Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehetséges, hogy szobatis...

Hogy lehetséges, hogy szobatiszta? Úgy kobozták el, és örökbefogadtam. Még pár érdekesség lentebb. Szerintetek nem furcsa?

Figyelt kérdés
Rossz tartási körülmények miatt kobozták el a gazdájától azt a kutyust aki most már az enyém.Kis, talán közepes méretűnek számít...(térdem aljánál van a feje), de mégis láncon volt, sose lakott lakásban, mindig az udvaron élt.Én panelben lakom, és meglepődtem egykét dolgon...pl azon hogy a kutyus szobatiszta...amikor át akartam menni a piroson( mert nekem szokásom, hogy amikor tudom hogy pár másodperc múlva zöldre fog váltani, akkor már elindulok, hiába mutat még pirosat), és a kutya nem akart jönni...akkor volt hajlandó elindulni amikor a lámpa zöld lett..és ez már a sokadik alkalom, mindig nézi a lámpát..ez véletlen, vagy tud valamit? ja és a másik az, hogy KITŰNŐEN sétál láb mellett, visszahívható bárhonnan, csak pár eset van amikor elkalandozik és nemfigyel rám anyira...de az esetek 90 % ában szótfogad...hogy lehetnek ezek egy olyan kutyával akivel sosemtörődtek soha,és énvagyok az első aki örökbefogadta? Tehát még az sem lehet, hogy volt már egy befogadója, aki megtanította ezekre...honnan tudhat ilyeneket?
2011. jan. 21. 11:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekünk is örökbefogadott kutyánk van.

Kb: 1,5 éves korában került hozzánk az eredeti gazdája (meghalt) láncon tartotta, az ideiglenes befogadóknál is csak a kertben lakott és mégis szobatiszta volt első perctől.

(valószínűleg nem mer ismeretlen helyen piszkítani)

Az elején Ő is szépen sétált nagyjából láb mellett aztán ahogy bátorodott úgy ment távolabb... (bár legtöbbször közvetlenül mögöttem ballag)

Tehát inkább az ismeretlentől tartva viselkedik ennyire "szépen".

2011. jan. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
Alapvetően intelligens a kutyád, vagy a rossz gazdák előtt másik gazdája volt, aki megtanította ezekre?
2011. jan. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az én kutyusom is másfél éves:)Egy gazdája volt csak, az akitől elkobozták. Egészen pici kölyök korától kivolt csapva az udvarra,később láncon élt..már ittvan nálam egy ideje, és azon gondolkozok hogy ez a lámpás sztory hogy fér bele az agyába ...számomra ez a leghihetetlenebb...talán megfigyelhette az embereket, hogy csak akkor indulnak el, amikor a lámpa zöld? vagy nemértem komolyan...ezt valahogy nemtudom felgfogni hogy hogyanjött rá..
2011. jan. 21. 11:35
 4/8 anonim ***** válasza:
22%
Mekkora csoda. Oh. Megszokta, hogy fűre sz*rik/pisil.
2011. jan. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
hát igen ez csoda..mert egy olyan kutya aki egész életében láncon élt, mindig arra a területre piszkított , ahol élt..és ugye ez a kutyának nem természetes, mert alapvetően egy tiszta állat, aki nem piszkít a természetes közegbe ahol él..de ugye ő csak ott tudta elvégezni a dolgát, amerre elért a lánc..akkor ennyi erővel a lakásban is ugyanúgy elengedné magát,mert ő mindig oda piszkított ahova épp tudott.Szerintem nem véletlen, hogy a kinti kutyákat, először mindig szobatisztaságra tanítják, ha valaki lakásba szeretné örökbefogadni...erről ennyit okostóni,szóval ez elég nagy érdekesség igen:) de még mindig nem ezen vagyok annyira meglepődve , hanem a lámpán..
2011. jan. 21. 11:53
 6/8 anonim ***** válasza:
70%
Ez lehet azért is mert nagyon szereti,és nagyon okos kutyus.
2011. jan. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
70%
A lámpás dologra gondoltam :D
2011. jan. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A kutyáknak kiváló a megfigyelő képességük és ezt nem én mondom hanem egy kutyás újságban olvastam.a cikket egy kinológus írta.És ez valóban igaz mert nap mint nap tapasztalom a kutyusomnál.
2011. jan. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!