Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ugye MINDENKI tesz a kutyájára...

Ugye MINDENKI tesz a kutyájára ILYENKOR IS kullancsriasztó cseppet?

Figyelt kérdés

Csak mert most több kérdésben is írják, hogy kullancs volt a kutyájukban.

Én is kiszedtem ma reggel egyet a kutyámból (ráadásul szegénynek a szemhéjában volt, és olyanra dagadt, mint egy dió:(

Szóval ne gondoljátok, hogy télen nincs kullancs! Egy kicsit enyhébb az idő, nincs hó, és ezek a rohadt dögök ugyanúgy támadnak, mintha tavasz vagy ősz lenne!


2011. jan. 19. 08:56
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Ezt inkább figyelemfelhívásnak szántam, mint kérdésnek:)

Az én kutyámon volt spot-on, de még így is belement:(

2011. jan. 19. 08:58
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekem a cicámban volt,és rajta is van kullancsírtó nyakörv...

Ssjna ezeket az undortó lényeket, nem zavarja

2011. jan. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%

Az a fura, hogy én ezzel kapcsolatban elég felelőtlen és hanyag vagyok, és ennek ellenére 3 év alatt egyszer találtam a kutyámban kullancsot, pedig rendesen megnézem mindig, meg oda van rá figyelve ilyen szempontból és járunk videékre, erdőbe, stb.


Elképzelhető, hogy van olyan kutyavér, amit nem szeretnek?


De jó, hogy szólsz, majd most veszek is...

2011. jan. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
A mi németjuhászunknak is mindig a szemhéját támadták meg nem tudom hogy ennek volt e valami oka a mostani vizsláinknak mindig hátán, fején van, elég sokat járnak erdőbe.
2011. jan. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem, mert télen alszanak a kullancsok.
2011. jan. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Alszik az apád füle, most írom, hogy a kutyámból ma reggel szedtem ki...

Egyébként az biztos, hogy egyik vért jobban szeretik, a másikat kevésbé. Az én kutyámba 5x annyi megy, mint a többibe, pedig spot-on is van rajta, és tavasztól őszig Scalibor nyakörv is.

De szerencsére fertőzött még nem ment bele.

2011. jan. 19. 10:33
 7/11 anonim ***** válasza:

A kullancs nem alszik téliálmot.

Minusz 10 fok alatt (elvileg) elpusztulnak, de valamennyi mindig túlél és az utóbbi években rettentően megszaporodtak, tehát ebben az időben már (sajnos) igenis vannak kullancsok.

2011. jan. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én télire nem szoktam, mert lényegesen kevesebbet járunk ilyenkor olyan helyekre, ahol kullancs mehetne bele.

Ha már mindenképp szükséges, akkor télen csak nyakörv.

A spot on eléggé megterheli a májat, nem ajánlott egész évben folyamatosan használni. Néhány hónap pihenő kell a szervezetnek. Én csak olyankor cseppentek rájuk, amikor a kullancsoknak rajzási időszaka van. Nyár közepén, mikor "pihennek", akkor csak nyakörvet használunk. Télen pedig semmit. Meg lehet ezért fedni, de nem érdekel. Ilyenkor annyira nem vészes a helyzet mint tavasszal és ősszel, én pedig nem fogom tönkretenni a májukat. Sajnos nem lehet kikerülni a dolgot, ilyenkor is megvan persze a rizikó, aki olyan helyen él, ahol ilyenkor is sok a kullancs, annak érdemes valamit kitalálnia a védekezésre, de azt is érdemes mérlegelni, aki ritkábban jár ki ilyenkor, vagy nem olyan veszélyeztetett helyen lakik, ne terhelje kemikáliákkal az állat szervezetet vagy keressen más megoldást, ami hatékony, de kíméletes.

Az igazi veszély tavasszal és ősszel van, akkor nem kérdés, hogy dupla védekezés van.

2011. jan. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyenkor nem szoktam ... a sok vegyszer ugyanugy nem tesz jót a kutyának. Én nem találtam bennük hónapok óta, pedig erdőbe járunk sétálni. Átnézem öket ha hazaérünk, ilyenkor ugyis be vannak lassulva a dögök.
2011. jan. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem.


Nálunk napközben is 0 fokot, vagy -4et mértek, éjjel még hűvösebb van.

Nehezen tudom elképzelni, hogy túlélik ezt a hideget a sz.ros kullancsok. :S


De ettől függetlenül naponta átvizsgálom a kutyát.

2011. jan. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!