Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most vettem ki kutyámból két...

Most vettem ki kutyámból két kullancsot. Aggódom, hogy vajon fertőzött volt-e?!

Figyelt kérdés
Szombaton raktam rá az Adventix cseppeket, és ma két kullancsot vettem ki. Egyet a nyakából, egyet meg a vállából. Az egyik nem volt megszívva, a másik kicsit igen. Az utóbbi helyén piros folt van. Mondanom sem kell, hogy eléggé aggaszt.
2011. jan. 18. 23:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Figyeld párnapig.Ha bágyadt levert vagy fájnak a végtagjai akkor futi a dokihoz.A hőmérsékletét is mérheted mert magas lázzal jár.De beadathatod a szurit holnap is ha nincsenek tünetek akkor is megelőzésképpen.Baja nem lesz tőle.Bár elég drága.
2011. jan. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Az Advantixtól?Én régóta használom és még sosem volt benne kuli.
2011. jan. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Jól raktadrá?Közvetlenül a bőrére?
2011. jan. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hát ez az! Én sem értem!Mudim van, tehát kissé hosszabb a szőre, főleg a nyakán. Sajnos pénteken is voltunk egy parkerdőben sétálni, és akkor még nem volt rajta a csepp,mert a féreghajtóval nem akartam együtt adni, csak este tettem rá. Másnap is és vasárnap is voltunk erdőben. Minden nap átnéztem, de lehet nem vettem volna észre?!? Ma este fürdetés után láttam meg, vagyis inkább tapintottam ki a mocskos kullancsokat...( és fél hónapos a kutyus, de eddig csak egyszer volt kullancsa adventix mellett.) Szerintem jól, szőrt széthúzva bőrre, 4 helyen a gerincén illetve mellette. ?
2011. jan. 19. 00:13
 5/13 A kérdező kommentje:

lemaradt a 8-as :9

8 és fél hónapos

2011. jan. 19. 00:15
 6/13 hell-ikon ***** válasza:

No, no, azért a babézia ellen nem igen szokás csak úgy megelőzésképpen beadni az oltóanyagot...

Pont azért, mert csak a kórokozóval bánik durván, hanem a kutya szöveteivel is. Egy babézia miatti kezelés baromi fájdalmas a kutya számára nem csak a betegség, hanem pont a gyógyszer miatt is.


Ha gondolod elviheted dokihoz, ha mást nem is, annyit biztosan érsz vele, hogy elmondja mire kell fokozottan oda figyelni és mivel jár a kezelés, ha arra lesz szükség.

2011. jan. 19. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 hell-ikon ***** válasza:

"Pont azért, mert csak a kórokozóval"


nem csak a kórokozóval - akartam írni

2011. jan. 19. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Azon gondolkodom, hogy akkor most tegyek rá KILTIX nyakörvet is? Nem sok ez egy fiatal kutyának?
2011. jan. 19. 08:29
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy az utolsó sétánál ment bele a kullancs. 24-48 óra, mire befúródik. Bőven lehet, hogy még akkoriak, amikor a csepp még nem volt rajta. Amikor becsepegteted, utána közvetlen nem véd még. Idő kell, míg felszívódik.
2011. jan. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is mudim van. Tavaly ősszel babéziás lett kullancstól, pedig nyakörve volt. Azóta nyakörv+csepp is van rajta. 8 hónaposan nyugodtan tehetsz rá mindkettőt. Szurkolok, hogy ne legyen baja. Ha bágyadtabb, mint szokott lenni, azonnal vidd orvoshoz. Nekem ez mentette meg, még láz előbb elcsíptük, de így is volt olyan pillanat, mikor azt hittem, nem éri meg a reggelt. Utálom a kullancsokat!
2011. jan. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!