósággal.

2011. jan. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!