Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom rászoktatni a...

Hogyan tudom rászoktatni a kutyámat, hogy ne fogadjon el mástól ételt, csak a családtól? Félek, hogy megmérgezik.

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat
2011. jan. 19. 12:15
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Szia.En a kovetkezot tettem.Kolbasz darabkakat vagtam fel es beletettem fekete borsot majd szetszortam az udvaron.A kutyam megtalata es megevett belole egy parat haba magyaraztam hogy nemszabad :)).Es rajott hogy en nem fukarsagbol modtam tenyleg nem szabad mert csipos izu azaz nem jo az adott kaja.Persze adtam etelt a taljaba es azota csak onnan eszi a kajat.Senkitol nem fogad el semmit max ha idegen is a taljaba teszi csak ahoz ugye az idegen nem fer hozza.Adj zold pacsit ha elegedett vagy a valaszal.
2011. jan. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 zsuzsabazsa ***** válasza:

Itt van a blogok közt információ a kérdésedre.

[link]

2011. jan. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Meg kell kerni vki idegent - esetleg tobbet - haverod, szomszed stb. h kinalja a kutyadat vmilyen kajaval. Amikor a kutyad el akarja venni mindig koppints az orrara es mondjad neki h fuj vagy nem szabad, attol fugg a te kutyad melyikre hallgat. Ezt addig csinald amig akarhogy kinalgatjak mar nem fogadja el.
2011. jan. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 zsuzsabazsa ***** válasza:

Soha ne te koppints az orrára, hanem aki kínálja.

Az idegen jobb kézzel kínálja és a bal kezével odacsap. Pár alkalom után a kutya elhátrál jobbik esetben meg is ugatja.

Miután nem fogadja el az idegentől akkor dicséret és jutalomjáték vagy a te zsebedből falat. Amivel próbálkoztok ételdarab azt ne te add oda az idegennek és főleg a kutya ne lássa.

2011. jan. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%
Az első válassza a legjobb nekem és több ismerösömnek is bevált azzal a külömbségel h mi kerítésen kívüről dobtuk be.....
2011. jan. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 zsuzsabazsa ***** válasza:

Csak az a gond hogy a csali falaton érződik a gazda szaga.

Ezt idegennel kéne megcsináltatni.

2011. jan. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nekünk bejött
2011. jan. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

V. Mérgezés megelőzése


Elsősorban otthonunkban tartsunk minden veszélyes anyagot (pl. patkányméreg, műtrágyák, permetezőszerek, fagyálló folyadék stb.) olyan helyen, ahol a kutya (se a gyermekünk) nem férhet hozzá. Ezen kívül még az alábbiakat tehetjük:


Talán a legnehezebb feladat az élelemmegtagadás megtanítása. Az egyik hatásos módszer, ha etetéskor vezényszót is mondunk (pl. "Jó étvágyat!", "Tiéd!" stb.). Sétáltatáskor, ha bármit felvesz a földről, tiltsuk meg neki ("Fúj, nem szabad!"). Persze, messziről igen nehéz megkülönböztetni, hogy egy darab fát vett fel, hogy dobáljuk neki, vagy valami ehetőt. A mudi rendkívül értelmes jószág, azt is tudja, mikor nézzük, mikor nem és eszerint cselekszik. A legjobb, ha olyankor érik ezzel kapcsolatos kellemetlen élmények, mikor nem vagyunk jelen. Pl. egy vagy több ismerősünket megkérjük, hogy párizsi (kockasajt, virsli stb.) belsejébe juttasson igen csípős paprikát, vagy borsot és szórja szét az előre egyeztetett helyeken, amelyek felé rövidesen éppen véletlenül sétálni fogunk, vagy tudjuk, hogy mudink felkeresi ezeket a helyeket (pl. mert a környékbeli macskákat is ott etetik). Elméletileg a hatás nem maradhat el. Ha ez nem segít, vannak drasztikusabb módszerek is (pl. 9 voltos elem húsdarabhoz csatlakoztatása, egérfogó), de ezek csak végszükség esetén javallottak.


Mérgezés gyanúja esetén azonnal forduljunk állatorvoshoz és közben próbáljuk meg kideríteni a lehetséges okot, mert a tünetek nem mindig egyértelműek!


Talán ezzel kellett volna kezdeni, hogy a telefon mellett mindig legyen ott a saját állatorvosunk és az éjjel-nappali ügyelet telefonszáma és címe.

2011. jan. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!