Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki elmagyarázná?

Valaki elmagyarázná?

Figyelt kérdés

állatmenhelyes kérdés.

ismerősünk a feleségével szeretett volna kutyát elhozni.

minden kutyára, amit kinéztek azt mondták: "óó az a németeké, a németeké"

az odáig oké, hogy ott szabályokhoz van kötve az állattartás, és itthon lehet, hogy láncra lenne verve az állat, DE!

Ismerősünknek nem lehet gyereke, örökbe fogadni nem szerettek volna,(amúgy már idősek is) volt egy kutyusuk, akit a gyermekükként szerettek, olyan szinten, hogy külön szobája volt a kutyának, kutyaházzal, mindenféle kutyás cuccal és játékkal felszerelve, ez a kutya elpusztult, helyette szerették volna az új kutyust. és ezt a menhelyen el is mondták, sőt felajánlották, hogy el ehetnek megnézni a kutyát, vagy akár küldenek róla képeket is. ennek ellenére sem.


másik: az asztalosunk cicát szeretett volna vinni a műhelyébe, egerészni

válasz: "ááá ők már tápon élnek nem tudnak egerészni"

mondta ismerősünk, hogy természetesen kapának enni is, és kislányom is foglalkozna velük mert a cicák a mindenei


volt már hasonló kérdésem, de már tisztázni szeretném, akkor most mi alapján, vagy hogy lehet elhozni állatot. ha olyan embereknek nem adtak, akik a gyermekükként szeretnék azt az állatot, akkor mégis kinek??


22L


2011. jan. 20. 19:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Vannak sajnos irreális elvárások is. Persze, érthető, hogy az erőn felül mentett kutyának, cicának a legeslegjobbat akarják. Annyi menhely van ma már. Keress olyant, amelyik alább adja valamivel az elvárásait.
2011. jan. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Egy rokonomék ugyanígy jártak. Menhelyről akartak hozni egy kutyust, de nem hozhatták el rögtön. Még kezelés alatt volt. Kérdezték, hogy mennyit kell fizetni a kutyáért, azt mondták semmit. Jó, addig is adatcsere, rendszeres e-mail váltás stb. Aztán a kutyus elkerült Németországba. És azóta nem válaszolnak a megkeresésre, bár személyesen nem mentek el megint. Nem tudom már melyik hely volt ez.


Végül befogadtak egy fiatal kutyust, akit a gazdája már nem tudott tovább gondozni, így szerencsére nem kellett megismerkednie a menhelyi élettel.

2011. jan. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Ninna ♥ ***** válasza:

Szerintem keressetek fel más menhelyeket is. Nem tudom, merre laktok, de rengeteg állatmenhelyen várnak aranyos kutyusok is gazdira! Nem találkoztam még ilyen menhellyel, pedig azért én is voltam egy jó páron önkéntes, és a mamáméknak a kutyájukat is a menhelyről hoztam el, többen is körülnéztem, és mindenhol már adták is volna oda a kutyát.


A Noé, és a HEROSZ menhelyekről csak jó tapasztalatom van, onnan biztosan adnak az ismerősödéknek is kutyát, főleg ha ilyen jó módon tartják.

Itt a Noé: [link]

HEROSZ: [link]


És a gazdira váró állatok: [link]

2011. jan. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat.

még a második történet, amit írtam valahol meg is értem, hogy nem adtak cicát. Na de az első történtemben??? teljesen érthetetlen. :S

2011. jan. 20. 20:30
 5/12 anonim ***** válasza:
49%

gyerekpótléknak én sem adnék kutyát senkinek-az ilyen ebek a legboldogtalanabbak, legproblémásabbak ...önzőség ezért kutyát tartani!

a másik ha egy macskát etetnek rendszeresen akkor valóban leszokik a vadászatról és csak a szaporodásra koncentrál ezért sem szabad kóbormacskát etetni, mert túlszaporodnak pillanatok alatt, nem lesz táplálék a környéken és előbb-utóbb elpusztulnak ...hacsak nem kezdi minden ember etetni őket...de akkor meg egy éven belül elfoglalják a bolygót a macskák:)))) és akkor sírhatunk mi a tejcsiért nekik:D

2011. jan. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

lehet, hogy igazad van, mármint most kutyás részre gondolok. bár nekem boldog kutyusnak tűnt z utolsó percig, de nyilván nem láttam bele a kis lelkébe.

meg most ne úgy képzeljétek el, hogy babusgatták egész nap, mint egy gyereket, ők is tudták, hogy ő kutyus, és nem gyerek, csak a szívük mélyén úgy szerették, hogy ő a kicsikéjük, és mindent megadtak neki legjobb kaják.

de pl öltöztetni és hasonlók, ezeket nem csinálták vele

2011. jan. 20. 21:58
 7/12 anonim ***** válasza:

Minél előbb el kéne mennie ismerősödnek egy gyepmesteri telepre,ott nincsenek ilyen elvárások,ott tényleg élet-halál kérdés,hogy kikerül-e a kutya.

Tudok most pl.egy tacsikeveréket,eltört a kis lába,jövő péntekig élhet.Ha nem lesz gazdija,elalszik.

Felnőtt kutya,de tündéri,biztos nagyon hálás lenne.

2011. jan. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 MME ***** válasza:
74%

Én is hasonló cipőben járok most a retriever rescue-val. Nem kapom meg a választ, hogy miért nem lehetek ideiglenes befogadó vagy miért nem fogadhatok örökbe tőlük kutyát, pedig nem is egy kutyára adtam le a voksomat, hanem azt mondtam, hogy amelyik kutyát ők úgy gondolják, hogy nekem megfelelne és viszont (tudom, hogy van néhány ilyen) megfelelne, hisz ők ismerik a legjobban a kutyáikat, és nem rástartoltam a nagy fogásokra, amikre biztos, hogy fejenként 40 jelentkező is megvan.

Ezen csak azért csodálkoztam el, mert egy kiképző és egy állatorvos is engem ajánlgat, ha kutyát kell elhelyezni, és az argentin dog fajtamentőknek is tökéletesen megfeleltem, egy retriever sétagalopp egy dogóhoz képest... Többen is leadják hozzám a kutyájukat rendszeresen megőrzésre, amikor elutaznak vagy gondban vannak... van, ahova egész éjjel bejárhatok, ha akarom éjfélkor elviszem, aztán hajnali 3-kor hazaviszem a kutyát... Itt meg ezek után is fennakadtam a rostán :(

De menhelyen volt, hogy azért nem bírtam kutyát szerezni, mert egyszerűen nem voltunk egymásnak szimpatikusak a vezetőjével, de nem mint gazdijelölt, hanem ember-ember unszimpátia volt, amivel sikerült meggondoltatnia a tervemet.

2011. jan. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ehhez képest a retriever fajtamentők folyton sírnak,hogy túl sok a kutya...

Nézz körül gyepiken,hátha találsz.

Én most bullterriert fogadnék örökbe meglévő kutyám mellé,én sem találok.Fajtamentőkkel nem kifogástalan a kapcsolatom,ezért tőlük nem kapok még ideiglenesbe sem.Nagy kertes házunk van,kutya ágyban alvós lenne.

Ismerték pedig az előző bullomat jól,még sehol nem voltak Ők,mi már a nagy harcikutya-gyúlölet idején népszerűsítettük a fajtát a munkavizsgás bullommal.Olyan rossz gazdik voltunk,hogy 17 éves koráig élt a kutyánk.

2011. jan. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. hát a ti történeteitek se semmik:S:S

fel nem tudom fogni, de én már azon is gondolkoztam, hogy kimegyek a menhelyre, és rákérdezek, hogy mondják el miért nem adtak kutyát, és hogy akkor most milyen elven is, és ki vihet el kutyát?

csak nem akarok ilyen szintem beleavatkozni ismerősömék dolgába, meg úgyis lekoppintanának. nem állnának le nekem magyarázkodni:S


sőt még azt is mondták nekik, hogy megtehetnék, hogy tenyésztőtől vesznek kutyát, de nem, ők segíteni szeretnének, és szebb életet adni egy menhelyi kutyusnak.

és nem és nem, nem kaptak kutyust:S

2011. jan. 21. 08:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!