Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy golden retriever...

Van egy golden retriever kutyusunk,4hónapos. Tanácsokat szeretnék kérni: Hogyan lehet rászoktatni, hogy az udvarban egy bizonyos helyre wc-zen? Hogy lehet az ugrálásról leszoktatni? Milyen tápot érdemes neki adni? Ami jó is, de nem is túl drága.

Figyelt kérdés
Jelenleg Dog Chow tápot kapja,a kölyöknek valót.Ez ugye száraz eledel, de amugy konzervest is lehetne neki adni?
2011. jan. 21. 11:41
 1/5 anonim válasza:
Mi löncs húskonzervet szoktunk neki adni, de kutyakekszet is. Egyébként ne csak kutyakaját egyen. A miénk például szereti a tojást és a főtt virslit. És mást is szoktunk neki adni nem csak kutyakaját, mert állítólag a sok kutyakajától székrekedése lesz. A kertbe pedig úgy lehet rászoktatni, hogy egy helyre WC-zen, hogy ha rossz helyre, megy, odaviszed, a széklethez megmutatod neki és rákoppintasz a fejére és mondod határozott hangon hogy nem szabad! És ha jó helyre megy a dolog, akkor megsimogatod az elején esetleg jutalomfalat. Az ugrálás meg arra utalhat, hogy vagy nem játszanak vele vagy kicsi a hely.
2011. jan. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szokott kapni házi kosztot is.Nagyon nagy az udvar, szóval biztos nem a helyhiány miatt csinálja, én úgy gondolom,mivel még kölyök kutya azért ugrál össze minket, persze nem mindig:)Gondolom örömében is ugrándozik,de akkor is valahogy jó lenne leszoktatni róla.Vagy majd erről leszokik ahogy idősödik?
2011. jan. 21. 11:58
 3/5 anonim ***** válasza:
Az ugrálás szerintem is azért van mint ahogy az előttem szóló kifejtette. Nekem is a beagle kiskutyám folyton ugrált aztán játszottunk rendszeresen egy hétig aztán már most nem is szokott ugrálni.
2011. jan. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Ninna ♥ ***** válasza:

Egy helyre vécéztetni úgy tudod, hogy amikor látod, hogy más helyre végzi a dolgát, akkor megfogod szépen a nyakörvét, és odavonszolod arra a helyre, ahol szeretnéd hogy elvégezze a dolgát. Egy-kétszer megcsinálod, és menni fog. Én ezt a módszert használtam, és teljesen bevált a kutyámnál, azóta a kertben csak egy helyre vécézik.


Ugrálásról leszoktatni pedig úgy tudod, hogy amikor rád ugrik, egyszerűen nem foglalkozol vele, nem szólsz hozzá, nem koppintasz az orrára, nem dícséred meg. Akármit is csinálsz, a kutya eléri a célját, azt hogy foglalkoztál vele. Így csak simán fordulj el, és hagyd ott. Hidd el, hamar le fog róla szokni. Amikor pedig nyugodt, és nem ugrik fel, lehet neki jutalomfalattal ráerősíteni erre a viselkedésre :)


A Dog Chow egy középkategóriás táp, teljesen jó etetésre. Ilyen árkategóriában van még a Josera, Belcando, Bewi-dog, Trainer, Chicopee, és társai. Én a Joserát és a Dog Chow-t tudnám ajánlani. Házi kosztot is kaphat mellé, a kutyának ennie kell mindent. A konzerv azért nem szerencsés, mert kb 90% a víz benne, és konkrétan több száz forintért megveszel egy doboz vizet, és hús sincs benne semmi, csak rá van írva az a 4%.. Viszont a Dog Chow mellé én adnék neki valami vitamint is, a táp magában szerintem nem tartalmaz a kölyköknek elegendő vitamint. Ott vannak a Lavet termékek, de a Luposan Gelenkraft lenne a legjobb, nagytestű kutyáknak csonterősítők. Én is adtam a kutyámnak, még van amikor ma is adok, ha jobban állok a hónapban anyagilag, rögtön veszek.

2011. jan. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Egyébként kap a kutyus csonterősítőt, azt az állatorvos is javasolta. Azt hiszem akkor maradunk ennél a tápnál.
2011. jan. 21. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!