Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit érdemes egy vizslának...

Mit érdemes egy vizslának tanítani?

Figyelt kérdés
a vadászaton kívül, mivel Pesten élünk:)
2011. jan. 20. 15:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
A vizsláknak hatalmas nagy a mozgásigényük. főleg ha az németvizsla. Épp ezért anyányszor csak lehetőség van rá, menjetek parkba. Nagyon szerti a visszahozósdi játékot. mielőtt eldobod, leülteted, és csak akkor mehessen érte, ha te arra engedélyt adsz. amikor visszahozza, adja kézbe, kerüljön meg téged hátulról és üljön le a másik oldaladra. és így tovább. tanítsd meg az önfegyelemre, és arra, h idegenektől ne fogadjon el kaját. ne szedjen föl a földről sem. rendszeresen kullancstalanítsd, hiszen nagyvárosokban is felszedheti ezeket a szépségeket, amik késöbb komoly gondot okozhatnak neki.
2011. jan. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Ül, fekszik, marad, lábhoz szóval az alapok, utána mehet az apportots játék, amit az előző ajánlott. ha igazán fegyelmezett kutyát akarsz, akkor variálhatod olyannal is, hogy miközben fut a labdáért le kell feküdnie, stb.
2011. jan. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 zsuzsabazsa ***** válasza:
Tulajdonképpen mindent ami nem őrző-védővel kapcsolatos.
2011. jan. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Bármit, amit minden más kutyának, aki városban él.

Sosem értettem, hogy az ilyen fajta kérdések miért fajtához vannak kötve, főleg ha nem arra vonatkozik, amire tenyésztették...

2011. jan. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
33%
Egyébként nem gondolkoztál még el azon, hogy pl. miér tis van az, hogy kutyaiskolában is mindenféle fajta, sőt (uram bocsá') még keverék is van...?
2011. jan. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Ez fajtától függ. Egy labradorból nem lesz pl őrző-védő.

egy yorkiból nem lesz vadászkutya.

Az én kutyám egy magyar vizsla. A kérdést azért tettem fel, mert én ráérek és szeretnék is a kutyámmal foglalkozik és azt olvastam, hogy agilityben nem igazán jeleskednek.

Dogdancinget is kipróbálnám és bármit, azt legszívesebben, ami neki, ennek a fajtának jól fekszik, mert gondolom én, hogy azt élvezné a legjobban.

2011. jan. 20. 17:08
 7/21 anonim ***** válasza:

Ugye tudod te, hogy mit is érdemes tanítani a kutyádnak.

A kérdés most már csak az, te mire vagy képes!

Ha már vadászkutyát vettél magadhoz...

2011. jan. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Ha már vadászkutyád van, és kedved van valamilyen kutyás sporthoz, akkor a vércsapa versenyeket, nyomkövetést tudom ajánlani. Keresd meg a netboard fórumon a vizslásokat, ők szerintem minden információval ellátnak.


Idézet egy vizsla kennel honlapról:


VÉRCSAPA esetében a vizsla vagy véreb már nem az állat kipárolgása által keletkezett szagot követi, hanem a talajra, növényzetre cseppent vér szagát - ezért halad ilyenkor a kutya sokkal lassabban, egészen mélyen tartott orral. Megkülönböztetünk 'hideg' és 'meleg' nyomot: ez utóbbi 3-4 órás, az előbbi 1-2 napos is lehet.

2011. jan. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
És honnan szedik hozzá a vért...?
2011. jan. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

köszönöm, megnézem akkor ezen a vizslafórumon.

kedves Sziklainé: bármire képes vagyok a kutyám boldogságáért, és még mindig nem vagyok vadász.

2011. jan. 20. 21:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!