Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fáj a lány kutyának amikor...

Fáj a lány kutyának amikor elveszti a szüzességét?

Figyelt kérdés
Szeretném pároztatni a kutyámat.De ugye neki nem fáj úgy , mint az embereknek...?
2011. jan. 19. 16:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
És ha igen?
2011. jan. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

Már hogy ne fájna? az állatok nem éreznek elvezetett, a párzás egy ösztön, ami ma már nem szükséges és amit egy felelősgazdi megelőz ivartalanítással. Mind két kutyának fáj a párzás, szerencsétlenek össze ragadnak, küszködnek, főleg ha a gazdik nem értenek hozzá és nem a fajta nemesítése a cél hanem a "babázás". A kutyákat nem cuki kinézet alapján toljuk össze mert abból komoly baj lehet.

És a vemhesség, és az ellés is nagyon fájdalmas, ha hozzá nem értő próbálkozik ilyennel, előfordulhat hogy belepusztul az anyja, vagy a kölykök, vagy mindegyik.


Egyéb kérdésed van?

2011. jan. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%

De fáj. És nem csak amikor "elveszíti a szüzességét", hanem minden egyes párzás. Nekik ez egyáltalán nem élvezet, sőt, kifejezetten fájdalmas!

Egyáltalán minek akarod pároztatni?

2011. jan. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igazábol nem akarom.Csak mindig jön hozzá egy fiú kutya.Beszökik meg minden.De akkor minek mennek oda egymáshoz?Meg miért szökik el a fiú kutya egy lányhoz?Ha nem is jó neki..
2011. jan. 19. 16:18
 5/13 anonim válasza:
93%
fajfenntartási ösztönről hallottál már?
2011. jan. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezt hívják ösztönnek.

Amúgy ennyi szakértelemmel inkább ne pároztasd! (hagyd ezt azokra, akik értenek hozzá-->tenyésztők. Van elég gazdátlan keverék szerintem)

2011. jan. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen fáj! Egyszer szemtanúja voltam annak, hogy egy tüzelő szukához odaszaladt egy husky fiú és összeragadtak. Nem is ezt láttam meg először, hanem a fülsüketítő, fájdalmas visítást hallottam meg, s azt hittem, egy kutyát bántanak, mikor elkezdtem keresni a "hang" forrását...Szerencsétlen szuka tényleg úgy visított, mint akit kínoznak, gazdák persze sehol.:-( Aztán a huskynak előkerült a gazdája, és kiderült, hogy 3 hete ivartalanították, az ösztönök még benne voltak, de szerencsére kiskutyák már nem lehettek.
2011. jan. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Hajtja őket az ösztön... azért elég gáz hogy ennyit nem tudsz, ez egy alap info a kutyatartóknál. A kutyáz, mint az összes állatot ösztönök hajtják. Ösztönesen védi a területét, ösztönösen nem pisil a saját fekhelyére, ösztönösen párzik... Nincs tudatuk, nem gondolják végig hogy ok-okozat. Pároznak hogy fenn maradjon a faj, csakhogy a teremtőjük nem számolt azzal hogy az ember majd jól belekontárkodik és elszaporítja szerencsétlen ebeket, így nem a fajfenemaradásáért kell aggódni hanem hogy mi lesz a sok felesleges kutyával.
2011. jan. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy előttem már sokan leírták: igen, fáj nekik, ha összeragadnak meg is sérülhetnek közben.

"Szeretném pároztatni a kutyámat." "Igazából nem akarom." Hmmm? Fő a határozottság.

Mindenesetre ha tényleg átjár hozzátok egy kan kutya, jobb lenne elejét venni a dolgoknak és még most, gyorsan ivartalaníttatni a szukádat, mielőtt be lesz fedezve.

2011. jan. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen fáj neki, mindegyik. Ne hagyd, hogy odajárjon a kan, kitudja milyen baja is lehet, nem tudod milyen oltásai, milyen betegségei voltak, vannak.
2011. jan. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!